Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Márk 13:30?

Mit jelent Márk 13:30?

Figyelt kérdés

"Bizony, mondom nektek, hogy nem múlik el ez a nemzedék, amíg mindez végbe nem megy."


Az a nemzedék már nem él akikhez Jézus beszélt. De még nem történtek meg azok a dolgok.



2021. nov. 21. 23:24
1 2 3 4
 11/31 tgt ***** válasza:

Azért olyan nagyon nem volt megmagyarázva Pál által, egy ideig ő is várta, hogy visszajön. Javaslom a Tesszalonikieknek írt levelek tanulmányozását.

Példádul ilyet írt Jézus után 50 körül:

„Mert a parancsszóra, a főangyal hangjára és Isten harsonájának szavára az Úr maga leszáll az égből, és először a Krisztusban elhunytak támadnak fel, azután mi, az élők, a megmaradtak, velük együtt elragadtatunk a felhőkön az égbe az Úr elé, s így mindenkor az Úrral leszünk. Vigasztaljátok tehát egymást ezekkel az igékkel.”

De hiába vigasztalták egymást ezekkel az igékkel, Jézus akkor sem tért vissza, a tanítványok pedig megöregedtek és meghaltak, úgyhogy muszáj volt módosítani a tanítást. Kb. a 2. század közepétől csitultak el a várakozások a gyülekezetekben.

2021. nov. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 munyamunya ***** válasza:

Igen, ezek pont a legkorábbi levelei Pálnak, uszkve 15-20 évvel Jahosua feltámadását követően. Az Apcselből tudjuk, hogy korántsem volt teljesen kiforrott tanítás minden egyes aspektusáról a hívő létnek rögtön az elején, sokminden változott, módosult, ahogy nőtt a világosságuk azoknak, akik az Úton jártak. Félre kellett tenni a rabbinikus hozzáállástól kezdve a misztikus berögződésekig rengeteg dolgot. Mivel mindenben el kellett jutni egyazon értelemre, ez nyilván időtt vett igénybe.

A Felkent tanítása egyértelműen az értelmes készenlétről szólt, és mivel elég specifikus jeleket vetített előre (sosemvolt nyomorúság a világon, a nap elsötétedik, csillagok lehullanak, stb), előbb-utóbb rá kellett jönniük a hívőknek is, hogy miről van szó.

2021. nov. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

#5

"Az első olyan háború, amiben a legtöbb nemzet részt vett, az első világháború volt."

Már nem azért, de ez a mondat teljesen értelmetlen :D

Értem én, hogy kell a jehovásoknak valami, amibe be tudják magyarázni félresikerült jóslataikat, de ilyen hülyeségeket nem kéne írni.

2021. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Ez mellébeszélés, hogy a Jeruzsálemi templom pusztulása...

Jézus közérthetően a világvégéről írt, amikor újra eljő.

Honnan tudod, hogy az a nemzedék véget ért? Mi van, ha én pl. Márk leszármazottja vagyok. Az akkori embereknek még élnek leszármazottjai, akik a nemzedékhez tartoznak.

2021. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod, hogy az a nemzedék véget ért?"

Onnan, hogy azok az emberek meghaltak. Neked valószínűleg fogalmad sincs, hogy mit jelent a nemzedék szó, pedig tényleg nem bonyolult. Én azt mertem hinni, hogy mindenki ismeri. Keress rá bátran a neten, tanulni sose szégyen.


"Honnan tudod, hogy az a nemzedék véget ért?"

Nem meglepő, hogy nem tudod értelmezni Jézus beszédét, mert ezt tényleg kicsit nehezebb és még a nemzedék szó jelentését se ismered. Viszont gazdag irodalma van a bibliakommentároknak, olvass ezekbe bele. Javaslom kerüld a szektás értelmezéseket, mert azoknak sok közük nincs az eredetihez.

2021. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Utolsó: "A cikkünkben azonban sorra vettünk olyan példákat is, mikor a nemzedék szó jelentése túlmutat ezen az elsődleges értelmezésen, mikor például emberek azon csoportjára vonatkozik, amely más jellemzők és események mentén sorolandók egy csoportba, egy nemzetségbe."


[link]

2021. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

[link]


Egy atyától származó utódok összessége.

2021. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne nem az első mondatnál leragadni, hanem kicsit mélyebben olvasni és megérteni. Talán pont ezért vagy képtelen értelmezni ezt a bibliai részt, mert felszínes vagy.


"A Szentírásban egy korban élt sokaság, ill. azonos erkölcsi tulajdonságokat, víciumokat hordozó emberek csoportja"


A te értelmezésed szerint sose érne véget a nemzedék, mert végül is minden ember Ádámtól és Évától származik a Biblia szerint.

2021. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

18-as nem biztos. Ha valakinek nincs utódja, akkor az véget ér a nemzedék. Pl. nekem nincs, nálam végetér a vérvonal. Nem kizárt, hogy az akkori emberek közül még élnek utódjai.

De Jézus vonatkoztathatta arra is, hogy az Ő szellemében élők vagyis keresztények a nemzedék, erről is írnak. És mivel újra eljön, akkor lesz vége e nemzedéknek.

2021. nov. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
A Biblia alapján Ádámnak és Évának élhet még utóda? Ha igen, akkor az elméleted szerint még mindig egyetlen nemzedék él a földön, amióta van ember és nem is lesz soha több nemzedék, csak ez az egy.
2021. nov. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!