Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Dobronay László halálközeli...

Csicsky kérdése:

Dobronay László halálközeli élménybeszámolója mennyire van összhangban a vallás tanításával?

Figyelt kérdés

Itt egy interjú keretében részletesen le van írva az ő halálközeli élménye:

[link]

Nagyjából az interjú második harmadában állít egyet s mást, ami szerintem nem igazán van összhangban a vallás tanításával. Akik ebben jártasak vagytok, felsorolnátok nekem egyenként ezeket és részletesen megindokolnátok, hogy miért?



2022. jan. 5. 06:41
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nem volt halott teljes mértékben.

Az agy érdekes "jelenségeket" képes kreálni, gondoljunk csak az álmodásra.


A Bibliában 9 feltámasztásos esetről tudunk.

Egyik esetben sem számolt be semmiről az, akit feltámasztottak.

3 nap után Lázár sem mondott semmit, hogy lett volna valahol.

Jézus sem mondta, hogy a Teremtő Atyjánál lett volna, amíg a halál állapotában volt...

Sehol nem írja a Biblia, hogy a meghalt emberek továbbélnek valamilyen formában a haláluk után.

Ha valaki azt állítja, írja le az írásszöveget.

2022. jan. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus sem mondta, hogy a Teremtő Atyjánál lett volna, amíg a halál állapotában volt..."


Igaz, a Biblia leírja, hogy pontosan hol volt. És te is tudod, csak valami miatt tagadsz.

2022. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2.

A halál állapotában.

Mert szerinted hol?

2022. jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 afer ***** válasza:
100%

Melyik "vallás tanításá"-ról érdeklődsz? Talán a keresztényről? És melyik állításokra gondolsz? Mert elég hosszú ez a szöveg és rengeteg mindent állít benne Dobronay László. Én egy állítást ragadnék most ki:


"Ráeszméltem arra, hogy MÁR ÜDVÖZÍTVE VAGYUNK, és hogy mi üdvözítettük magunkat, mert úgy terveztek minket, hogy önmagunkat korrigáljuk, mint ahogy Isten univerzumának többi részét is így tervezték."


Ez látszólag ellene mond Jézusnak, hiszen róla úgy tanultuk, hogy Ő az Üdvözítő! És ez igaz is. De attól még az is igaz, csak kicsit szokatlan ez a megfogalmazás, és talán nem a leghelyesebb így kiragadni a szövegből ezt az állítást, mert előtte ír arról, hogy Istenben vagyunk. Jézus konkrétan beszélt arról, hogy "Nem az aki azt mondja Uram, Uram, megyen be a mennyek országába, hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát." (Mt. 7,21) De a Mt 12,50-ben is hasonlóról van szó. Sőt a Mt. 25,35-46-ban is arról van szó, hogy az emberek cselekedetei szerint lesznek megítélve, akik jót tettek azok kerülnek a mennyországba, akik rosszul cselekedtek azok máshová. A Jakab 2,13-24-ben is olvashatunk, a mi hitből való cselekedeteink megigazító erejéről, ami nélkül csupán halott hitünk van, ami ugye nem üdvözít. Jézus úgy a mi üdvözítőnk, hogy Ő mutatta meg az utat, amin járnunk kell. Ezért halt meg a mi bűneinkért, ezért hordozta az emberek gonoszságát, hogy mindezt elmondhassa, megmutathassa, elénk élhesse. AKi befogadja Őt és elkezdi cselekedni az Ő cselekedeteit, annak van örök élete a mennybe.

2022. jan. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

# afer

Hogy egyértelmű legyen a kérdés, fogalmazzunk úgy, hogy a római katolikus egyház jelenlegi tanaival ami nem egyezik az ő állításai közül. Ezalatt értem mindazt, ami a belinkelt oldalon a részéről elhangzik, ezeket szeretném, ha egy hozzáértő felsorolná és megindokolná, hogy melyik miért áll ellentmondásban az egyház álláspontjával.

2022. jan. 6. 18:19
 6/7 afer ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, inkább te magad ragadd ki azokat az állításokat, amik szerinted nem felelnek meg a katolikus tanításnak. Mutass rá, hogy mi az amire választ vársz! Ne várd, hogy mások keresgéljenek, kutatgassanak helyetted a szövegben.
2022. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%
Isten egy gonosz álszent aki rászabadította az emberiségre ezt a fertőt!
2022. jan. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!