Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy terjesszem a baptista hitet?

Hogy terjesszem a baptista hitet?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném terjeszteni ezt a fajta vallást. Viszont nem tudom, hogy foglaljam bele rejtve a mondataimba. Én is, ezt a vallást követem és úgy gondolom mással is meg szeretném osztani.

2022. jan. 8. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem vallást kell követni hanem Jézust és nem is vallást kell terjeszteni, népszerűsíteni hanem lelkeket nyerni az Úrnak!
2022. jan. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És, hogy tegyem? Hogy foglaljam bele a mondataimba?
2022. jan. 8. 17:33
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
meséld el hogy te hogyan tértél meg , hogy mennyi pluszt ad az életedbe . En ugy gondolom hogyha valakinek valódi a hite és a megtérése akkor mindig van mit mondani. Nekem rengeteg újat hozott ez az életembe és ahogy növekedek Szellemben úgy van egyre több mondani valóm! Mert a megtérés nem más mint egy kapcsolat kezdete Istennel, Isten pedig mindig tartogat valami újat! A kapcsolat pedig egyre szorosabb lesz. Isten izgalmas és kiismerhetetlen ugyanakkor szenvedélyes és mégis megelégítő! Beszélhetnél Istenről is ahogy eddig te megismerted ugy ahogyan megtapasztaltad. Az Istennel való kapcsolat egy természetfeletti élmény ami tele van izgalommal és szeretettel. Egy új dimenzió
2022. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 8. 18:13
 5/9 anonim ***** válasza:
35%

Értelmes emberek között sehogy. Ő már vagy hívő, vagy nem is akarja.

Ezen a fórumon TILOS a hitet terjeszteni, aminek a vallás kategóriában szemet hunynak, tehát légy szíves, fáradj át oda.

2022. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat!
2022. jan. 8. 20:20
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha átrakják, megbeszélhetjük.
2022. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Átrakták, nézzük.

Szóval, elsőnek: ezt nem kell rejtegetned.

Jézus sose rejtette el magát, vagy a mondanivalóját, és téged is erre kér, hogy mindig valld meg a hitedet.

Remélem, nem akarod, hogy a hit csellel menjen be a másik emberbe?


Különféle fórumokon van lehetőséged ezt terjeszteni: például itt is.

Bár általában tilos a hirdetés, de ezen a fórumon ez az egyetlen kivétel. Itt szabad.

Viszont arra készülj, hogy kritikusok mindig lesznek! Ha ezt nem bírod, akkor inkább el se kezdd.


Akkor van egy másik lehetőség is: indíts blogot, ahol leírhatod a gondolataidat, és hogy mi történik veled.

Ott te döntöd el, hogy engedsz-e visszajelzést, és milyet.


Hova mehetsz még téríteni?

Vannak például ilyen Facebook csoportok is, ahol téged is szívesen látnak... ha PONTOSAN azt hiszed, mint ők. Ezt az elején nem árt tisztázni.


Más fórumokon is megpróbálhatod: például a felekezetednek nincs honlapja?

Őket már kérdezted?

2022. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Miért kellene "rejtegetned" a mondanivalódat?

Krisztus ezt adta parancsba: Máté 28:18–20

"Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Figyeld meg (1), megindokolja mért adhat erre parancsot, (2) hogyan és mit tegyenek, (3) biztosítja a támogatásáról ezt a munkát mindvégig!

Lehet azért nem tudsz hozzákezdeni, mert nem úgy teszed, hogy Urad támogatna?

2022. jan. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!