Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő szempontból mennyire oké...

Hívő szempontból mennyire oké a kegyelemdöfés?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy háború van. Harcos társad testét helyrehozhatatlanul szétzúzta egy gránát és annyira szenved a fájdalomtól, hogy könyörög, hogy öld meg. Ilyen esetben mennyire lép érvénybe a ne ölj parancs?


Úgy tudom, hogy a hívők az eutanáziát is gyilkosságnak tekintik. Kb. ott is hasonló a helyzet.



2021. dec. 4. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ölheted meg, ugyanúgy bűn
2021. dec. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A tíz parancsolat erről elég egyértelműen rendelkezik.


Ne ölj.


Kétlem hogy ezt bármiféle ilyen olcsó moralizálás felülírja.

2021. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szóval végignézed ahogy szenved. Értem
2021. dec. 4. 21:27
 4/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok vallásos. :)
2021. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Az életet Teremtő Allah adta az embernek. Tudomàsom szerint ilyen szituációban sem lehet kioltani egy hívő muszlim életét.
2021. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Jézus is szenvedett a kereszten, de nem kért "kegyelemdöfést". A keresztények szerint a szenvedés is egyfajta érték lehet attól függően, hogy viseljük.
2021. dec. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Mi ennek a kérdésnek a realitása a te életedben, gondolom, itt Magyarországon élsz, nem valami háborús övezetben. De elnézést, ha tévedek. Mekkora az esélyed, hogy életed során valakinek kegyelemdöfést kellene adnod? Az idő egy drága, megbecsülendő dolog, vannak itt a Vallás rovatban olyan életidegen, csupán elméleti kérdések, amelyekkel időpocsékolás foglalkozni, és még felesleges vitákhoz is vezetnek.

üdv Stefán

2021. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az én életemre nincs hatással. De a keresztényeknek lehet. Hiszen a Biblia ír apokalipszisról. Arról, hogy fogják a keresztényeket üldözni, megölni Jézusért.


Az előző válaszolónak meg, oké hogy Jézus szenvedett a kereszten, de pont azért, hogy az embereknek ne kelljen. Ez egy helyettesítő áldozat volt.

2021. dec. 5. 00:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Te képes volnál egy szeretted fejét széttörni kővel? Vagy megfojtani?


Amúgy nem bűn, ha kéri és nincs kiút és egy angyal sem segít.

2021. dec. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

,,Hiszen a Biblia ír apokalipszisról. Arról, hogy fogják a keresztényeket üldözni, megölni Jézusért.,,

Az lenne a jó ha mi akik 1989- Ben születtünk meg se érnénk azt hogy a keresztényeket üldözni fogják. Ha úgy segítne meg az Isten hogy el se érjük úgy kéne.

Ha már úgy se marad életben csak szenved akkor még lehet ölni.

Anyunak volt egy ismerőse aki ék a szomszédja hererákos volt még a Ceaușescu időben. 18 éves fiú volt és a tőkét megrúgták ficizas közben egy labdával és rákos lett. Hónapokig hallgatta anyu kolléganője hogy a fiú ordított a fájdalomtól. Nem jobban járt volna ha meghalt volna hamarabb?

2021. dec. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!