Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Világunk kaotikussága és...

Világunk kaotikussága és végtelen abszurditásai (a benne élőkkel együtt) a bizonyítékok Isten létezésére?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 15:47
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Tökéletes bizonyítékok, mert ilyen kaotizmusból, ilyen abszurditásokból képtelenség lenne bármilyen rendezettséget, értelmet kicsiholni. Mivel mégis létezik élet és rendezettség, ezért ehhez mindenképpen léteznie kell egy Rendező felsőbb erőnek, amely az abszurditásokat, a kaotizmust az igájába hajtja és kipréseli belőle az engedelmességet, a rendet, az értelmet és az életet.
2022. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nemmel szavaztam, mert nem tudom, mit értesz pontosan ez alatt.
2022. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Igen amikor villámlik akkor Zeusz dobál villámokat, de ezt már az ókori görögök is tudták.
2022. febr. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Az állításod (és az első hozzászólóé is) ugyanis annyi, hogy "hát én elképzelni sem tudom, hogy hogyan létezhet ez a világ egy mindenható isten nélkül".

Pusztán az, hogy számodra valami elképzelhetetlennek tűnik, nem bizonyíték semmire.

2022. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!