Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha elkövettem a Szentlélek...

Ha elkövettem a Szentlélek elleni bűnt, de még mindig ott van bennem annak a sugallata hogy jobb megpróbálkozni a bűnbánattal mintsem eldobni a tulajdon életemet akkor még menthető vagyok?

Figyelt kérdés

Ellépzelhető hogy még a Szent szellem nem hagyott el engem hanem ad egy utolsó esélyt hogy bizonyítsam, méltó vagyok e? Sokáig ellenálltam az ő tevékenységének. De még néha mindig érzem Őt ott legbelül. Mintha aludna és várná hogy valljak Isten előtt. Lehet hogy még van számomra lehetőség és kaphatok bűnbocsánatot csak a sátán próbálja elhitetni velem, hogy jobb kioltani az életemet?

Normális válaszokat kérek. Zero rosszindulat.

Borzasztó bűntudat gyötör. De számos dolog van ami vissza fog. Még mindig bízom Istenben holott tudom hogy egy utolsó dög vagyok. Nem akarok szomorúságot okozni a családomnak se mert nagyon szeretem őket.



2021. nov. 8. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
23%

Na már megint ez a pszichiátriai beteg...

Nem volt elég a fogyatékosokkal példálózó, még ez is...

2021. nov. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Ha ilyesmi gondolataid vannak, nem a vallas segit rajtad, hanem egy pszichologus. Ha ennyire nyomaszt es ilyen gyakran foglalkoztat az ongyilkossag gondolata, akkor ez nem vallas kerdese, hanem psziches problema.


Sosem irod le, mi az, amit elkovettel. A Szentszellem ellen nem lehet bunt elkovetni, es nem attol fugg a jelenlete, hogy mit "erzel". Sem Isten, sem a Szentlelek jelenletet nem erzi mindenki mindig. Ez nem "erzes" kerdese.

2021. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Es ne tedd fel ujra meg ujra ugyanazt a kerdest, mert az az oldal szabalyzataba utkozik, es torolni fogjak a moderatorok.

Ha még nem kaptal ra valaszt, huzd ki a "kiemeltek" koze.

2021. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

"Ha elkövettem a Szentlélek elleni bűnt, de még mindig ott van bennem annak a sugallata hogy jobb megpróbálkozni a bűnbánattal mintsem eldobni a tulajdon életemet akkor még menthető vagyok?"

"Borzasztó bűntudat gyötör." "Még mindig bízom Istenben holott tudom hogy egy utolsó dög vagyok."


Nyugi, akkor van egy jó hírem, nem követted el. Térj meg és kapsz bocsánatot. Ne az öngyilkosságba gondolkodj, ami az égvilágon semmit nem old meg, hanem szedd össze magad! Most bizonyára rosszul érzed magad, de ha élsz, ez változhat és változni is fog. Pál üldözte a keresztényeket, ez egész életében vele maradt, nem vitás, de megtért, bocsánatot kapott és apostol lett, óriási hatású keresztény tanító, egy olyan ember, aki ott volt István megkövezésénél és helyeselte. Most ebből kiindúlva, min gondolkodsz? Le van írva: "Életemre mondom – így szól az én Uram, az ÚR –, hogy nem kívánom a bűnös ember halálát, hanem azt, hogy a bűnös megtérjen útjáról, és éljen." Ez 33:11


"csak a sátán próbálja elhitetni velem, hogy jobb kioltani az életemet?"

Hát biztos nem Isten!

2021. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Normális válaszok.
2021. nov. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!