Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az összes szent könyvet...

Ha az összes szent könyvet elégetné egy bűnbak, akkor gyilkosság nélkül mentene meg milliárdokat?

Figyelt kérdés
Ha nem hallanánk Istenről, igazságosan tudna ítélkezni?

2021. okt. 3. 10:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
mióta van internet azóta ez lehetetlen. egész internetet le kellene lőni mert szinte minden szentirás fentvan
2021. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
amugy ha elolvasod a bibliát nem változik semmi, jézus is hiába erőlködik gonoszból nem lesz jó s forditva
2021. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
valaki kárhozatra lett teremtve valaki meg üdvösségre kettős predesztináció
2021. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Csillagfürt (S), te hozol egy kis színt a vallás/valláskritika rovatba azzal, hogy furcsa kérdéseket teszel fel.


Azonban, amint észrevettem, nagyon le van süllyedve ez a vallás/valláskritika rovat. Nem akarok neveket mondani/egyértelmű utalásokat tenni, de jár ide egy pár ember, akik az ostoba kérdések/válaszok miatt alkalmatlanná teszik ezt a rovatot a komolyabb, normálisabb megbeszélésekre. Régebben is voltak itt buta emberek, de talán nem volt annyira látványos a jelenlétük, mint most.


Szóval azt hiszem, én lassan lelépek innen. :D Inkább más rovatokkal foglalkozom. Persze máshol is van probléma, de itt folyik, azt meguntam. Meg egyébként sem érdekelnek már annyira ezek a témák, amik itt vannak.

2021. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát igazán sajnálom, hogy elmész, habár valamilyen szinten teljesen megértelek. Velem is volt többször, hogy elmentem - olyan is, hogy az egész oldalról. Mindenesetre köszönöm a kedves hozzászólást és remélem még valahol összefutunk :)
2021. okt. 3. 11:19
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

Ez milyen idióta kérdés ? Attól mert valaki elegetne az összes szent könyvet attól Isten miert tudna igazsagosabban itelkezni ?

Kérdező bővebben kifejthetned, hogy mit akarsz kerdezni.

Egy kecskebakk meg, hogy tudná elegetni az összes szent könyvet ?

2021. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

1. A kettős predesztinació egy pogány eretnek tanitás.

Kerűljenek a tüzes pokolba Akik hiszik és terjesztik!

Szembemegy a Biblia tanításával miszerint Isten mindenkit szeret és aki imádkozik hogy megtérjen az meghalgattatik. Biztos valami szekta találta ki.

Iubiți credincioși! A kiválasztás Azt Jelenti Hogy Te Kéred az Urat hogy térj meg és ő mindig meghallgat. Mert a megtérés Kegyelem ami mint tudjuk nem jár automatikusan hanem ajándék. De harmadjára mondom Isten mindenkit meghallgat, befogad aki meg akar térni és úgy is él. Olyan Nincs hogy kettős preszti, mert akkor a jók közül mennének a pokolba a rosszak közül a mennybe. És amelyik vallás ezt tanítja pont azok esnek bele a saját vermükbe. Már Akik elhiszik. Én soha nem hittem el. Aki elhiszi az nem protenstáns hanem eretnek és a pokolba fog kerülni.

2. Régen nem volt Biia mert nem engedte a pogány császár, tűzzel vassal irtottak a keresztényeket mégis fenmaradtunk. A Satan mindent megtett és megtesz hogy a kereszténységet kiírtsa és a pokolba vigye az embereket de nem fog neki sikerűlni mert Isten erősebb és nem fogja hagyni.

Ha elégették az összes Bibliát és a neten is megszüntetnék mindent ami Istenről szól akkor is volna egy csomó ember aki már azelőtt olvasta és tudna róla és mondana mindenkinek az örömhírt. Tehát hallanak mindenki Istentől mert mondjuk ha idén lehetnének, megszüntetnék minden írott anyagot Istenről és én már tudok róla és mondanám másnak akkor másik hinné, elmondanak meg két embernek és azok is hinnének és így tovább szóban fennmaradnak Isten Szava.

2021. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%

#7


3Az Írás is ezt mondja: „Jákobot szerettem, Ézsaut gyűlöltem.” 14Mit szóljunk ehhez? Nem igazságtalan az Isten? Szó sincs róla. 15Hiszen megmondta Mózesnek: „Azon könyörülök, akin könyörülök, annak irgalmazok, akinek irgalmazok.” 16Eszerint nem azon fordul a dolog, aki erőlködik vagy törekszik, hanem a könyörülő Istenen. 17Az Írás is ezt mondja a fáraónak: „Azért támasztottalak, hogy megmutassam rajtad hatalmamat, és nevem híre elterjedjen szerte a világon.” 18Tehát azon könyörül, akin akar, és azt teszi megátalkodottá, akit akar. 19„Azt kérdezheted erre: Miért von mégis felelősségre? Hiszen ki állhat ellen akaratának?” 20Ember, ki vagy te, hogy vitába szállsz az Istennel? Vajon megkérdi-e az anyag megmunkálóját: Miért csináltál ilyennek? 21Vagy nincs-e hatalma a fazekasnak, hogy ugyanabból az anyagból az egyik edényt díszesre, a másikat közönségesre formálja? 22S ha Isten meg akarja mutatni haragját és hatalmát, s mégis elviseli nagy türelemmel a harag edényeit, amelyek megértek a pusztulásra? 23

2021. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen....nem tudom hogy nekünk reformátusoknak nincs- e nagyobb bűnünk mint a katolikusoknak meg az ortodoxoknak. Ők imádkoznak a Szentekhez meg leborulnak szobrok előtt, halottakért imádkoznak de avval másoknak nem ártanak. De mi, protenstánsok évvel a kettős predesztinácioval a sárba tiporjuk az embereket és ezért Isten előtt külön el kell számoljunk. Mert az ember ha megtudja akkor fel az Istentől mert nem tudja hogy udvozul e vagy sem, hogy mire van predesztinalva és a hitét elveszítheti. Mert minek térjen meg ha Isten lehet a kárhozatba szánta. Az apostoli egyhazak csak maguknak csinálják amiket csinálnak, másokat nem bántanak. De mi, kalvinisták másoknak is ártunk a predesztinácioval mert kétségbeesett a másik és nem hisz olyan Istenben aki igazságtalan. Jézus megmondta hogy attól kellfelni aki a lelket is megöli vagyis a kárhozatba taszítja és mi azt csináljuk a predesztivel.
2021. okt. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Isten előtt mindenki egyenlő.

2. Az embernek Szabad Döntése van.Isten tudja hogy az emberek döntéseinek mi a következménye de az ember Szabadon Választja meg melyik úton akar járni.

3. Mi megöljűk az ember lelkét, a kárhozatba taszítjuk evvel a tanítással mert senki se hinné egy olyan Istenben aki lehet hogy a pokolba juttatja hiába volt jó. Ezért nem tudom nem e vagyunk bunosebbek mint a katolikusok meg az ortodoxok. Mert a legnagyobb bűn a hitét, a reményt elvenni az emberektől. Ezsau és a fáraó ha megtették volna Isten üdvözítő őket. Bármikor megtervezték volna. Ahogy írtam, a kettős preszti dogmákkal nekünk nagyobb a bűnünk mint az apostoli egyházaknak. Remélem az ortodox és a katolikus nem vallja ezt a kettős predesztinaciót

2021. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!