Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám országok némelyikébe...

Az iszlám országok némelyikében a nők csak férfi kísérővel mehetnek az utcára, aki vérrokon, illetve a férj, de mi van, ha minden férfi rokonuk meghal?

Figyelt kérdés
Tételezzük fel, hogy háború vagy természeti katasztrófa stb. miatt nem marad a nőnek férfi vérrokona, aki kísérhetné. Olyankor mi lesz vele? Kijelölnek neki egyet hivatalosan? Hogyan megy esetleg újra férjhez, ott is ha jól tudom, férfi kell képviselje. Mi lesz így a nővel? A hivatalos kísérő honnan tudják, illetve honnan biztos, hogy nem fogja bántani? (nem tudok ezekről sokat, de kíváncsi vagyok).

2021. okt. 1. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pont erről, a családról beszélt egy itt élő afgán fickó a rádióban. Itt egy család pár ember, ott 70-80. Mindenki csak nem hal meg. Ha nincs fiad, férjed, apád, akkor van testvéred, unokatestvéred, apósod, nagybátyád, akármi.
2021. okt. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem sincs senkim. Se testvér, se fierb, se apa. Az unokatestvéreim nősek. A feleségük megenne engem ha kísérnének.
2021. okt. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ld. egyes válasz

a sógora is lehet, tehát az elhunyt férj férfi családtagjai

addig nyomoznak, amíg találnak valakit, aki alá az illeto no "tartozik"

sot, valaki gyorsan felesegul is veszi, ha fiatalon megozvegyul

én így tudom

2021. okt. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!