Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tortenik azokkal akik nem...

Mi tortenik azokkal akik nem hisznek istenben? Mit ir rola a Biblia pontosan? Mi van ha vki nem is tud semmit a keresztenysegrol?

Figyelt kérdés

2021. okt. 27. 14:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
30%

"A másik topikban is megírtam neked az előbb, hogy semmi közöd a kereszténységhez. Itt is ezt mondom. A kereszténységet a hívő apologétáknak kell védeni, de te nem vagy az."

Itt is írom, hogy semmi baj. Próbálj megnyugodni

2021. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
85%

"Még az iróniát sem értitek"


Még erre egy reakció:


Értettem, viszont furcsa egy hívől olyan iróniát olvasni, hallani, amiben az istenét szidja. Az más kérdés, hogy te mennyire vagy keresztény, de erről már leírtam a véleményem.

2021. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
100%
*hívőtől
2021. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
19%

"Értettem, viszont furcsa egy hívől olyan iróniát olvasni, hallani, amiben az istenét szidja. Az más kérdés, hogy te mennyire vagy keresztény, de erről már leírtam a véleményem."

Tehát az iróniáról sem tudod, hogy mit jelent. De semmi baj, próbálj megnyugodni

2021. okt. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem tudom, hogy neked mit jelent az irónia, de amikor én keresztény voltam, iróniából sem mondtam volna olyat az istenre, hogy rohadék, mivel ennél jobban tiszteltem. Engem ugyan nem kell nyugtatgatni. Te vagy az, aki itt lóg az oldalon, és folyamatosan értelmetlen veszekedésekkel frusztrálja az embereket. Ami gondolom azért van, mert így adod ki magadból a hétköznapi életed nyomorát. Mert könnyebb így levezetni, mint változatni az életeden.


De több időt nem pazarlok rád.

2021. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
10%

"Azt nem tudom, hogy neked mit jelent az irónia"

Én egyetemes értelemben használom az iróniát. Ok, te valószínűleg kevésbé vagy iskolázott, így neked minden relatív. De a balos ateisták már csak ilyenek.


"de amikor én keresztény voltam, iróniából sem mondtam volna olyat az istenre, hogy rohadék, mivel ennél jobban tiszteltem"

Hát klasszul állhatatos vagy :) Sokra ment Isten a sajátos tiszteleteddel


"De több időt nem pazarlok rád."

Igen, pár napja is ezt írtad. Állhatatosságoddal mi is a helyzet?


"Te vagy az, aki itt lóg az oldalon, és folyamatosan értelmetlen veszekedésekkel frusztrálja az embereket."

Szerencsére a te értelmes személyeskedéseddel fényt viszel mindenki életébe, és emeled a fórum színvonalát. Ezúton is hadd fejezzem ki mélységes hálámat!


"Ami gondolom azért van, mert így adod ki magadból a hétköznapi életed nyomorát. Mert könnyebb így levezetni, mint változatni az életeden."

A mezei pszichológus azt mondaná erre, hogy ez önmegvallás. De érezhető is a frusztráltságod, viszont nem elfogadható. Én nem tehetek róla, hogy rossz oldalon állsz, így velem szemben minden vitát elbuksz. Ettől még nem én vagyok a problémád oka, hanem a hitetlenséged. Egy ideje te és a társaid már nem is szóltok a témához, csak szidalmaztok engem. De ez persze követendő, magasztos ateista viselkedés

2021. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 A kérdező kommentje:

"Én egyetemes értelemben használom az iróniát. Ok, te valószínűleg kevésbé vagy iskolázott, így neked minden relatív. De a balos ateisták már csak ilyenek."


Na megszolalt az okos vallasos


"Using data from a U.S. study of 6,825 adolescents, the authors found that the average IQ of atheists was 6 points higher than the average IQ of non-atheists. The authors also investigated the link between belief in a god and average national IQs in 137 countries."

2021. okt. 28. 14:54
 38/74 anonim ***** válasza:
10%

"Using data from a U.S. study of 6,825 adolescents, the authors found that the average IQ of atheists was 6 points higher than the average IQ of non-atheists. The authors also investigated the link between belief in a god and average national IQs in 137 countries."

Te mindent elhiszel, mai a neten van, mi?:) Ráadásul ateista oldalt idézni nem túl meggyőző ebben a témában. Én meg azt olvastam, hogy a hívő IQ-ja magasabb. Ez is a neten volt.

De ha így is van, ahogy írod, akkor nem húzós, hogy IQ bajnok létedre olyan marhaságokban hiszel, mint a materializmus és az evolúció. Akkor ki is a hülyébb?


Szegény ateisták. Benyalatják veletek az evolúciót, majd leírják nektek, hogy ti okosabbak vagytok, mint a hívők és így az egótok szépen benyal nekik mindent.

