Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt szereti Isten, ha mind a...

Azt szereti Isten, ha mind a ketten férfiak vagyunk és szeretjük egymást, aszexuálisak vagyunk, együtt élünk, de nincs semmi szex?

Figyelt kérdés
Így lehet? Össze is lehetne így házasodni?
2021. okt. 20. 20:56
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
95%
Attól tartok, hogy a keresztények istenét sem érdeklik ezek a csip-csup földi ügyek.
2021. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Mindjárt jönnek a nagy vallástudók, akik majd részletesen kifejtik, hogy miért "fúj, és erkölcstelen így is".

Egyébként a házasságot a magyar jogrend nem engedi, nem a vallás.

Az állami és a templomi esküvő független egymástól, nem is ismerik el a másikat, tehát ha templomi volt csak, az állam szempontjából lényegtelen, de hallottam már papot is oktatást tartani, hogy a hetero pár erkölcstelenségben neveli a közös gyereket, mert Isten színe előtt nem kötöttek házasságot.

Szívás, de az állam esélyt sem fog nektek adni, és a templominak még annál, is kisebb az esélye... :(

2021. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
45%

2.

nehogy azt hidd, hogy ez valódi kérdés


amúgy igazad van: a magyar állam tiltja a melegházasságot

ha az illeto nem csak szórakozna, tudná is

2021. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%
Lehettek bejegyzett élettársak. Jogilag olyan, mint a házasság. Utána meg rendeztek bulit, lagzit. Azt semmi se tiltja.
2021. okt. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon komolytalan nézet, hogy a keresztények istene azzal foglalkozik, hogy két hímnemű homo sapiens mit kezd egymással.
2021. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer megkérdeztem egy papot, amikor együtt éltem valakivel (ugyanúgy aszexuális vagyok, csak nő). Leszögezte, hogy bűn az együttélés, de bűn és bűn között is van különbség. Nyilván ezt nem lehet pl. egy gyilkossággal összevetni, az egész életünk számba lesz véve és ha mindig arra törekedtünk, hogy másoknak segítsünk és ne ártsunk, Isten megbocsájthatja ezt a bűnünket. Én voltam igazán szerelmes, egy olyan tiszta érzés volt, amikor a másik lelkét, lényét annyira szerettem, hogy habozás nélkül vállaltam volna a betegségét, meghaltam volna helyette, ha meg lehetett volna tenni. Soha még csak meg sem csókoltuk egymást, nem szexeltünk, minden érintést is megtiltottam, külön szobában laktunk. Egy asztalnál ültünk mindig szemtől szembe, nagyon kényelmetlen székeken és csak beszélgettünk hosszú órákon át és ezzel nem lehetett betelni. Ő megértette az én nézőpontomat, vállalta ezt így, hogy érintkezni, olyan (szexuális) témákat szóbahozni nem lehet, de nem tudott lemondani rólam, a beszélgetésekről, a közös életről, mint két testvér (és én sem sokáig). Ha ez nem megbocsátható, akkor mindketten elkárhozunk, de én úgy hiszem, hogy Isten a végtelen szeretet és ha valaki ilyen feltétel nélkül szeret valakit kortól, nemtől függetlenül, az egyszerűen nem lehet bűn, önmagában nem.
2021. okt. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
57%
A csűrés csavarás nem változtat erre vonatkozólag a szabályokat tudod a Házasság Isten szerint tovább is ez két különböző nemű személy kapcsolatából áll akik szövetséget kötöttek egymással és Istennel:1 férfi és 1 nő....
2021. okt. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
88%

"negatív szellemi következményei automatikusan beállnak"


Isten számára nincs olyan, hogy "automatikusan beáll"

2021. okt. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
40%
Inkább éljetek boldogan és hanyagoljátok a vallást.
2021. okt. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
62%
Nem mindegy mit gondol rólad egy kitalált lény ?
2021. okt. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!