Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasságban mennyire probléma...

Házasságban mennyire probléma ha az egyik fél vallásos másik nem?

Figyelt kérdés
2022. febr. 14. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ugyanannyira mint párkapcsolatban. Én pl soha nem jönnék össze olyannal aki mesékben hisz.
2022. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Attol fugg, mennyire kepesek a felek toleralni a massagot, azt, hogy a masik maskent gondolkodik a vilagrol. Ha mindketten tolerans tipusok, akkor mukodhet, de tobbnyire nem szokott jol mukodni.
2022. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Ez csak az adott két embertől függ.
2022. febr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Házasságban semennyire, gyereknevelésben már annál inkább.
2022. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Ismertem olyan párt ahol az egyik fél nagyon vallásos volt a másik fél pedig nagyon ateista.

De ettől még jól működik a kapcsolatuk (legalábbis amikor legutóbb beszéltem velük :D )

Elég intelligensek mindketten ahhoz hogy egy ilyen dolog ne okozzon gondot.

2022. febr. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A volt férjem családja vallásos volt, de amikor összejöttünk ő nem volt begyöpösödött vallásos látszólag, tök értelmes volt, az esküvőnél már voltak problémák mert a családja nehezen fogadta, hogy nem lesz katolikus esküvő, de ő mindig azt mondta, hogy ez csak a szüleinek fontos. Aztán amikor megszületett a gyerek teljesen elborult az elméje, hogy a gyereket meg kell keresztelni vagy pokolra jut, meg ilyen szektás marhaságokat mondott, szóval gyorsan el is váltam és beadtam egy távoltartásit. Egy ilyen hibbant ember közelébe nem engedem a gyereket.
2022. febr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már volt egy pár ilyen kérdés, keress vissza.

A férjem nem hisz Istenben, én igen, és jó pár éve együtt vagyunk. Gyerekünk is van. Semmi probléma nem volt belőle (eddig). Az intelligenciától, toleranciától függ, és hogy egyik se legyen nagyon szélsőséges a világnézetében. Es hogy ne identitásbeli vagy egyéb pszichés igényeket fedjen le a világnézet.

De ismerek olyat, ahol ez probléma, főleg ha már gyerek is van. Ha nem tudja az illető elképzelni, hogy eltérően gondolkodik a párja, akkor ne vágjanak bele. Ismerek olyat (két 50-es özvegy között), ahol csak emiatt nem lett esküvő, holott mindketten gyakorló katolikusok voltak és szerették egymást. Csak éppen az egyik mindent betűre követett, ahogy az egyház előírja, a másiknak meg inkabb istenhite volt, és ő szerette volna maga eldönteni, hogy elmegy-e minden egyházi alkalomra vagy nem - és nem tudták elfogadni a másik hozzáállását. Tehát ez nem csak igen/nem értelemben kérdés, hanem "mennyire".

Arra is gondolni kell, hogy a világnézet az élet során változhat - az istenhívőből ateista lehet és fordítva.

2022. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os

mi meg el is higgyük, mi? :-D

2022. febr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1

"Én pl soha nem jönnék össze olyannal aki mesékben hisz."


ne is, te olyat keress, aki ugyanabban a mesében hisz, amiben te

2022. febr. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
#2 Én inkább a vallásos fél rokonságánál érzem, hogy gond lehet.
2022. febr. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!