Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szemében mindenki...

Ha Isten szemében mindenki egyenlő és mindenkit szeret, akkor egy hívő miért durva másokkal?

Figyelt kérdés

Mert van ilyen osztálytársam, aki szerintem ilyen szentfazék, mert mindig van nála Biblia, rózsafüzér, kis szentkép. Meg amikor harangoznak, szünetekben imádkozik.

De velem mégis durva, egy szekrényben vagyunk, amikor kivesszük a cuccainkat, akkor a szekrényt előttem sokszor kulccsal bezárja.

Meg egyszer magyarázta a matekot, valamit rosszul írtam és leordított szinte (akkor kellett volna pofán bszni, csak kis sz@r gyerek) hogy töröld ki azonnal, azt felejtsd el, stb.

Meg amikor egyszer ráírtam Messengeren, hogy elkérjem a házit, akkor vissza se írt.


2022. jan. 19. 14:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
De a menőbbeknek nyal
2022. jan. 19. 14:53
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Attól, hogy valaki a hitéletből átvesz szokásokat, attól még se hívő, se jó szándékú ember nem lesz, sőt, elég gyakran az ilyen szentfazék típusok a legrosszindulatúbb emberek (saját tapasztalatból is írom).
2022. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Meg órán is a politikával fáraszt mindenkit.

De nem ártottam neki semmit, az elejétől ilyen velem.

2022. jan. 19. 14:56
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Attól hogy valaki hívő és nem hagyja hogy "belé rúgjanak" még ugyan olyan ember mint a másik. Miért kéne szerénynek lennie vagy kussba lennie folyton egy hívőnek? Egyáltalán nem ezt tanítja a Biblia, csak sokan nagyon félre értelmezik magukat a hívőket...ha már hívő húzza meg magát, úgyis bolond stb.
2022. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
A vallás szerintem önmagában senkinek nem változtatja meg az alapszemélyiségét. A legtöbben csak magáért a közösségi élményért járnak templomba, akarnak kapcsolódni másokhoz és ezt a kulturális kódot tartják megfelelőnek, de az emberi gyarlóságaik ugyanúgy megmaradnak, azokon esetleg tudatosan és nehéz erőfeszítések által tudnak valamelyest változtatni.
2022. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Meg a faluban, ahol lakok van egy ilyen idős nő
2022. jan. 19. 15:18
 7/12 A kérdező kommentje:
ő meg pletykás, rosszindulatú
2022. jan. 19. 15:18
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Nekem jó lenne egy ilyen osztálytárs. Egyformák lennénk mert egymás rosszaságait elnéznénk. Legalábbis én elnéznénk.az övét mert magam is rossz vagyok és rájöttem mindig Az a Boldogabb aki Kékes arra hogy Elfogadja a másikat és nem az aki elveszi a befogadást. Csak félnék hogy nem fogadja el a Vallásom és azon csak összevesznek.
2022. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4-es: nem írta a kérdező hogy kussba kell lennie vagy szerénynek lenni, de egy Istenhívőnél (meg másnál is) alap feltétel hogy ha jóindulattal fordulnak hozzád akkor te is viszonozd azt. Hogy is írja a Biblia? “És a mint akarjátok, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is akképen cselekedjetek azokkal.“ Na hát ez nem látszik az említett személynél, ha a kérdező valóban nem volt rossz hozzá.

Kérdező: Ha érdekel miért ilyen akkor kérdezd meg. Egyszerű nem? De nekem ezekből a dolgokból amit leírtál eléggé álkereszténynek tűnik. Van nála szentkép, rózsafűzér ez ilyen tipukus katolikus tulbuzgó aki csak mutatóban hívő de a tettei nem ezt mutatják. Jézus idejében az ilyenek voltak a farizeusok. Hát ki is osztotta őket Jézus de keményen :) Csak azért írtam hogy ne keverd össze az ilyet egy normális hívővel, az nem fog veled így viselkedni. Ő lehet h azért ilyen mert ezt látta a szüleitől. De mondom ha zavar szólj rá vagy kérdezd meg miért ilyen veled.

2022. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9# Hiába kérdeznéd meg az ilyet, látod anjutca is ez a típus és simán kimagyarázná azzal, hogy te a sátán vagy, azért kell veled így bánni. Szerintem ők nem is látják, hogy valójában hogy viselkednek.
2022. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!