Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértetek Nagy Gergely...

Egyetértetek Nagy Gergely apologétával a Kalám-érv kapcsán?


#Isten #kalám érv
2022. jan. 7. 17:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nagy Gergely mióta apologéta? Tudtommal még tanul, tehát nem fejezte be képzését sem.
2022. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Én vele semmiben sem értek egyet. Egy vitakényszeres beteg ember, akinek megtérésre lenne szüksége.
2022. jan. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
9%
Micsoda Eretnek lett ez a Nagy Gergely, Keresztény Kálvinista létére. Nem szabad az Isten dolgait fürkészni. És még nemrég a kettős predesztináciot is hirdette. Mióta lett ilyen hitetlen. Én Reformátusként kitérnék a hitemből ha ilyen tételeket kéne elhigyjek
2022. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Még nem láttam olyan videót Nagy Gergellyel, amiben nem a rámenős és mindentudó szakértőt játszotta volna, emiatt nem szívesen hallgatom.


A Kalám kozmológiai érv nem isten-érv. Ezerszer elmagyarázták már hozzáértő filozófusok is, miért van így, de még a filozófiában jártas nagy nevű keresztény érvelők sem tudnak lekattanni róla, annyira beleszerettek.

2022. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
Nagy Gergely keresztény reformátusok szégyene. A kettős predesztináciot is hiszi. Inkább pogány lennék mint elhigykemha rákényszerítenének. Tiszta szégyen ez az ember. Hodász atya meg sokkal külömb. Az se szent mert mocskolja a Reformátusokat mindig de Nagy Gergely az etetnek nézeteivel alátámasztja Hodász atya véleményét a reformatusokról. Mert Hodász atya általánosít, azt hiszi ha egy református olyan akkor mindegyik
2022. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Negyed órát hallgattam az érvet és nem ért a végére. Hogy ez milyen pofonegyszerű. Xd
2022. jan. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

@Anjutca

Ha Hodász annyira gyűlölné a reformátusokat, nem lenne jóba a Nagy Gergellyel sem, márpedig jóban vannak. Sőt, Hodász készített külön videót is arról, hogy miben volt igaza a reformációnak (és nem a kettős predesztinációban).

2022. jan. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy énnyaban nem értek egyet a Kalám érvvel, hogy az időt ontológiailag az univerzum fölé helyezi, mint valamit, amiben az univerzum létezik. Márpedig adódhat a kérdés, hogy volt-e az időnek időben kezdete, ennek viszont nincs értelme, tehát nem tudunk arra választ kapni, hogy az időnek van-e oka. És nem tudhatjuk, hogy vannak-e az időn kívül álló entitások, amik ugyan nem Isten, s mégsem vizsgálhatóak a Kalám-érveléssel.
2022. jan. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
*én annyiban
2022. jan. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

A kettős predesztinácio a református papok szégyene. És a miénk is mert nem hirdetjük annak hazug voltát hanem elhallgatjuk. Egyes hülyék még el is hiszik.

Kálvin könyörtelen volt hogy az előre megírt Földön Lévő Sorsokat áthamisititta az üdvösséghez mintha az lenne megírva ki kerül a mennybe. Kálvin hülyeségeit nem is szabad követni csak a Bibliát meg az apostolokat és a Szentatyák tanításait. Az egyik közösségi oldalon egy görögkatolikus ismerősöm elhiszi az eleve elrendelést és én beszéltem le róla hogy eretnekseg. Tudja és meg is gyonják a papnak hogy hiszi de kisetesbe esik. Mondom mit hiszel el benne, Jézus megmondta hogy attól kell félni aki a lelket megöli és a kettős predeszti eretnekség ami karhozatba taszítja az emberi lelket. Azt is írtam meglássa azok kerülnek a pokolba akik elhiszik és tanítják

Keresztény református inkább letagadná a vallását mint elhigyje ezt

2022. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!