Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van jogom Istentől egy lány...

Van jogom Istentől egy lány szerelmét kérni?

Figyelt kérdés

Elsősorban katolikus papok és teológusok véleményére vagyok kíváncsi.

Köszönöm szépen.


2010. szept. 10. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kérheted,de nem biztos,hogy megkapod.
2010. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hódítsd meg magad. Én is kérhetném ennyi erővel Istentől, hogy 15 évesen vegyenek fel a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre...
2010. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kérhetsz, de egy dolgot ne felejts el...az önző vágyak visszatartanak, és nem biztos, hogy jövedelmező azokat kívángatni. Gondolkozz el magadban, hogy miért szeretnéd a lány szerelmét...ha azért, hogy neked legyen jó...akkor bizony saját érdekedet nézed csak, mással nem törődve. Nézz magadba, és megleled a választ, hogy jó döntés e ilyet tenni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Azért kérném, mert csak ő az egyetlen akivel el tudnám képzelni az életemet, és ő az egyetlen aki közelebb vitt Istenhez, mert ilyen angyalt csak ő teremthetett és csak ő lehetett az aki az utamba hozta. Szeretni akarom, mindent meg akarok neki adni, ami az erőmből telik. Úgy érzem, hogy senki, de senki nincs, nem volt és nem is lesz ezen a világon, aki úgy tudná szeretni mint én. Meg akarom őt menteni egy sokkal rosszabb élettől, attól, hogy valaki kihasználja, valakiben csalódjon. Úgy érzem mellette én is sokkal jobb ember lehetnék. Egész eddigi életem benne nyert értelmet. Igaz, hogy mindezek amiket leírtam nekem is jók, mert nekem az a jó ha szerethetném. Ezt a kettőt nem tudom elválasztani. De ezt nem tehetem, csak akkor ha ő is viszont szeretne.
2010. szept. 10. 17:53
 5/16 anonim válasza:
100%

Nah itt álljunk meg, nagyon jó és nemes dolgokat írtál. Őszintén.


De két féle embernek vannak ennyire szélsőséges gondolatai, a pszihopatáknak, és a vallásos embereknek.


Én inkább a kettő közé sorolom magam, szal talán érdekes lesz amit írok: kérdésedre: Isten nem játékgép, hogy bedobod a pénzt, aztán várod az ajándékot. Mondjuk, hogy teljesít ezt azt (szerintem nem, no mindegy), nem tudod, hogy a jövőben kinek mi lesz jó.

Ezt csak Isten tudhatja! feltételes mód..,

Ha tényleg szeretnél segíteni a lánynak, a továbbiakban, légy vele kedves, ha összejöttök ha nem, tudja hogy mindig számíthat rád mint barátra (ezt elviselni és elérni sokkal nehezebb mint gondolnád), de így tudsz neki "segíteni". Félek, Istennek ehhez semmi köze.


Ui: Vallásos vagyok, és anno én is nem egyszer kértem ezt...

2010. szept. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tudod a valós szeretet pont arról szól, hogy megérted a szituációkat, és nem zsörtölődsz semmin, belátod, hogy éppen nem te vagy vele...ezektől függetlenül, ahogyan az előttem szóló leírta, mindig légy vele pozitív, vagyis önzetlen, te nem tudhatod, hogy neki mi a jó, szóval amiket leírtál a hozzászólásodban, csak a benned dúló vágyakat tükrözik...figyelj oda ezekre, nehogy felemésszenek. Ha a ti sorsotok tényleg egy útra van tervezve, akkor úgy is összejöttök...ezt tartsd észben...A szeretet nem ragaszkodás, márpedig ha jól veszem észre, te ragaszkodsz ahhoz, hogy szerethesd...ami ugye nem is az. Ezt nem bántásól írom, csak azért, hogy tudj mérlegelni. :)

Ha az van benned, hogy "de jó lenne"...akkor bizony vágyakozol "semmivel" nem törődve, csak a te boldogságoddal azt híve, hogy őt is boldoggá tudod tenni, pedig nem tudhatod, hogy őt mi teszi azzá - vagy igen?...ha az van benned hogy "itt és most jó", akkor vagy rendben, és hidd el a türelem meghozza gyümölcsét. Az Úr veled van, de próbálj meg igazságos lenni...és az az igazságos, ami mindenkinek jó. Ne tévesszen meg a helyzet, hogy találkoztatok, és hogy nagyon tetszik a lány...Csak Isten tudja mit hoz a jövő. Csendesítsd el gondolataidat, kérdezz, és várj türelmesen...Isten pedig válaszolni fog, hogy helyes e az amit akarsz. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mik azon imák tulajdonságai, melyeket Isten biztosan nem hagy teljesítetlenül?

a.) Az Isten akaratában megnyugvó imák

Az Isten akaratában való megnyugvás azon kéréssel kapcsolatban, melyet csak feltételesen kérhetünk és remélhetünk. Például: „Atyám, ha akarod, kerüljön el ez a kehely. De ne az én akaratom teljesüljön, hanem a tiéd.” (Lk 22,42)


b) A bizalomteljes imák

A bizalom a kérő imának különös tulajdonsága: „Bármit kértek hittel az imádságban, megkapjátok.” (Mt 21,22); „Meg is kapja, csak hittel kérje, egy csöppet sem kételkedve.” (Jak 1,6)


c.) Az állhatatos imák

Az Üdvözítő az imának ezt a követelményét többször is említi: Lk 11,5; Mt 15,22-28; Lk 11,9-13; Jak 5,16.


d.) Az üdvhöz nélkülözhetetlen javakért mondott imák

Ezeket Isten nem tagadhatja meg, hiszen a mennyországban akar látni mindannyiunkat. „Inkább az Isten országát keressétek, és ezeket megkapjátok ráadásképpen.” (Lk 12,31)


e.) A saját magunkért mondott imák

A következő szavak, „kérni”, „kívánni”, „keresni”, „zörgetni”, kétségen kívül elsőnek a „saját magának” jelentést tartalmazzák. Hogy a másokért mondott ima előidézi-e azt a hatást, amit elvárunk, azért bizonytalan, mert nem tudjuk, hogy az a másik az Istentől felkínált kegyelmeket elfogadja-e vagy visszautasítja őket.


f.) A Jézus nevében mondott imák

„Amit a nevemben kértek, azt megteszem nektek.” (Jn 14,13; 16,26)

2010. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mikor nem hallgat meg Isten egy imát?

A fentiekben már részben felelet adtunk erre a kérdésre. Isten nem tudja meghallgatni az imánkat, ha:

a.) olyan valamit kérünk, ami kárt okoz nekünk, sőt még üdvünket is veszélyezteti. Ugyanúgy, ahogy egy evilági apa nem adja oda gyermekének a kést, amit az kér, mert tudja, hogy a gyerek a késsel megsebesítheti magát;

b.) valami bűnös dolgot kérünk („jó Isten, segíts nekem a lopásnál”);

c.) néha a jó Isten a kért dolgot később vagy más módon adja meg, mert ez így hasznosabb a számunkra;

d.) néha nem vesszük észre, hogy a jó Isten megajándékozott bennünket, például, amikor egy kísértés vagy veszély forrásától elvezet bennünket. Holott Isten sokszor ezen a módon siet segítségünkre!

2010. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Forrás: [link]
2010. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Itt az első két (hosszú) választ olvasd el az ima kapcsán:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..

2010. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!