Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van annak értelme, ha a...

Van annak értelme, ha a Bibliát az elejétől a végéig szeretném elolvasni? (Légyszi a rosszindulatú válaszolók kerüljenek.)

Figyelt kérdés

Természetesen nem az lenne a kérdésem, hogy van a értelme Bibliát olvasni. Már egy jó ideje olvagatom egyébként magam is, mind az Ószövetséget, mind pedig az Újszövetséget, de most kipattant a fejemből, hogy milyen jó lenne elolvasni az egészet A-tól Z-ig. Viszont nem tudom, hogy ennek így vajon lenne-e értelme. Aki olvasta vagy jelenleg is olvassa a Szentírást, az csinált már ilyet? Vagy ti hogyan olvassátok a Bibliát?

Eddig sokféleképpen próbáltam már olvasni egyébként. Korábban volt úgy, hogy az 1400 oldalas Bibliát ott olvastam, ahol véletlenszerűen kinyillott. Aztán most van egy rövidített változat azt elkezdtem sorba olvasni elejétől a végéig. Eddig talán ez a legjobb módszer, ami eddig be is válik egyébként. Viszont szeretném tényleg egszer elolvasni az egészet. Ti milyen olvasási tervre esküsztök? Melyik a legjobb módszer?



2022. márc. 31. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Mi értelme összevissza olvasni? Úgyis el kell olvasnod az egészet! Haladj szépen sorban!
2022. márc. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Igazából hívőként se feltétlenül fontos a Bibliát teljesen kiolvasni. Gondolj bele, hogy a kereszténység első 4 évszázadában Biblia se létezett, hanem a papok a többnyire elfogadott könyvek fontosabb részeit olvasták fel a híveknek, különösen az Újszövetség könyveit, leveleit, illetve ezek mellett más korai keresztény írásokat.

A Biblia csak egy könyv, s bár fontos könyv, de nem ez által üdvözülünk, hanem Krisztus által. Tehát ebből már láthatod is, hogy az Evangélium a legfontosabb üzenet, de ezt se csak olvasni kell, hanem életedet e szerint alakítani.


Mivel olvasgattad, láthattad, hogy az Újszövetség könnyebb olvasmány, nem csak rövidebb terjedelme miatt. Az Ószövetség sokkal nagyobb falat, néhol rendkívül száraz, adatokkal teli olvasmány, persze itt is vannak nagyon érdekes történetek, fontos részek. Viszont megértése egyik résznek se könnyű. Ha olvasod, érdemes lehet kommentárral ellátott verziót venned.

2022. márc. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2-es

Köszi a választ.

Azzal mondjuk nem feltétlen értek egyet, hogy az Újszövetség könnyebb olvasmány.

Én az Ószövetséget sem mondanám nehéznek az általam eddig elolvasott részek alapján. Bár nyilván az első, amivel foglalkoznom kell az az Újszövetség, mivel abban van leírva mindaz, amit Jézus tanított és mondott és, ahogy te is említetted Jézus Krisztus által üdvözülünk.

Én sem állítom azt, hogy a hívők számára szükséges az egész Szentírás ismerete, ahhoz hogy üdvösségre juthassanak. Csak volt bennem egy ilyen elhatározás, hogy akkor én most neki vágok és kiolvasom és éppen ezért írtam ide, hogy megérdeklődjem mások mit gondolnak erről.

Köszi még egyszer, hogy válaszoltál.

2022. márc. 31. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
nincs
2022. márc. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 uyscuti ***** válasza:
62%
Mindenképpen van. Pál apostol pl. azt írta , hogy amit régebben megírtak, a mi tanulságunkra írták meg. Mindegyik könyvnek van értékes mondanivalója történelmi, prófétai stb. szempontból. Jézus is gyakran idézett Mózes vagy a Próféták írásaiból. Többször olvastam már így (az elejétől a végéig), de mindig fedeztem fel benne olyan dolgokat, amelyekért érdemes volt. Az igaz, hogy a megmentés Jézus által érhető el, de a 4 evangélium összefügg a többi írással így vagy úgy. Pál sem szelektált. Azt vallotta , hogy a teljes Írás Istentől ihletett. Jól képzett farizeusként is lehetett erre rálátása, aztán miután maga is keresztény lett csak megerősödött benne ez a meggyőződés.
2022. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Van értelme, persze.

Egyedül annak nincs értelme, hogyha nem olvasol mellé "vezetőt". Nem a több száz oldalas nagyon részletes teológiai egyetemi tankönyvekre gondoltam (bár azok is jók nyilván), hanem érdemes olyan fordítást nézni, ahol minden könyv előtt van néhány oldalas összefoglaló az épp következő könyvről, hogy mikor íródott, ki lehet a szerző, milyen céllal, stb.

2022. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Lehető legértelmesebb dolog a Biblia olvasása.

Jelenleg is mindennap olvasom, és örömmel tölt el a tudat h már többször is sikerült végig elolvasnom.

2022. ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

És mennyivel értelmesebb lenne Isten igéjének megtartása, mint csak egyszerűen olvasása.

2022. ápr. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 KZitus ***** válasza:

Szia

Több bibliai oka van annak, amiért jó, számodra hasznos elolvasni az egész Bibliát. n már többször megtettem, és mindig találtam, és találok benne "kincseket".

Keresztényekként élnünk az Új szövetségben leírtak szerint kell. De sokkal jobban megérthetjük az keresztény tanításokat, ha ismerjük Héber iratokat is.

Miért? Néhány bibliai okot említenék, az egyik legfontosabb:

2Timótesusz 3:16,17

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz."

Zsoltárok 119:105

"Lámpás a te szavad, mely irányítja lépteimet, és fény, mely megvilágítja ösvényemet."

már írták előttem, például ha ha megvizsgáljuk Jeremiás ihletett figyelmeztetésének a jelentőségét, Pál apostolnak az 1Korinthus 10:11-ben található szavai csengenek a fülünkben: „Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.” Vajon mi személy szerint a szívünkbe véssük a figyelmeztetést, amelyet ezáltal a két kosár fügéről szóló látomás által jelentettek meg nekünk?

Elnézésedet kérem, szeretnék egy gyakorlatias tanácsot adni. Mielőtt elkezded olvasni a Bibliát, mindig kérd Istent, adjon neked bölcsességet, és értelmet, hogy megértsd, mit akar neked tanítani azzal a résszel, amit éppen olvasol. Miért fontos ez? Krisztus szavai miatt: Lukács 11:9–13

"Így tehát azt mondom nektek, hogy állandóan kérjetek, és adnak nektek, állandóan keressetek, és találtok, állandóan zörgessetek, és megnyílik nektek az ajtó. Mert mindenki, aki kér, kap, és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyílik az ajtó. Ugyan melyik apa az köztetek, aki, ha a fia halat kér, kígyót ad neki hal helyett? Vagy ugyanígy, ha tojást kér, skorpiót ad neki? Ha tehát ti, bár bűnösök vagytok, tudtok ajándékokat adni a gyermekeiteknek, akkor az égi Atya mennyivel inkább ad szent szellemet azoknak, akik kérik őt!”

2022. ápr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat

Míg nem olvastam el Mózes 1 könyvétől Jelenések könyvéig a Bibliát nem értettem úgy az összefüggéseket mint most. Megéri elolvasni egészet, hisz minden könyv oktatásunkra írodott. Én egy bibliai üttemterv szeri nt szoktam olvasni. Ezzel üttemtervvel (persze, ha tartod) kényelmesen el lehet olvasni a Bibliát 1 év alatt. Ha érdekel jellezd és elküldöm neked.

2022. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!