Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező bort inni a templomba...

Kötelező bort inni a templomba, vagy nem bunkóság elutasítani?

Figyelt kérdés
2021. nov. 17. 19:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Én egy korty bort nem neveznék ivásnak. Ne vicceljünk már😂
2021. nov. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
11. Te tudod, van aki szerint napi 1-2üveg bor nem alkoholizmus. Neked egy korty meg nem ivás, akkor gondolom evés.
2021. nov. 18. 16:38
 13/33 anonim ***** válasza:
De ha nem mész ki a pap nem dugja a szádba a bort. És ha nem vagy olyan vallású amelyik templomban vagy akkor bűn is bort inni. Én Keresztény Református vagyok és soha nem vetemednék olyanra hogy a katolikus, görögkatolikus, ortodox templomba menjek gyónni meg áldozni vagy a katolikusoknál gyonas nélkül is lehet ha nincs halálos bűnöd de a másik kettőben gyonni kell mindenféleképpen. Elég bűnös vagyok de arra én se lennék képes hogy odamenjek (jó...megvallom...gondolatban sorba állok és eszem.az ostyát, sokszor elképzelem) és áldozzak. Bármilyen is a kísértés de tudom hogy 1 vagy 2 perc öröm nem éri meg a lelkiismeret furdalás és az Isten büntetését. Mert az biztos hogy Isten nem hagyná nunti nélkül mert szentségtörés lenne.
2021. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Kérdező nem. A korty még mindig csak korty. Egy kortytól senki sem rúg be, egy kortytól senki sem hány, egy kortytól senki sem hal bele. Csak a te elmédben van a baj. Ha tequiláról lenne szó akkor meg is érteném, de ez semmi.
2021. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
14. De van aki meg tud halni 1 kortytól is, tudod vannak betegségek is mint ahogy valaki egy csipet mogyorótól is olyan anafilaxiát kap amit nem láttál még, és miért annak a fejébe van a baj aki nem akar inni?
2021. nov. 21. 17:39
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondani a papnak, hogy allergiás vagy alkoholista vagy, és akkor áldozhatsz egy szín alatt. Egy alkoholista egy korty alkoholt sem ihat.
2021. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Ne keverd a mogyorót az alkohollal, mert semmi köze egymáshoz. Ennyi erővel beszélhetnénk a ciánról is. Aki egy korty alkoholtól képes meghalni az olyan csoda lenne mint vízen járni. Teljesen nevetséges vagy és hisztizel egy kortyon mint ha az élet nagy tragédiája lenne. Meséld be a papnak, hogy bor allergiád van és belehalsz egyetlen kortyba is. Hadd röhögjön ő is.
2021. nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 tgt ***** válasza:
Egy józan alkoholista, vagyis aki korábban részegeskedett, de jelenleg absztinens, az nem ihat egyetlen korty alkoholt sem, mert visszaeshet. Ezt a papnak is meg kell értenie.
2021. nov. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Csak akkor esik vissza, ha nem tudja kontrollálni, már pedig ez kontrollálható dolog mivel nem a polcról veszed le hanem egy szertartás. Ha nem tudod kontrollálni akkor irányít a tested és így is egy kortyról beszélünk ami elég gyenge. Persze semmi sem kötelező, de minden magyarázat csak kifogás és csak egy nevetséges mennyiségről van szó.

Ám kiváncsi vagyok, hogy a kérdező tudja-e mi az ecet🙂

2021. nov. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 tgt ***** válasza:
48%

Az alkoholista nem tudja kontrollálni az alkoholfogyasztását, ezért alkoholista. Emiatt nem szabad egy kortyot sem innia.

Egyébként vannak alkoholista papok is, akik absztinensek tudnak maradni, de pápai engedéllyel bor helyett mustot használnak a miséken, nehogy visszaessenek. A szertartáshoz a must ugyanúgy megfelel, mint a bor, hiszen az is a szőlőtő termése.

2021. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!