Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten létezik számunkra?

Isten létezik számunkra?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyének fogtok beállítani, de az elmult 2-3 évben olyan rossz dolgok történtek velem vagy akár velünk, az emberiséggel, hogy ezt muszáj megkérdeznem. El kezdtem gondolkodni sok mindenen. Ha van Isten, miért nem tünteti el egy ragyogó napsütötte napon ezt a vírust. A szeretteinket miért nem tudtam megmenteni? és még sorolhatnám. Elkezdtem hinni jobban Jézusban.


De... a gondolatomba szörnyü dolog támadt, már ha Isten elment tölünk, mert jelenleg is világokat alkot. és lehet ez az isten, nem is ami istenünk. hanem a nagy valóság, a mindenség ura.


Mi van, ha Jézus egy idegen életforma volt, és azok küldték ide, akiket minket megkreáltak, tehát egy másik idegenfaj. És annak az idegen fajnak van, és létezik az Isten. micsak tesztalanyok vagyunk a lombiküvegcsében. És valamiért figyelnek minket folyamatosan...


Kérlek, ne támadjatok be istenkáromlásért meg hülyének se nevezzetek = de ha igen, legyen hát, feldolgozom), és csak megosztottam belsö gondolataimat veletek.



2022. jan. 10. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ugyanezeken szoktam én is morfondírozgatni.

Néha olvasom a Bibliát és a fejemben akaratlanul is egy sci-fi elevenedik meg. Bár én már ott tartok, hogy meglehet, hogy egy óriási időgéppel vagy időhajóval utazgató jövőbeli emberek voltak jelen azokban a korokban. Szóval Végig ott lebegett Mozesék felett és fentről az időhajóról szórták le a mannát. Meg jövőbeli technológiákat használtak és adtak tippeket a prófétáknak. Gyógyítóezközt Jézusnak, sőt, ők támasztották fel Jézust is, hogy ne sérüljön az idővonal. Meg 40 nappal később felsugározták és visszaugrottak vele a jövőbe.

Kedves kérdező! szerintem túl sok sci-fit nézünk.


Én nem foglak megkövezni, hiszen bennem is felmerültek ezek a gondolatok és elméletek. Fene se tudja.

De valami nagyon nagy dolognak kellett végbemennie 2000 éve, hogy a naptárunkat is ehez igazítsuk.


Meg elgondolkodtam, hogy ha annó idegen lényekkel találkoztak vagy akár mondjuk Jelenések könyvét megíró Jánosnak levetítették a jelen kor eseményei közül párat, vajon hogy írta volna le azzal a szókészlettel, amit akkoriban ismertek, használtak. Akár egy felhőkarcolót, rakétát, űrsétát vagy egy atomrobbanást? Szépen körül írta mindezt a jelenések könyve. Kemény dolgok ezen agyalni.

2022. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy logikus gondolkosás és filozófia.
2022. jan. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ragyogó napsütötte időben eltűnik a vírus, akkor nincsen. Egész nyáron nem volt. Az emberek mégsem menekültek el a vírus elől Tanzániába, ahol nincsen vírus, hanem mindenki maradt a fenekén. Most mit csináljon ennyi hülyével az Isten?
2022. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Nézd, Isten létezik, csupán ezen a síkon nem érzékelhetjük, nem hallhatjuk és nem tapinthatjuk. Meg sem ízlelhetjük vagy szagolhatjuk. Isten olyan anyagból van amelynek minden közvetlen észlelése ártalmas lenne. A testünk nem bírná el. Amolyan védett síkon vagyunk. Egy petricsészében. De hála neki szagolhatunk, ízlelhetünk, tapinthatunk, láthatunk és hallhatunk minden mást. Szerethetünk, meg a többi emberi dolog. Ha majd levetjük ezt a testünket, akkor majd érzékelhetjük őt. De ezt a dolgot (test elhagyása) felesleges sürgetni. Miért mennénk félpénzel a vásárba, ha teli pénztárcával is mehetnénk?
2022. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, Tanzániába mivel jutok el? Kell hozzá pénz is, azért marad mindenki a seggén. Persze Update Norbi elmegy a Sechelle szigetekre Rékucival, mert megteheti. Én is mennék, de nem tudok és sokan mások sem.

A nyarat sem várom már annyira mint régen, mert szénné ég az ember a 40 fokban, aludni sem lehet a melegtől, a növények a kertemben szénné égnek.

2022. jan. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyanunk vagyunk itt a vég kezdetén, mint Jézus, hogy "Uram, miért hagytál el engem?!" Na, itt tartunk mi is.
2022. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
5: Akkor vegyél be D-vitamint, az pont olyan, mintha a napon lennél. Most mit csináljon ennyi hülyével az Isten, mondd meg?
2022. jan. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es D vitamin nem véd meg teljesen, oltakozni kő, Rusvai lódoktor megmondta
2022. jan. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van, ha Jézus egy idegen életforma volt, és azok küldték ide, akiket minket megkreáltak, tehát egy másik idegenfaj. És annak az idegen fajnak van, és létezik az Isten. micsak tesztalanyok vagyunk a lombiküvegcsében."

Akar ezt is hiheted, szived joga. Azonban ez csak elodazasa a kerdesnek. Annak a kerdesnek, hogy honnan van az elet?Innentol ugyanis nem az a kerdes, hogy az emberi, vagy a foldi let honnan ered (hiszen az idegen faj hozta letre), hanem az, hogy az a minket megkrealo idegen faj lete honnan ered? Ki volt az elso kreator? Es ha o elso volt, akkor o hogyan jott letre?

2022. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó mond, nagyon jó, még a természettudomány sem tudta megfejteni ezt.
2022. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!