Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik olyan vallás amelyik...

Létezik olyan vallás amelyik tiltja a fegyverviselést minden körülmény között a tagjainak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok kimondottan ilyen vallásról, de egyes vallásoknak lehetnek ilyen ágai, például kereszténységen belül is van több ilyen felekezet.
2022. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Jehova tanui
2022. jan. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudok egy ilyenről sem. (persze ez nem jelenti azt, hogy nincs iylen)


De tekintve, hogy az ölést és mások fizikai bántalmazását a legtöbb vallás elutasítja, így tulajdonképpen ha a fegyver hordását magát nem is tiltják, a használatát igen.

Azaz van fgyvered, csak nem használhatod. Az meg kérdéses mennyire effektív, hisz egy esetleges támadó fegyvertára is nagyban függ a te védelmedtől. Ha azt látja fegyvered van, nagyobb eséllyel használ fegyvert ellened. Szóval úgy, hogy te hited szerint nem használod a fegyvert, kb csak bajt hoztál sajtá magadra.

2022. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jehova Tanúi vállalták inkább a börtönt a rendszerváltás előtti, de nem vonultak be katonának. Aztán jött az alternatív szolgálatra a lehetőség , utána mopedig meg is szüntették MO-n a kötelező katonai szolgálatot. De más országokban (Pl Korea) , ahol még most is kötelezi a fiatalokat erre az állam, a tanú fiatalokat most is börtönbe zárják a katonai szolgálat megtagadásáért.
2022. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Az ország törvényei hét kellene alkalmazkodni. Ha nem alkalmazkodnak akkor a börtönben a helyük. Micsoda egy éreznek szekta. Koreában is vannak már?
2022. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Máté 26:52 Ekkor így szólt hozzá Jézus: "Tedd vissza kardodat a helyére, mert akik kardot fognak, kard által vesznek el.


Ma nem kardok vannak hanem lőfegyverek, de attól még ugyan az.

2022. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves Anjucta!

Ha az országok vezetői így gondolkodnának, akkor senkinek sem tennék kötelezővé a katonaságot, nem tanítanák ölni a fiataljaikat és így nem lennének háborúk. - Persze ez nagyon le van sarkítva, és a fegyverkezés baromi nagy üzlet, így ez nem kivitelezhető, de az elvet biztos érted.

2022. jan. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"Miért utasítják vissza Jehova Tanúi a katonai szolgálatot?":

[link]

2022. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal a szikh vallás tiltja.
2022. márc. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


A szikh vallás követőinek szablyát KELL viselniük,a békesség megőrzése érdekében.


Engem-sorkatonaságom alatt társaim bemószeroltak és ezért a laktanya politikai parancsnokánál kellett kihallgatáson részt vennem. Az igen művelt,okos tiszt legalább 5x megpróbálta kimondatni velem,hogy nem fogok fegyvert.Mintegy 150 percig vallatott.(Igazság szerint-lázmérő feldörzsölésével- kimódoltam,hogy PA-val ne kelljen lőnöm,mert gyűlöltem a hangját és a hasznát,de AKM-mel lőttem.)


Minden esetben azzal érveltem,hogy én életre senkit sem tudok kelteni s ezért nincs jogom megölni senkit. Különben is egy ollóval is lehet gyilkolni. Én,-az előbbi okból- egyiket sem vagyok hajlandó gyilkolásra használni.Ezt az én lelkiismeretem tiltja. Szerencsémre a laktanya vezérőrnagya kedvelt,mint ezredtrombitást és ezért békénhagytak.

2023. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!