Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van összefüggés a...

Szerintetek van összefüggés a covid és lent leirom, hogy mi között, vagy túl nagy fantázia van ebben?

Figyelt kérdés

- 2020 március 11-én a WHO a covidot világjárvánnyá nyilvánitotta.



- 1900-ban Kansas államból indult el a pünkösdi karizmatikus kereszténység. Eltelt 120 év, és valljuk be a karizmatikus mozgalom nem elhanyagolható tényező. Számuk kb 500 millió. [link]



- 120 év fontos szám a Bibliában.

Jel 3:16 Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek (kihánylak) téged az én számból.


2021. dec. 3. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Barmibe barmit bele lehet magyarazni, ha nagyon akarod. A te modszeredet 'cherry picking'-nek hivjak, mert csakis a te elmeletedet megerosito tenyeket veszed figyelembe, minden mast figyelmen kivul hagysz.


A kerdesre valaszolva: netto hulyeseg ugy ahogy van.

2021. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyszerű belemagyarázás, semmi értelme nincsen.
2021. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"- 120 év fontos szám a Bibliában.

Jel 3:16 Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek (kihánylak) téged az én számból."

Azt írtad hogy a 120év egy fontos szám. Kezdjük ott hogy a 120 év az nem egy szám. A 120 az már egy szám.

Miután ezt kijelentetted beszúrtál egy kis idézettet. A logikus az lenne ha ez az idézet egyértelműen alátámasztaná az előtte lévő állítást. De ez nem történt meg. Mi köze az idézetnek a 120-hoz?

2021. dec. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet benne valami.

Gondolod, hogy Isten valamiféle büntetése a járvány a pünkösdista eretnekség miatt?

2021. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

@3!


A korszakváltásnak van köze a 120-as számhoz a Bibliában. Ennyi évig épithette Noé a bárkát pl. Az idézet pedig a Jelenések könyvének histórista értelmezése. Legalábbis a 3. fejezetig histórista vagyok, de egyébként én egy premillenista, pretribucionalista, diszpenzácionalista és futurista nézetű keresztény vagyok, de futurista csak a Jelenések 4. fejezetétől.

2021. dec. 3. 11:10
 6/12 anonim ***** válasza:

Omikron (omicron) managrammája Moronic, Morron ami angolul annyit tesz: hülye,bárgyú,se'fej,ostoba, buta


Omicron az uj virus

2021. dec. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%

"Jel 3:16 Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek (kihánylak) téged az én számból."

De a Biblia azt is írja, hogy az akkor laodiczeai gyülekezetnek szól ez a mondat.


Amúgy ne fossatok már se a covidtól, se az oltástól. Forduljatok Krisztushoz, aki megszabadít a félelmeitektől

2021. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az az üzenet nem csak az akkori laodiczeai gyülekezetnek szól, mert ez is hozzátartozik: "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeTEKNEK."
2021. dec. 3. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Az az üzenet nem csak az akkori laodiczeai gyülekezetnek szól, mert ez is hozzátartozik: "Akinek van füle, hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeTEKNEK."


De ezzel magadat cáfoltad, mert ott van a végén, hogy az említett gyülekezeteknek szól. És ezt nem is a laodiczeai üzenetre írja a Biblia, hanem az összes üzenetre a 7 gyülekezet felé. Ez egy összefoglaló zárás. Amúgy az is ott van, hogy kiknek szól az üzenet és hogy ezek hamar be fognak következni. És ez kb. az első századra vonatkozik. Nagyon mellémentél. Szép alaposan olvasd át a bevezetőt még egyszer!

ÉS a hallás ebben az esetben megértést jelent. Ha meg is kell értenünk az még nem azt jelenti, hogy nekünk szól!


Nézd csak, hogy kiknek szól:

1,4 János a hét gyülekezetnek, a mely Ázsiában van: Kegyelem néktek és békesség attól, a ki van, a ki vala és a ki eljövendő; és a hét lélektől, a mely az ő királyiszéke előtt van,


Gyakorold egy kicsit a szövegértelmezést, az a Biblia megértésének a kulcsa. Első négy ige a lényeg!

2021. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#7 Aki Krisztusé az nem fog oltatni
2021. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!