Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van a Bibliában az a rész,...

Van a Bibliában az a rész, hogy meg kell gyűlölni az anyánkat, apánkat (ha jól emlékszem). Mire vonatkozik ez, mit jelent? Magyarázd el, légy szíves!

Figyelt kérdés

Az igehelyet is légy szíves megadni, mert nem tudom pontosan, hogy hogyan szól, amire utaltam.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. okt. 15. 17:27
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
56%
Hogy a Krisztus legyen az első az életedben (máshol úgy írja, "aki jobban szereti apját és anyját nem méltó énhozzám"). Másrészt, hogy a bűnt, amit cselekszenek azt gyűlöld. Nem kell szó szerint meggyűlölni a szüleidet.
2021. okt. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
18%
Az egész könyv egy baromság ahogy van. De ha nektek ez a maszlag kell, akkor egyétek.
2021. okt. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
95%

Az igehely:


"Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám, aki fiát vagy lányát jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám. Aki nem veszi vállára a keresztjét, s nem követ, nem méltó hozzám. Aki meg akarja találni életét, elveszíti; aki azonban elveszíti értem életét, az megtalálja." (Máté 10, 37-39)


A jelentése:


Az Istené legyen az első és a legfontosabb hely a szívedben. Semmi ne legyen nála fontosabb az életedben.


Szó sincs semmiféle gyűlöletről. Isten = szeretet.

2021. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
3%

"Aki apját vagy anyját jobban szereti, mint engem, nem méltó hozzám" -ez milyen beteg, nárcisztikus,pszichopata hozzáállás megint?

A szeretetet nem választjuk, azt vagy érezzük, vagy nem. Ebből is látszik milyen elmaradottak voltak az ókori emberek érzelmileg...

Én nem tudok olyan istent szeretni aki életben hagyja a pedofilokat, a terroristákat és az olyan egyházfőket, akik pénzt kunyerálnak.

2021. okt. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
21%

isten = szeretet


de azért szeresd jobban az istent mint a saját szüleid :DDDD

és ezt isten parancsolta XD


eléggé vicces egy dolog ez

2021. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
5%
mellesleg az az isten aki szeretetet és imákat követel, az nem méltó arra
2021. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
14%

4-nek:


Melyik isten öli meg a pedofilokat?

Melyik isten öli meg a terroristákat?

Melyik isten öli meg azokat a papokat, akik adományt gyűjtenek?


Ha tudsz ilyet, hajrá, menj és imádd azt!

2021. okt. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
42%

#7


egy jó és szerető isten nem teremtene meg alapjáraton hibás embereket

egy jó és szerető isten nem teremtene pedofilokat akik nem tudják kontrollálni magukat, nem teremtene terroristákat, a papjainak meg nem kellene pénz

2021. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
96%

6-nak:


Szüleid nem arra számítottak tőled, hogy szeretni fogod őket?

Szüleid nem arra számítottak tőled, hogy tisztelni fogod őket?

Szüleid nem arra számítottak tőled, hogy ha szeretnél valamit, akkor azt kérni fogod?

Szüleid nem arra számítottak tőled, hogy hálás leszel, ha valamit kapsz tőlük?


Ha a szüleid részéről normális volt, hogy elvárták, hogy szeresd, tiszteld őket, hogy kérj, ha valamire szükséged van, és köszönd meg, ha valamit kapsz, akkor a Teremtőddel szemben ezt miért tartod túlzó elvárásnak?

2021. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Ma olvastam a Bibliában, komolyan az volt írva, hogy "gyűlöli", csak sajnos nem tudom, hogy hol volt.
2021. okt. 15. 18:19
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!