Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tii hogy tértetek meg és...

Tii hogy tértetek meg és szakítottatok a szenvedélybetegségeitekkel?

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt a hagyományos értelemben vett szenvedélybetegségem, mint dohányzás, alkoholizmus vagy kábítószerélvezet. De van két olyan "betegség", amely legalább olyan mértékben rabságban és függésben tudja tartani az embert, amelyekben én is benne voltam, az egyik a büszkeség, a másik a szexuális bűnök. Ez a két bűn is nagyon addiktív (függőséget okozó) tud lenni. Ezért, az én tapasztalatom hasznos lehet kémiai szenvedélybetegeknek is. Hogy hogyan szakítottam a büszkeséggel és szexuális erkölcstelenséggel?

1. Eldöntöttem, hogy nem csinálom tovább őket, és utána ellenálltam a kísértéseknek. Tudod, mint Neo a Mátrixban: "--Miért, Mr. Anderson, miért..." "--Mert így döntöttem." Szóval akarni kell. Senki nem fogja helyetted akarni. Lebegjen ott a szemed előtt a cél. Óriási jutalom van Istentől azok számára, akik legyőzik a gonoszt.

2. Aztán elkerültem azokat a szituációkat, ahol kísértésnek lehettem kitéve. Például olyan ismerősökkel ne bandázz, akik jól érzik magukat a te szenvedélybetegségedben.

3. Persze rendszeresen imádkozom is azért, hogy ne a világ normáit kövessem, hanem Isten elvárásait. A világban ugyanis teljesen el van harapózva mind a büszkeség, mind a szexuális bűnök. Számíts rá, hogy lesznek időszakok, amikor nagyon csábítónak fog tűnni a visszatérés a régi életedbe. Akkor kell sokat imádkozni, és a barátok segítségét kérni, hogy imádkozzanak érted.

4. Tökéletesen persze nem sikerül mindig ellenállni, gondolatban elkövettem néhányszor ilyen vétkeket az utóbbi hónapokban is. Volt, hogy beugrott valami szexuális fantázia, mit nem fékeztem meg rögtön. De a Biblia leírja, hogy mit tegyünk, ha néha vétkezünk. Azt írja, hogy valljuk meg egymásnak (más keresztényeknek), ha vétkeztünk, és imádkozzunk egymásért. Azt hívja a Biblia a világosságban járás egyik jellemzőjének, ha nem mutatunk jobb képet magunkról annál, mint ami a valóság: ha megmutatjuk magunkról nem csak a szépet és a jót, hanem a rosszat és a csúfot is.

5. Ugyanakkor nem kell túlságosan félnünk a kísértéstől. Isten hűséges, és nem enged meg nagyobb kísértést annál, mint amit el tudunk viselni, és elkészíti a szabadulás útját is (Ld. 1Kor 10:13). Ráadásul, amikor ellenállunk, a Sátán elfut (egy időre legalábbis, amíg nem lesz újabb alkalma a kísértésre, ld. Jak 4:7). Például egyedülálló vagyok, társasházban lakom, a szomszédban élő fiatal pár éjjelente az utóbbi időben gyakran szexel, és áthallatszanak a nyögések meg sóhajtások a falon. A kezemet használhatnám saját magam szexuális izgatására is, de arra is, hogy bedugjam a fülem, és ne halljak olyasmit, ami bűnre csábít. Én az utóbbit választom, mert az a szabadulás útja, amit Isten elkészített. Jobban örülnék, ha nem hallatszana át semmi kísértő, pl. ha egy öreg néni lenne a szomszédom, de Isten megengedi ezt a kísértést, mert elég erősnek tart, hogy ne essek bűnbe, és könnyítést ad azáltal, hogy be tudom fogni a fülem.

6. Ha valaki valami testidegen anyag miatt lesz függővé (alkohol, kábítószer, ún. kémiai függőségek), annak hosszabb időt vehet igénybe a felépülés. Szerintem vegyél igénybe minden segítséget, ami rendelkezésre áll, és ne add fel, ha vannak is hullámvölgyek. Legyél teljesen őszinte, ha rosszul ment a dolog. Isten türelmes, és hosszú távon gondolkodik, nem a napi hullámhegyek és hullámvölgyek alapján ítél, hanem a több hónapos tendenciák alapján. Adj időt magadnak, ha kitartasz, felépülsz.

Akarat (célra összpontosítás), őszinteség, kísértő helyek/helyzetek elkerülése, bizalom Isten szabadító kiútjában, imádkozás és ima kérése (főként krízishelyzetekben), hosszú távú gondolkodás.

üdv, Stefán

2022. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Óriási jutalom van Istentől azok számára, akik legyőzik a gonoszt."


Mi történik ha nem sikerül?

2022. jan. 12. 17:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Isten kegyelme által. Ő adott mindent hozzá, nekem csak döntenem kellett.
2022. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Ha nem sikerül mi történik?
2022. jan. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4, új profil?

Mire gondolsz, hogy nem sikerül?

2022. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Én nem a kérdező vagyok.


Arra hogy nem sikerül legyőznie a gonoszt akkor mi történik?

2022. jan. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az AA gyűlés felkeresése és meglátogatása volt a kezdet

7 nap telt el, nem sok idő, de valahol el kell kezdeni

2022. ápr. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!