Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összeegyeztethető az iszlamofó...

Összeegyeztethető az iszlamofóbia a kereszténységgel?

Figyelt kérdés

Szerintem nem.


Manicheizmus és kereszténység közötti ember.



2022. ápr. 1. 14:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

#20: Istennek nincs fia.


Isten magasan felette àll annak hogy fia legyen.


Allah az egyedülvaló, az önmagàban létező. Nem nemzett és nem nemzetett.

És senki sem fogható Hozzà.


Béke legyen veled Giselle.

2022. ápr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezd meg Jézust, hogy igazat mondok-e?

Vagy szerinted hazudnék úgymond hobbiból?


Áldás!



ui: a legnagyobb kincsemet szeretném megosztani Veled is!

Akinek én is a kincse vagyok, drága vérén vett meg a haláltól ...

2022. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
67%
21, akkor te azt mondod, hogy Jézus hazudott? Honnan tudjuk nem-e inkább Mohamed hazudott?
2022. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz iszlámfóbia alatt, szóval így nehéz válaszolni.


Én személy szerint szoktam az iszlámról, mint vallásról beszélgetni, ha úgy adódik. Elmondom bárkinek, hogy miért nem hiszek benne, de ettől még nem utálom a muszlimokat, ugyanolyan emberek, mint bárki más. A muszlim kollégámmal is teljesen jól kijövök. Viszont keresztényként nem várható el, hogy egyetértsek az iszlám minden egyes tanításával. Ahogy Abdullah is szemrebbenés nélkül ideidézte Giselle-nek a Korán azon passzusát, ami tagadja az egész kereszténységet.

Szerintem semmi gond a vallási kérdések megtárgyalásával, mindaddig, amíg az párbeszéd marad és nem gyűlölködés.

2022. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Egy beszámítható felnőtt ember hogy hihet ilyen dolgokba ezt nem tudom megérteni .Vagy ők mint betegek?
2022. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténység tanítása alapján


- a hamis tanítókat kerülni kell (pl. Mohammed)

- a homoszexualitás vágya is és a kiélése is bűn


Ez alapján mondhatod, hogy iszlamofób, meg homofób vallás, de ezek túlzó kijelentések, ugyanis nem kell félni a hamisságtól és az erkölcstelenségtől, hanem ki kell vetni a keresztény köüzösségeknek az ilyeneket magukból.

2022. ápr. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Előszöris tisztázni kellene mit is jelent az "iszlamofóbia"!


A"fóbiáról ezt találtam:


"A fóbia a görög phobos kifejezésből ered, jelentése 'félelem, rettegés, menekülés'. Azt az intenzív, olykor testi tünetekkel is együtt járó szorongásos állapotot jelzi, amelyet a fóbiásokból egy bizonyos helyzet, körülmény megélése vagy valamely állat vagy tárgy látványa kivált. Akkor beszélünk fóbiáról, ha valaki olyan ingerekre reagál intenzív félelemmel, amit mások nem tekintenek félelmetesnek vagy veszélyesnek, és ha olyan erősen befolyásolja a beteg életét, hogy megnehezíti vagy meg is akadályozza életvitelében, bizonyos tevékenységek végzésében.


Én,még sohasem találkoztam olyan kereszténnyel,aki egy muzulmán jelenlétében képtelen lett volna élni,vagy normális tevékenységét végezni.


Ezzel ellentétben a csoportommal Pakisztánban(Queta)épített iskola keresztény tanárait rendszeresen lemészárolják fanatikus muzulmánok.

2023. nov. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Kiegészítés a 27.Hsz-hoz:


"A fóbiák pánikrohamot, szorongásos rosszullétet is előidézhetnek: a beteg halálfélelmet, szívdobogást, fulladást, remegést, verejtékezést, hasgörcsöt, hányást, szédülést tapasztal."


Ha valaki látott már olyan keresztényt,akiben a fenti tüneteket váltotta ki egy muzulmán,az szóljon!

2023. nov. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!