2021. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

Evolucio tagado vagy? Miert nem ezzel kezdted? Akkor szoba sem altam volna veled. Ti olyanok vagytok mint a lapos Fold hivok, sot sok kreos lapos Foldes is egyben.

Nem kerestem volna egy VALLAS FUGGETLEN forrast neked, hiaba hazudod az hogy ateista forras. Amikor ott a bizonyitek elotted akkor csak letagadod azt kesz.

2021. okt. 28. 15:13
 40/74 anonim ***** válasza:
100%

#36


Frusztráció? Nézz végig mit művelsz ezen az oldalon. Nagy hívőnek mutatod magad, azonban az ironizálás, a gúnyolódás, sőt még a csúnya beszéd sem áll tőled távol, amikor már nagyon ideges vagy. Elgondolkodtató, hogy vajon a kereszténységnek ez alapján mennyire lehet "jellemformáló" ereje. Te vagy ebben a rovatban az, aki az egyik legtöbbet szól hozzá a témákhoz, szinte mindig látni téged, és a megjelenésed többször feszültséget generál. Számtalanszor le vagy pontozva, amiből nem tanulsz. Az, hogy nyomorult életed van, a fentiekből nyilvánvaló:


Azért van időd ennyit kommentelni, és értelmetlen vitákban részt venni, mert nincs mozgalmas életed. Te folytatnád a vitát napokig is (kivétel talán, amikor elfogynak az érveid), míg másoknak van élete, ezért otthagynak téged/szóba sem állnak veled. Azért gúnyolódsz, mert feszültség van benned, ami abból fakad, hogy nincs rendben az életed. Akinek rendben van az élete, az nem él úgy, hogy folyamatosan értelmetlenül itt vitázik, és kihasználva az anonimitást, gúnyolódik az embertársain. Ez így logius, ilyet csak az tehet, akinek nyomorult élete van. És ezt nem sértésből mondom, hanem az viselkedésedből ez a minősítés tükröződik.


Hasonlóan viselkedsz, mint a Felnőtt párkapcsolatok rovatban bizonyos incelek. Talán te is az vagy? A stílusod pedig másokat is felbosszanthat. De ettől még nem biztos, hogy aki bosszankodik miattad, annak alapvetően olyan élete van, mint neked. Ez csak azt jelenti, mérgező ember vagy, aki ha megjelenik pl. ezen az oldalon, akkor feszkót kelt. Ezért nem bírnak itt téged.


Nalad még Living Witness (többször nicket váltó Jehova tanúja) is magasabb szinten volt, pedig ő eléggé fanatikus volt, de sose láttad gúnyolódni, ironizálni. Pedig őt abszolút nem bírták itt az oldalon. Ő inkább volt keresztény, mint te, aki nagy ívben tesz rá, hogy a jelenléte milyen hatással van a keresztény vallásra. Ez csak azt jelenti, hogy mennyire mélyen önző ember is vagy, akit csak az érdekel, hogy neki jó legyen. Jelen esetben neked jó a veszekedés, tehát teszel rá, hogy az általad védelmezett vallás tekintélyét folyamatosan aláásod. Nincs értelme ateizmusról beszélni, mert feltehetően a normális hívők is borzasztónak találják a stílusod, hiába vallottok itt-ott azonos teológiai nézeteket.


Beszélhetsz nekem a hitetlenségről, amit jelen esetben a kereszténységhez köthetsz, hiszen abban nem hiszek, de egyebekben hihetek, ha akarok. De te vajon hívő létedre jobb vagy, mint egy keresztény? Nem muszáj azonban úgy élned, ahogy. De azt neked kell eldöntened, hogy változtatsz-e vagy sem. A változás nem egyszerű, de ha valaki nagyon akar, akkor sikerülhet. És akkor nem kell nyomorult életet élned, hanem élhetsz normális életet is. Lehetsz jobb ember is. Vagy megmaradhatsz ilyen embernek is, aki a naponta itt a vallás/valláskritika rovatban kommentel, de nem halad előre, ellenben folyamatosan feszültséget generál.


Igazából nem is kellene már neked írnom. De ezzel egy adósságom rendezem feléd most. Mert egyszer jót mondtál rólam, (amit köszönök is), amikor azt részletezted, hogy miért viselkedsz úgy, ahogy. Már akkor gondoltam, hogy reagálok, de akkor ez abbamaradt. Hát most reagáltam: neked mindenkivel normálisan kellene viselkedned, akkor is, ha támadnak (de esetedben ez nem ok nélkül van). Ha kereszténynek hiszed magad, akkor viselkedj is úgy. Üdv.

2021. okt. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!