Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számodra a biblia? Milyen...

Mi számodra a biblia? Milyen élete lehet annak aki az szerint él?

Figyelt kérdés
2021. dec. 29. 22:47
 1/8 anonim válasza:
86%
Ha valaki tényleg szívből hisz benne, akkor jó, ha csak félelemből, meg muszájból teszed, akkor rossz. Egyébként erre ott van a vallás kategória. Nem értem miért ide teszitek fel ezeket a kérdéseket, azon túl, hogy provokáció az összes.
2021. dec. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Egy ideig a szerint éltem, és őszintén megmondom hogy én akkor boldog voltam kb 3 évig csináltam. De aztán abba hagytam el kezdtem drogozni, melózni stb...el kallódtam, nem érdekelt már az egész. Sokszor újra akartam kezdeni, de már nem tiszta szívből menne,szóval hagyom. De alapjában véve nem rossz dolog.
2021. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Aki a Biblia szerint él, annak Isten is segít jobbá tenni az életét és megáldja :)


(Várom a lepontozást a hitem miatt ;))

2021. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 higgy abbanbinkább, hogy nem bántanak a többiek, ha meg is érdemelnéd :D
2021. dec. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a Biblia egy történelmi forrás, ami zsidó hagyományokat és a keresztény vallás alapját tartalmazza. Tehát mint könyv alapvetően az egyik legfontosabb az emberiség történetében (vagy legalábbis a keresztény kultúrkör számára).


Arról mit gondolok, hogy jó ötlet-e eszerint élni? Szó szerint értelmezve, készpénznek véve azt, ami oda van írva? Egyértelműen nem. A Bibliából csak csipegetni lehet jó dolgokat, összességében véve sokkal több benne az elavult, vagy egyenesen barbár szabály.

2021. dec. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
1, Egy mesekönyv; 2, Van egy munkatársam, aki nagyon vallás fan, de a megnyilvánulása nagyon nem erre utal, mert nagyon szeret xart keverni.
2021. dec. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%

Senki nem él a Biblia szerint. Az ultraortodox zsidók próbálkoznak, de mivel nincs templom Jeruzsálemben, az előírások egy részét ők sem tudják betartani.

A keresztények nem a Biblia, hanem a keresztény vallás, és elsősorban Pál apostol tanításai szerint élnek (figyeljétek meg, Jézus nem állított fel konkrét szabályokat). De ők se tartják egészen be, pl.sok helyen beszélnek a nők is az istentiszteleten, a fejüket nem fedik be, nem prófétál és nem szól nyelveken senki (legalábbis nem úgy, hogy azt meg lehessen magyarázni.)

A köznyelvben a "Biblia szeribt élni" ma leginkább azt jelenti, hogy az illető nem szexel házasság előtt, pedig a Bibliában ez nem túl hangsúlyos, rengeteg egyéb dolog van benne, de az senkit sem érdekel különösebben.

2021. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
#7 Na igen, legtöbb csak színészkedik a kárhozat felé tartanak mert Isten akarata a torah es Jezus parancsolatai ha nem tartsák be akkor elkárhoznak
2021. dec. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!