Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházi vezetők közül felszóla...

Egyházi vezetők közül felszólalt valaki az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Illetve felszólították a gyülekezeteiket, hogy imádkozzanak, hogy minél előbb béke legyen?

2022. febr. 25. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
9És amikor háborúk zaját és lázadások hírét halljátok, ne rettenjetek meg, mert ezeknek előbb meg kell történniük, de nem jön mindjárt a vég.” 10Azután így folytatta: „Nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, 11mindenfelé nagy földrengések, járványok és éhínségek lesznek, rettenetes dolgok történnek, és hatalmas jelek tűnnek fel az égen.” 12„De még ezek előtt kezet emelnek rátok, és üldöznek titeket; átadnak benneteket a zsinagógáknak, és börtönbe vetnek, királyok és helytartók elé vezetnek titeket az én nevemért. 13De ez alkalom lesz nektek a tanúságtételre. 14Határozzátok el szívetekben, hogy nem gondoltok előre a védekezésre, 15mert én adok nektek szájat és bölcsességet, amelynek nem tud ellenállni, vagy ellene mondani egyetlen ellenfeletek sem
2022. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerencsére nem, van jobb dolguk is, mint ezzel foglalkozni.
2022. febr. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, a pápa az egész Egyházban hirdetett imát és böjtöt.

[link]


Ezen felül püspökök például virrasztásokat is tartanak:

[link]

2022. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Az Ökumenikus Segélyszervezet bejelentette, hogy készek segíteni:

[link]


Minden este 8 órakori ima felhívás, katolikus, görögkatolikus, evangélikus, református, baptista, zsidó ima:

[link]


Amúgy nem olvastad a kiírt kérdést, ami a pápát szidja, amiért felszólított minden katolikust, hogy böjtöljön és imádkozzon Ukrajnáért? Már a háború kitörése előtt a békéért imádkozott. Jelenleg is többed magával, felszólít a békére stb.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


És nem csak a pápa, hanem más vezetők is:

[link]


[link]

"„Legyen béke” – hangsúlyozza négy keresztyén szervezet, utalva az orosz–ukrán konfliktusra és a február 24-én éjjel kezdődő orosz támadásra, kérve a helyzet megszüntetését.

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC), a Lutheránus Világszövetség (LVSZ), a Református Egyházak Világközössége (REV) és a Metodista Világtanács (WMC) ugyanakkor imádságra szólít fel Ukrajna és a régió népeinek békéjéért.

A négy világszervezet imádságra hívja a világ keresztyéneit a békéért március 2-án, hamvazószerdán 17 órára. Az istentiszteletre Ukrajnából és szerte a világból kapcsolódnak be a hívők, akik közösen imádkoznak a békéért és a folyamatban lévő konfliktus befejezéséért."

Tehát a reformátusok, evangélikusok, metodisták és a különböző protestáns és anglikán és ortodox egyházak. (Lutheránus Világszövetség (LVSZ), a Református Egyházak Világközössége (REV) és a Metodista Világtanács (WMC) ezek a legnagyobb a teljes egyházukat képviselő szervezeteik. Európai Egyházak Konferenciája (CEC) pedig 114 ortodox, protestáns és anglikán egyházat foglal magába.)


Szóval igen.

2022. febr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

A konstantinápolyi pátriárkát kihagytam. (Keleti Ortodox világ vezetője)

Már a múlt héten is a békére szólított fel, mert már akkor látszott, hogy invázió fenyeget.

[link]


[link]

"A patriarchátus honlapján közölt megjegyzésekben az érsek azt mondta, hogy az invázió "sérti az emberi jogokat", és "brutális erőszakhoz" vezet a civilek ellen. I. Bertalan/Bartholomaiosz arra kérte az orosz és a világ vezetőit, hogy törekedjenek ennek a kritikus helyzetnek a békés rendezésére, "amely akár globális háborút is kiválthat". Arra buzdította a híveket, hogy imádkozzanak azért, hogy béke uralkodjon Ukrajnában. Az orosz hadsereg még ugyanazon a napon elindította a várva várt ukrajnai inváziót."


Szóval a keresztény vezetők nem most szólalnak fel, hanem már előtte is felszólaltak és azon dolgoztak, hogy ha lehet ez egyáltalán meg se történjen.

2022. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jobban leírják, ki az a 4 szervezet: "A CEC 114 ortodox, protestáns és anglikán egyház közössége Európa-szerte, és ökumenikus partnereivel együtt több mint 380 millió európai polgárt képvisel. Az LWF 148 evangélikus egyházat tömörít, amelyek több mint 77 millió keresztényt képviselnek szerte a világon. A WCRC 100 millió keresztényből áll a gyülekezeti, presbiteriánus, református, egyesült, egyesítő és valdens egyházakban. A WMC hat kontinensen 80 tagegyházat foglal magában."


[link]

Az Egyházak világtanácsa és a pápa is már egy hónappal ezelőtt békére szólít fel és imára hívott.

Az Egyházak világtanácsa (World Council of Churches (WCC)) a legnagyobb ökumenikus tanács. Ökumenikus Világtanácsnak is szokták nevezni. (A katolikusokat leszámítva, akik nem teljes jogú tagok, de megfigyelőként részt vesznek a gyűléseiken, a sok keresztény egyház, szervezet a tagja. A koptok, szírek, az örmények, a görög ortodoxok közül a jeruzsálemi, az antióchiai, az alexandrai pátriarchátusok, kisebb nagyobb protestáns egyházak, fő szervezetek pl. anglikánok, reformátusok, baptisták, metodisták, evangélikusok...)


