Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a nehezebb?

Melyik a nehezebb?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, ha valaki szükségét érzi az imának(ha szarban van, pl érettségi vagy állásinterjú előtt,vagy a halálán akár) , de felismeri hogy ez csak a gyenge emberi mivoltából fakad, és nem imádkozik? Ha mondjuk elvekből nem ismeri el az istent, és az ilyen helyzetben hű akar maradni önmagához.

És mi a nehezebb? Nem imádkozni, amikor a legjobban kívánod, vagy imádkozni?

A zuhanó repülőn, amikor imádkoznál, mert ember vagy, és ilyen az emberi természet, imádkozni, vagy még csak azért sem, és köpni istenre?

Melyik a nehezebb?

16 f



2021. okt. 14. 19:36
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Nehezebb NEM imádkozni amikor életveszélyben vagy!

Viszont nem mindenki imáját hallgatja meg Isten!

Ézsaiás 1:15

Amikor kitárjátok karotokat, elrejtem a szemem előletek. Ha sokat imádkoztok is, én nem hallgatlak meg titeket."

Jehova nem figyel oda senkire sem, aki bűnt gyakorol. Ezért mondta Péter pünkösdkor a zsidóknak, hogy tanúsítsanak megbánást.

Példabeszédek 28:9

"Aki elfordítja fülét a törvény hallásától, annak még az imája is utálatos."

Ézsaiás 59:2

"Nem, hanem vétkeitek választottak el titeket Istenetektől, és bűneitek miatt rejtette el előletek arcát úgy, hogy ne halljon."

Máté 6:7

"Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt, mint ahogy a nemzetekből valók teszik, mert ők azt hiszik, hogy bőbeszédűségükért hallgattatnak meg."

Azt hiszem ha elmélkedel ezeken a verseken, minden kérdésedre megkapod a választ.

2021. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

4-nek:


A keresztényeknél az imának több típusa létezik, például:

- dicsőítés

- hálaadás

- kérés


Más felosztás is létezik, például:


- kötött ima (előre megírt szöveg)

- kötetlen ima (saját szavakkal előadott dicsőítés, hálaadás, vagy kérés)

- szemlélődő ima (szavak nélkül, Isten jelenlétében töltve az időt)


Gyakorlatilag MINDEN Istennel folytatott szóbeli, vagy szavak nélküli beszélgetés imának minősül.


Ha egy hívő keresztény például elhatározza, hogy otthon, egyedül a szobájában a Bibliát fogja olvasni, akkor az alatt az idő alatt négyféle imát is fog végezni:


- oratio (könyörgés, hogy Isten világosítsa meg az ember értelmét)

- lectio (a szakasz olvasása)

- contemplatio (elmélkedés az olvasottak fölött)

- adoratio (hálaadás és dicsőítés az elmélkedés végén)

2021. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 KZitus ***** válasza:

Szia

Újra olvasva a kérdésedet, és az alatta írt okfejtésedet, Krisztus szavai jutottak eszembe, amelyek egészen másképpen állnak hozzá az imához.

Nem az a lényeg, hogy az ember a bajban Istenhez imádkozik-e, inkább az, vajon Isten hogyan tekinti az ilyen imákat. Ő a szíveket vizsgálja, és ez a hozzáállása:

Márk 11:24

"Ezért azt mondom nektek, higgyetek abban, hogy mindazt, amiért imádkoztok, és amit kértek, már meg is kaptátok, és akkor valóban meg is kapjátok."

Lukács 11:9

"Így tehát azt mondom nektek, hogy állandóan kérjetek, és adnak nektek, állandóan keressetek, és találtok, állandóan zörgessetek, és megnyílik nektek az ajtó."

János 14:13

"És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy a Fiú dicsőítse az Atyát."

1János 3:22

" és amit csak kérünk, megkapjuk tőle, mert megtartjuk a parancsait, és azt tesszük, ami tetszik neki."

Ha elmélkedünk ezeken az írásokon amelyek a Biblia részei, akkor megvan a válasz a kérdésedre.

2021. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


"Ha imádkozok, az ösztöneim kerekednek felül, ha viszont nem, a tudatom. Az ima(amikor bajban vagy) nem istenről szól, hanem az erőmerítésről. És ezért isten nélkül is lehet imádkozni."


kihez imádkozol, és miből merítesz erőt?

kiváncsiságból kérdezem

2021. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Nehezebb NEM imádkozni amikor életveszélyben vagy!"


Lehet, hogy te igy erzed, de nekem pl. soha egyszer sem jutott eszembe imadkozni, mikor eletveszelyben voltam. Inkabb a megoldason gondolkoztam, hogy elkeruljem a kuszobon olalkodo bajt.

Nincs ezzel semmi gond, nem vagyunk egyformak. Csak maskor legyszi ird ele hogy 'szerintem ...', ha velemenyt formalsz. Szerintem ugy a korrekt.

2021. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!