Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj, ha gyűjtöm az apokrifákat?

Baj, ha gyűjtöm az apokrifákat?

Figyelt kérdés
Nem tekintek rájuk Szentírásként, de mind érdekes olvasmány.

2021. dec. 5. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

A gyűjtöm szót automatikusan gyűlölőmnek olvastam :D

Biztos jót tesz a zene, amit hallgatok:

https://www.youtube.com/watch?v=O4PD_rbSy78


Amúgy miért lenne baj? Ha a görög mitológiát olvasod sem bűn :)

2021. dec. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy melyik a kedvenced és miért?
2021. dec. 6. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Énok könyve, mert olyan dolgokra tér ki amik a Bibliában csak homályosan vannak említve. Ráadásul nincs benne semmi, ami ellentmondana valamilyen alapvető keresztény tanításnak.
2021. dec. 6. 05:39
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem baj, ha gyűjtöd, de beleesel abba a hibába, hogy el is fogadod, lásd előző bejegyzésed.


"olyan dolgokra tér ki amik a Bibliában csak homályosan vannak említve"

Tehát ferdít, tovább költ dolgokat.


"Ráadásul nincs benne semmi, ami ellentmondana valamilyen alapvető keresztény tanításnak."

Bizonyára van benne sok ellentmondás, de ez csak az egyik gond vele. A másik, hogy sok kitalált hazugságot is tanít.

2021. dec. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nem baj, ha gyűjtöd, de beleesel abba a hibába, hogy el is fogadod, lásd előző bejegyzésed."


Mint mondtam, nem tekintek rájuk Szentírásként.

2021. dec. 6. 16:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. dec. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Én is gyűjtöm őket egyébként :)

A korai keresztények közt is rengeteg irat forgott közkézen, mivel nem volt kanonizált Biblia, és mindent megvizsgálva a hasznos részeket felhasználták, míg a pontatlan részeket elvetették :)


I. Thesszalonika 5:21-22: Vizsgáljatok felül mindent, a jót tartsátok meg. Mindenféle rossztól óvakodjatok.


Apokrif szövegeket olvasni kb. ugyanolyan, mint mondjuk egy detektív könyvet vagy egy görög mitológiai könyvet elolvasni :) lehet hasznos és hasztalan is.

2021. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Milyen apokrif iratok vannak a gyűjteményedben? :) Én eddig ezeket tudtam össze gyűjteni: Énok könyvei, A Nag Hammadi-i könyvtár gnosztikus kódexei, A qumráni szövegek magyarul, Barnabás Evangéliuma.
2021. dec. 21. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok :)


A Nag Hammadi Gnosztikus könyvtár nekem is megvan, akárcsak Énok összes könyve, Barnabás evangéliuma.

Ezeken kívül Tamás evangéliuma, Péter evangéliuma, Jakab protoevangéliuma, Júdás evangéliuma, Bertalan evangéliuma, Jubileumok könyve, illetve az ókeresztény írók egykori művei közül: Didaché, Hermasz pásztora, Antióchiai Ignác levelei, Barnabás levele, Hierapoliszi Papiasz töredékei, Szmirnai Polikárp levele (újszövetségi apokrifek szintén).

2021. dec. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!