Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 100 év múlva még lesznek...

100 év múlva még lesznek keresztények Európában?

Figyelt kérdés

Vagy mindenki az alábbiakból fog válogatni?


1. "Nem vagyok vallásos!"


2. "Más vallás híve vagyok!"


3. "Ateista vagyok!"


4. "Teszek az egészre..."



2022. jan. 9. 14:55
A kérdező szavazást indított:
Előbbi
Utóbbi(ak)
12 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Hát ha így folytatja (gondolok itt a koronavírusra amit ő csinált) a te istened akkor nemhogy csak hívei nem lesznek de még emberiség sem lesz!!!
2022. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Inkább a világnak legyen vége mint a kereszténységet üldözzék. Nehogy már ártatlanul azért kerüljék börtönbe 50 évesen mert keresztény református vagyok.
2022. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Az is lehet, hogy csak keresztények lesznek, 100 év múlva!
2022. jan. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 KZitus ***** válasza:
61%

Szia

Garantáltan lesznek. Ez a garancia rá: Jelenések 21:3–5

"Erre egy hangot hallottam a trón felől, mely hangosan ezt mondta: „Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

És az, aki a trónon ül,+ ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és IGAZAK EZEK a SZAVAK.”

2022. jan. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem lesznek, a vallásosak jóval több gyermeket vállalnak, és vallásosnak nevelik a gyermekeiket is, akik többnyire felnőtt korukban is azok maradnak, legalább is az én tapasztalatom az ismerőseimmel ezt mutatja. A sors fintora, hogy az "evolúció" a vallásnak dolgozik, tehát a jövőben a demográfia miatt pont az ateizmus fog visszaszorulni. Persze csak akkor, ha nem üldözik, és az sem biztos, hogy a kereszténység lesz ez a vallás.

Nem keresztény példa, de Törökországban pont ezért tudott az Atatürki szekularizációval szembemenő Erdogan hatalomra kerülni.

2022. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Amíg lesznek vallás emberek Európában addig lesznek köztük keresztények is, ebben biztos vagyok.
2022. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
vallásos*
2022. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Isti22 ***** válasza:
71%

Miért ne lennének? Európában elég magas a keresztények aránya (pl. Görögország, Írország, Románia, Svájc), fura lenne, ha ez hirtelen radikálisan megváltozna.


Esetleg azokban az országokban minimálisra csökkenhet, ahol most is a legalacsonyabbak közé tartozik, mint pl. Magyarország (54%).

2022. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%

egyre több ateista van és inkább olyan keresztények lesznek jellemzők, akik kereszténynek vallják magukat, de nem járnak templomba mindig és kevésbé tartják meg az ünnepeket


a legkeresztényebb ország az usa-ban is kezd fordulni az arány

és magyarországon is

európában a legfejlettebb országokban alig vannak vallásos emberek

(legalább is egyre kevesebb az arányuk)


DE az emberek mindig találnak valami idióta kifogást miért létezik az istenük

2022. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#8

Magyarország 10% körül vesztett keresztényeket az elmúlt 20 évben

2022. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!