Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha öngyilkos leszek Isten meg...

Ha öngyilkos leszek Isten meg fog nekem bocsátani? A túlvilágon megnyugvást nyerek majd?

Figyelt kérdés
2021. dec. 31. 06:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem! Az ongyilkossag bun. Nincs bocsanat.
2021. dec. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2021. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Az életed az ahol megtalálod a megnyugvást és egyben a megoldást, én csak tudom mert keresztül mentem ezen. Szóval eszedbe ne jusson hülyeséget csinálni mert azt megbánod és akkor már késő!
2021. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél öngyilkos.
2021. dec. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Ne add fel a játszmát, inkább bízd magad Istenre. Ha megölöd magad, a lelkednek nem lesz többé védelme, kiadod a kezedből az irányítás lehetőségét, még ha rossz is a testben, az védelmet ad. Miért akarsz ögy lenni?
2021. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Csak negatív hozadéka van akármiben hiszel is, habár az eutanázia egyháza szentté avat, de ezen kívül mindenhol bűn.
2021. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Majd most kiderül.
2021. dec. 31. 14:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Látszik csak magadra gondolsz.
2021. dec. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Eddig kitartottam. Elfáradtam. Ez miért bűn? Ez nem önzőség, hanem gyengeség. A gyengéknek pedig meg kell halniuk. Ez a természet törvénye.
2021. dec. 31. 15:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Még szent emberek és próféták is jutottak olyan depresszív állapotba, hogy meg akartak halni, mint pl. Mózes és Illés.

Illésről szól az 1Kir 19:3b-4 "A júdai Beersebába érve, otthagyta legényét, maga pedig egy napi járásnyira bement a pusztába. Miután beért, s egy borókafenyő alá leült, azt kívánta magának, hogy haljon meg. Így szólt: »Elég volt, Uram, vedd el életemet, mert én sem vagyok jobb, mint atyáim.«"

Amikor ezután elmegy Isten hegyére, Isten megkérdezi, hogy mit csinál itt, ezt válaszolja: "Nagyon buzgólkodtam az Úrért, a Seregek Istenéért, mert Izrael fiai elhagyták szövetségedet, lerontották oltáraidat, megölték prófétáidat karddal, egyedül én maradtam meg, s most nekem is életemre törnek, hogy elvegyék."

Szóval Illésnek is belefáradt a folytonos értelmetlennek látszó küzdelembe. Érdekes módon Isten nem mondja Illésnek, hogy nincs oka a depresszióra. Azt sem mondja, hogy nem tett meg mindent, amit meg lehetett tenni. Viszont, ha elolvasod az 1Kir 19-et akkor láthatod, hogy Isten ad Illésnek további feladatokat. Kb. mintha azt mondaná neki, hogy "Oké, tényleg megtettél mindent, amit lehetett, de még van dolgod itt a földön is."

Ami a kérdést illeti, én úgy látom, hogy az emberek többségének nincsenek eltörölve a bűnei, legyenek akár vallásosak akár nem. Nem tudom, hogy veled mi a helyzet, de attól félek, hogy veled is ugyanez. Csak Krisztusban van bűnbocsánat. Akit Krisztuson kívül ér a testi halál, akár öngyilkosság révén, akár másképp, az a bűneiben hal meg, és örökre el lesz választva Istentől, a szeretettől. Bár lehet, hogy itt a világban sokat szenvedtél, de ebben a világban mégis vannak jó dolgok is, van azért valamennyi szeretet, van valamennyi öröm, van valamennyi kedvesség, van valamennyi remény stb. Ha valaki a bűneiben hal meg, annak számára nem lesz több szeretet, nem lesz többé gondviselés Istentől, és ez folyamatos szenvedést jelent, további remény nélkül arra, hogy Isten megszabadítja őt a szenvedéseiből. Szóval én nagyon-nagyon meggondolnám az öngyilkosságot.

Inkább gyere el például abba a gyülekezetbe, ahova járok. Mit szólsz hozzá? Ismerd meg Jézust. Jézus evangéliuma egy örömhír. Ő azért jött, hogy Istennel lehessen egy csodálatos kapcsolatunk. Ő átment minden szenvedésen, ami embereket érhet, így lett tökéletes főpappá, aki mindenkit meg tud érteni, mindenkivel együtt tud érezni, és mindenkinek kiutat tud felajánlani. Téged is meg tud érteni, meg tud menteni. Ha segíthetünk, írj privátot, és írok részleteket az istentiszteletünkről. Adj egy esélyt Istennek.

üdv Stefán

2021. dec. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!