"Ferenc pápa és a Az egyházak világtanácsa imára és nyugalomra szólított fel, miközben a globális feszültség fokozódott az orosz csapatok Ukrajna határán való jelenléte és Moszkva azon követelései miatt, hogy a Nyugat állítsa le a NATO keleti irányú mozgását." Írták még január 25-én.

"Genfben az Egyházak Világtanácsának megbízott főtitkára, Ioan Sauca tiszteletes a WCC tagegyházak nevében sürgősen felhívást kért Ukrajna népének békéjéért

„A háború felé vezető őrült előrehaladás hírét követve más logikát követelünk, mint a geopolitikai versenyen alapuló logikát, amely figyelembe veszi azt a halált és szenvedést, amelyet bármilyen fegyveres konfliktus elkerülhetetlenül érintene Ukrajna gyermekei, női és férfiai számára. – mondta Sauca.

„Imádkozunk a szív- és gondolkodásmódváltásért, az eszkaláció feloldásáért, és a párbeszédért a fenyegetés helyett.

Isten népe – és az ökumenikus közösség tagjai – a jelenlegi konfrontáció mindkét oldalán találják magukat – jegyezte meg Sauca.

„De a mi Istenünk a béke Istene, nem a háborúé és a vérontásé” – mondta.

„Bár a békét teremtő dolgok rejtve maradnak azok szeme elől, akik a háborúba vonulnak, de azért imádkozunk, hogy még megnyíljanak, és a béke még uralkodjon.”" szintén már egy hónappal ezelőtt.


Az Egyházak Világtanácsa friss felszólítása:

[link]

"A WCC a jelenlegi fegyveres ellenségeskedés azonnali befejezésére szólít fel

Az Egyházak Világtanácsa elítél minden halálos fegyveres erő alkalmazását a párbeszéddel megoldható viták megoldására. Meggyőződésünk, hogy a nemzetközi jog elvein és a megállapított nemzeti határok tiszteletben tartásán alapuló párbeszéd volt és az is a megfelelő út az Ukrajnát körülvevő feszültségek megoldásához. Felszólítunk a jelenlegi fegyveres ellenségeskedés azonnali befejezésére, valamint minden emberi élet és közösség védelmére, amelyet ez az erőszak fenyeget. Arra buzdítunk minden tagegyházat és minden jóakaratú embert szerte a világon, hogy csatlakozzanak hozzánk az ukrajnai és a régió népének békéjéért folytatott imában.

Rev. Prof. Dr. Ioan Sauca

megbízott főtitkár

az Egyházak Világtanácsa"

Taglistájukat itt találod: [link]


Az Onufrij az Ukrán otodox metropolita is felszólalt:

"Ukrajna szuverenitását és integritását védelmezve Oroszország elnökéhez fordulunk, és arra kérjük, haladéktalanul vessen véget ennek a testvérgyilkos háborúnak. Egy ilyen háborút nem igazol sem Isten, sem ember."

[link]

[link]


Az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnökének felhívása:

[link]

2022. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
titeket. 6Sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják: Én vagyok! - és sokakat megtévesztenek. 7Amikor pedig háborúk zaját vagy háborúk hírét halljátok, meg ne rémüljetek! Ennek meg kell lennie, de ez még nem a vég. 8Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, többfelé földrengések és éhínségek lesznek: a vajúdás kínjainak a kezdete mindez!” 9„Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert bíróságoknak adnak át titeket, zsinagógákban vernek meg, helytartók és királyok elé állítanak énértem, bizonyságul nekik. 10Előbb azonban minden nép között hirdetni kell az evangéliumot.titeket. 6Sokan jönnek majd az én nevemben, és azt mondják: Én vagyok! - és sokakat megtévesztenek. 7Amikor pedig háborúk zaját vagy háborúk hírét halljátok, meg ne rémüljetek! Ennek meg kell lennie, de ez még nem a vég. 8Mert nemzet nemzet ellen és ország ország ellen támad, többfelé földrengések és éhínségek lesznek: a vajúdás kínjainak a kezdete mindez!” 9„Ti pedig vigyázzatok magatokra: mert bíróságoknak adnak át titeket, zsinagógákban vernek meg, helytartók és királyok elé állítanak énértem, bizonyságul nekik. 10Előbb azonban minden nép között hirdetni kell az evangéliumot.
2022. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A konstantinápolyi pátriárkát kihagytam. (Keleti Ortodox világ vezetője)"


Azóta már (vagy csak most jutott el a hírekig) Kirill pátriárka is felszólalt:

[link]


Illetve az oroszországi katolikus püspökök is:

[link]


Meg amúgy nem csak felszólalnak, hanem szinte az összes egyházi segélyszervezet mozgósított már: Katolikus Karitász, Máltaiak, Ökumenikus Segélyszervezet, Baptista Szeretetszolgálat stb.

2022. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


Igen. Amit írtam csak a teljesség igénye nélküli felsorolás volt. Pár fontosabb példa. A római pápa, a konstantinápolyi pátriárka és a Egyházak Világtanácsa közleménye stb., ez nagyjából lefedi az összes keresztényt.

pl. Metodista Világtanács az egész metodista egyház legfőbb szervezete, amit mondanak az a metodisták hivatalos álláspontja. A Református Egyházak Világközössége szintén, aminek a Magyarországi Református Egyház is tagja.

2022. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8

Amúgy igen, természetesen Kirill orosz ortodox pátriárka is felszólalt, csak akkor még nem találtam róla cikket.

2022. febr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!