Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elmegyek koldusnak és...

Ha elmegyek koldusnak és szenvedek életem végéig akkor talán Jézus ad üdvösséget vagy mégse?

Figyelt kérdés
2021. okt. 30. 21:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a kérdést. Most mért gondolod, hogy nem üdvözülhetsz? Mért gondolod, hogyha koldusnak mész, akkor igen?
2021. okt. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1 mert azt mondta a gazdag lázár elkarhozott . Szegeny lepras meg udvosseget nyert ábrám kebelében
2021. okt. 30. 21:43
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom nehéz kijâtszani a rendszert de elvileg aki szenved annak nagyobb eselye van udvozulni
2021. okt. 30. 21:44
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem is kell kijátszani a rendszert. Aki hisz, az üdvözül. Amikor tudsz, adakozz, de ez nem azt jelenti, hogy koldusnak kell lenned. Bár ezt is hozhatja az élet. A lényeg, hogy ne a gazdagságában bízzon az ember, hogy az megmentheti.
2021. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
$4 sosem biztam gazdagsagban a demon hangok a fejembe meg egy Jezusi igevel vadolnak hogy mily nehezen megy be a gazdag Isten orszagaba
2021. okt. 30. 21:53
 6/21 anonim ***** válasza:
92%
Ne azokra a hangokra hallgass, amik vádolnak téged. Az igazság nem attól lesz igazság, mert az ember fél valamit csinálni és emiatt, a lelkiismeret miatt nem csinálja. Az igazság akkor is igazság, ha az ember éppen nem szenved tőle. Azt kell csinálni, ami le van írva, nem pedig azt, amitől félsz, mert Isten nem a félelem lelkét adta nekünk. Nem leszel attól gazdag, mert egy fél kifli helyett egy egészet ehetsz, ettől nem kell félned. Ha tiszta szívből adsz, akkor ettől nem kell félned. Én is voltam már ebben a helyzetben, mint most te.
2021. okt. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 ...Laci ***** válasza:
90%

Már maga a tény, hogy vádolnak téged azok a hangok, azt bizonyítják, hogy nem Istentől jönnek. Isten nem vádol, pláne nem Jézus igéivel.


Egyébként nem a kolduslét, vagy a gazdagság vezet a mennybe, henem a sorsunkhoz való hozáállásunk. Ha kondusként elégedetlen és neheztelő volnál nem jutnál közelebb Istenhez pusztán a helyzeted miatt. Ha pedig dúsgazdagként másokért élnél, akkor is hozzáállásod lenne a döntő, nem a vagyonod.

2021. okt. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Abban a példabeszédben Lázár volt a szegény és nem volt benne leprás :D
2021. okt. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A kérdésben is csak önmagaddal foglalkozol. Ez a probléma és nem az, hogy nem nyomorogsz.
2021. okt. 31. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 lazar lepras volt mrrt tele volt fekelyekkel
2021. okt. 31. 06:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!