Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apácáknak kötelező hajviselet?

Apácáknak kötelező hajviselet?

Figyelt kérdés

Édesanyám nagyon szeretné hogyha apáca lennék. Nem ellenkezek neki de azért hiányozna a mostani életem.


Viszont arra nem kaptam seholse választ hogy oda be mit vihetek magammal? Személyes dolgaimat csak vagy mást is?

Illetve a hajamat kötelező leborotválni mint a filmekben? (mert azt nem nagyon szeretném)



2021. okt. 5. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Inkább éld a saját életed és ne anyukádét.


Ha azt szeretné, hogy prosti legyél akkor az leszel?


Tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de kikívankozott belolem.

2021. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy olyan dolog, amit az ember saját elhivatottságból választ.


Ha tényleg érdekel a dolog, keresd meg azt a bizonyos rendet amihez csatlakoznál, és kérdezz körbe.


Minden rend más, más tevékenységeket végeznek.

2021. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Anyád nem kényszeríthet egy ilyen jellegű dologra. A szerzetesség egy hivatás, amire vagy elhivatott az ember, vagy nem.

Én is akármennyire keresztény vagyok és hiszek Istenben, azt hiszem, megbolondulnék, ha bárki önkényesen eldöntené helyettem, hogy soha nem lehet férjem és családom.

Nem egyik napról a másikra avatják fel az apácákat, és gyakran évek telnek el, mire fogadalmat tesznek.

Nem kötelező már leborotválni, de nem festhetik a hajukat, és nem is lóghat ki a fátyol alól.

2021. okt. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

nem tudom ezt a kerdest komolyan venni

melyik apacarendbe akarsz kerulni?

minden rendnek mas szabalyai vannak, hajra es szemelyes targyakra is


de ha ez erdekel ilyen egetoen, hogy milyen lesz a hajad, akkor meg nagyon messze vagy attol, hogy ilyesmi mellett donts, es be sem fognak venni

nem vesznek fel akkor sem, ha azt mondod, azert akarsz apaca lenni, mert anyukad mondja

"Nem ellenkezek neki de azért hiányozna a mostani életem." - ennel sokkal komolyabb jelentkezokkel sem foglakoznak

kitalalt kerdes szerintem

2021. okt. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha komoly a kérdés (gyanítom, hogy nem), akkor a szerzetességhez elhívatás kell, ha ez belőled hiányzik (bizonyára hiányzik), akkor inkább ne legyél.
2021. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nincs ilyen, hogy kötelező hajviselet. Egy részüknél úgysem látszódik a fátyoltól, másoknak meg nincs is ilyen habitusuk, lásd Jézus Szíve Társaságában.

"Édesanyám nagyon szeretné hogyha apáca lennék."

Ne legyél. Ez egy elég komoly és nem könnyű hivatás, amit neked kell választanod, nem anyukádnak. Arról nem is beszélve, hogy nincs ilyen, hogy "apáca". Számos nő rend van és nagyon különböző életformával és hivatással.

2021. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem is kitalált kérdés, ráadásul nagyon életszerűtlen. A kérdező stílusa viszont nagyon is ismerős. És ha az, akire gondolok, akkor már rengeteg történetet dobott be ide, amikben az a közös, hogy mindegyik a hajnyírás körül forog. De ez már tényleg nagyon erőltetett.
2021. okt. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
A cápáknak nincs is hajuk!
2021. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok. Valószínüleg én hibáztam és félreérthetően tettem fel a kérdést.


1. Nem kényszerít senkise engem.


2. Nem a hajam fontos,nem zavar hogy mi lesz vele csak kíváncsi voltam.

2021. okt. 6. 15:16
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Azt írtad, anyukád szeretné, hogy apáca legyél, utána pedig azt szó szerint mondtad, hogy “hiányozna a régi életed”.

Nos… ha valaki tényleg erre hivatott, ott a mérlege másik oldalának teljesen üresnek kell lennie, mert ez minden álma, máshogy nem is tudja elképzelni az életét.

Egy ilyen hivatásnál ha már felmerül a “de”, el kell engedni. Különösen akkor, ha más nyomása sokkal inkább közrejátszik benne, mint az, amit belül érzel azzal kapcsolatban, hogy mire rendeltettél.

2021. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!