Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Júdás és a Jézust...

Szerintetek Júdás és a Jézust cserbenhagyó/megtagadó apostolok a Pokolba jutottak? ✝️

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe, mert holnap lesz Nagypéntek, amikor Jézust keresztre feszítették. Az apostolok lényegében asszisztáltak ehhez. Júdás elárulta őt, Péter pedig 3-szor megtagadta.

Szerintetek ők a Pokolra kerültek, vagy ha haláluk előtt megbánták a bűneiket, akkor kegyelmet nyertek és a Paradicsomba jutottak?



2022. ápr. 14. 21:02
A kérdező szavazást indított:
A Pokolba jutottak.
Nem, ha haláluk előtt megbánták bűneiket, akkor üdvözülhetnek.
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Júdás igen, erre utalt Jézus az imájában a János 17-ben. Az apostolok nem, mivel megtértek(megváltoztatták a gondolkodásmódjukat). A bűnbánat kevés, ahogy azt Júdás példája is mutatja, hiszen ő is megbánta, mégis elkárhozott.
2022. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1: Egyébként arról is lehet vitatkozni, hogy az árulás, vagy a megtagadás volt-e súlyosabb bűn. Péter mennyivel volt különb Júdástól? Letagadta, hogy ismeri Jézust, hogy mentse az irháját.
2022. ápr. 14. 21:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Neked melyik lenne a rosszabb?

Ha a barátod feladna a hatóságnál, hogy elvigyenek kivégezni, vagy ha letagadná valahol, hogy ismer téged? Melyiket szeretnéd kevésbé? Melyiket éreznéd az ellened való súlyosabb cselekedetnek?

2022. ápr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3: Ha feladna engem és elvinnének kivégezni akkor meghalnék és ha meghaltam, úgyse éreznék már semmi fájdalmat.

Ellenben ha megtagadnak engem és örök életemben számkivetettségben kell élnem szerintem az rosszabb bármelyik halálnál.

2022. ápr. 14. 23:04
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 Nem a bűn súlyossága dönti el, hogy ki jut pokolra. Nem is a saját jóságukból üdvözültek az apostolok. Érdemes kitanulmányozni a Bibliából, hogy mi alapján dől el. Ha szeretnéd, szívesen segítek benne, csak írj privátban.


Amikor meghallották ezt a tanítványok, nagyon megdöbbentek, és így szóltak: Akkor kicsoda üdvözülhet? Jézus rájuk tekintett, és ezt mondta nekik: Embereknek ez lehetetlen, de Istennek minden lehetséges.

Máté 19:25‭-‬26 RÚF

2022. ápr. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!