Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nekiállok drogozni, mert...

Ha nekiállok drogozni, mert Isten ilyen gyenge hulladékot teremtett, akkor ki a valódi felelős?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 15. 13:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
95%

Ha ezt a választ várod, akkor Isten a felelős.

De az összes következményét Te viseled: rossz élet, kiközösítés netán hajléktalanság és még lejjebb, netán a törvény előtt.

És hiába kéred számon Istenen, számodra is érezhetően nem tud segíteni.

2022. ápr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekiallsz drogozni, az a te felelosseged, mivel lenne valasztasod, es tudod, hogy a droghasznalat artalmas (es buncselekmeny).

Ha nem erzed magad jol a borodben, erzelmileg-lelkileg nem vagy stabil, vagy az emberi kapcsolataidban zavarnak dolgok, akkor ne drogozz: menj el szakemberhez, pszichologus, life-coach, lelkisegely, vagy ha erdekel a mufaj, akkor pap / lelkesz. Ha kell, pszichiater stb. tud megfelelo "drogkombinaciot" is adni neked.

2022. ápr. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Te!

De azzal mit lehet megoldani ha elkezd valaki drogozni?

2022. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Biz' isten, valahányszor olvasom, mindig így értem: "Ha nekiállok dolgozni,..."

Biztos bennem van a hiba :-/


Amúgy, kérdező, ezzel az írásoddal te most a figyelmet akarod magadra terelni. Azt szeretnéd, ha jobban figyelnének rád.

Ezzel pszichológushoz kellene menned, ő tud segíteni.

2022. ápr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
71%

Úgy érzékelem kérdező, hogy te már eldöntötted, hogy be fogsz állni.

Nem akarlak megállítani ebben, sőt!

Elmondhatnám a tapasztalatomat arról, hogy hogyan tettem tönkre az életemet és veszítettem el mindent a cuccozás miatt, de nem fogom erre pazarolni az energiámat, mert felesleges.

Viszont a gödör legalján már csak Isten volt mellettem és valahogy kihúzott belőle. Most már nem számít, hogy ki volt a felelős. Hibáztattam én mindenkit csak magamat nem. Később hibáztattam magamat. Valahol ezért minden ember felelős. De leginkább a társadalom a felelős azért, hogy egyáltalán bűnként kezelik az emberek, ha valaki elszív egy spanglit, de azzal meg semmi gond, ha ledöntök egy sört.

Egyébként ha már mindenképp okolni akarsz valakit, akkor sátán munkásságát logikusabb lenne okolni mindezért. Megtéveszt, félrevezet, megvádol, bűntudatot kelt és jókat röhög azon, ahogy vergődsz.

én amúgy ha visszamehetnék az időben, kiverném a számból az első spanglit és elmondanám magamnak, hogy bukom a cucc miatt mindenemet.

Hallod! Ugyanott vagyok 30 pár évesen mint gyerekkoromban, annyi különbséggel, hogy van egy 23 éves verdám és két gyerkőcöm, akikkel alig tudok találkozni. Buktam a jó lelőhelyet, a házat, a szép kis feleségemet és egy józan életet. Most meg azon agyalgatok, hogy miből is fizetgessem ki a gyerektartást és hogy hogyan lehetséges az, hogy huszon pár ezer forintot kellene beosztanom három hétre. Ez van tesó. Legyen meg Isten akarata.

2022. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%

Előző vagyok.

És már kifelé tartok a gödörből. képzelheted, mi volt a legallján. egy stukkert fogtam a halántékomhoz és csak az mentett meg, hogy valaki 20 éve felrakott egy feszületet a falra és én pont rápillantottam.

Értem hullatta vérét, nem azért, hogy főbe lőjjem magam.

2022. ápr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Te úgyis valami gyomírtót fogsz venni, amitől megvakulsz. Vagy kirabolnak, mert rossz embert néztél dílernek.
2022. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A problémádat enyhébb szerekkel is lehet kezelni, pszichiáter írja fel. És nem teszik tönkre az életed. De lehet még gyógyszerre sincs szükség, csak szemléletváltásra, életcélra.

Most gyenge hulladéknak gondold magad, de meg is erősödhetsz. Ami nem öl meg, az megerősít.

2022. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
ha egy végtelen hatalmú isten nem akar valamit, akkor az hogy következhet be?
2022. ápr. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

szabadon eldönthető, hogy követed-e isten akaratát vagy mész a saját fejed után. Isten pedig a józanság istene. Megengedő és megbocsátó, az is igaz. Viszont a saját döntésed következményeivel az emberek előtt neked kell szembenézned és felelősséget vállalnod. persze Isten mindvégig melletted lesz a szenvedésekben is. Szenvedni akarsz a drogfüggőségtől, akkor is ott lesz és együtt szenved veled. Ha a józanság mellett döntenél, akkor is melletted lesz. Viszont az biztos, hogy előre megmutatja neked a lehetséges következményeket más példáján keresztül.

Isten teremtette e a drogot? Némelyiket igen. Gyógyszernek, orvosságnak vagy akár kötél fonására. isten bölcsességet és tudást is biztosított az embernek. Viszont, hogy az ember ezzel a tudással egyéb módokra használja az Isten által teremtett alapanyagot, az már az ember döntése.

A dolgok nem rendeltetésszerű használatára pedig inkább a sátán buzdít. A drogok nagyon jó példák erre. Hamis boldogságot adnak és hamis barátokat szerezhetsz általuk, aztán jön a negatív része: Sóvárgás, függőség, és a dílerekről és cuccos haverokról is kiderül, hogy elsősorban a haszonszerzésért lógnak veled. Bizony, a pénztelen drogost elkerülik azok a drogosok, akiknek még van pénzük.

Én is cuccoztam. Egy pokol a leszokás és kiderűlt, hogy örökre függő maradok még akkor is, ha nem használok. Elég egy slukk és ott folytatom, ahol abbahagytam. Ezt tapasztalatból mondom. És én még a szerencsésebbek közé tartozom. A rehabod találkoztam néhány kevésbé szerencsés sorstársammal, akik emiatt megjárták a börtönt, férfi létükre eladták a testüket és még elkaptak néhány nemi betegséget vagy a Hepatitiszt. 30 évesen már volt szívinfarktusuk. Különösebben nem érdekel, hogy hogyan cseszed el az életed. Majd találkozunk talán az NA-ban vagy valamelyik anonim gyűlésen, ha később felépűlnél. Ja és akkor az öngyilkos ismerősöket még nem is említettem: 2 is van, aki az elmúlt évben véget vetett az életének.


A DROG SOSEM FOGJA VÉGLEG MEGOLDANI A PROBLÉMÁDAT, HANEM CSAK ELMÉLYÍTI!!!

A cucc csak töbletproblémát okoz. valódi megoldást keress!

2022. ápr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!