Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő emberek! Honnan lehet...

Hívő emberek! Honnan lehet tudni, hogy ha Isten létezik, tényleg olyan jóságos, segít titeket, és nem csak arról van szó, hogy belemagyarázzátok a pozitív kimenetelű eseményekbe Istent?

Figyelt kérdés

Kapsz egy új munkahelyet, amiért imádkoztál, holott anélkül is megkaptad volna. Tehát az ima és a pozitív kimenetelű esemény nincs összefüggésben egymással...


Egy repülő út végén hálát adsz Istennek. Pedig ígyis-úgyis sikeresen landoltatok volna, mert senki sem felügyelte az utat, csak te hiszed azt, hogy igen...


2022. ápr. 17. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Az Isten, aki ilyen világot teremtett, és mindent egy egységes rendszerbe alkotott, nem lehetett gonosz Isten. Nézz csak ki a természetbe, a mező viragai milyen gyonyoruek. Rossz Isten nem tudott volna ilyen gyönyörűséget alkotni.
2022. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
A hit nem realitás, hanem érzelmi alapon működik, pszichológiailag kutatható.
2022. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem csak egy szintig lehet ezt kutatni. Ontológiai szinten nem tudjuk teljesen megerteni
2022. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
24%

Szia

" Honnan lehet tudni, hogy ha Isten létezik,..." - a Szavából a Bibliából, és abból, amit létrehozott, amit láthatunk, érzékelhetünk.

2022. ápr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nézz csak ki a természetbe, a mező viragai milyen gyonyoruek. Rossz Isten nem tudott volna ilyen gyönyörűséget alkotni."


A természetben nem csak virágok vannak, hanem brutalitás is, amikor például az oroszlánok széttépnek egy zebrát, vagy antilopot, majd felfalják.


"a Szavából a Bibliából, és abból, amit létrehozott, amit láthatunk, érzékelhetünk"


A Biblia csak mítosz, arra pedig amit látok, érzekelek, a Földrajz, a biológia és a fizika kimerítő választ ad.


Amúgy egyikőtök sem válaszolt a kérdésre konkrétan.

2022. ápr. 18. 11:01
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Amikor túladagoltam magam egy szobába és azt hittem, hogy itt a vége, most meg fogok halni, jött egy hang, ami arra kért, hogy fejezzem be ezt az életvitelt. Ahogy megígértem, hogy többet nem fogok droghoz nyúlni hirtelen elmúlt minden fájdalmam és ráadásul még a drog hatása is elmúlt, majd 18 órás sokkos állapot után, nem tudtam más magyarázatot találni csak azt, hogy Isten létezik. Ráadásul utána több olyan dolog is történt az életemben, amik egyértelművé tették Isten létezését. Én nem hiszek semmilyen vallásban sem, mert az igazság sajnos egyik vallásban sem található meg. Különben meg én sem lennék hívő, ha nem a saját bőrömön tapasztalom meg Isten létezését.
2022. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

#6

Ahol véget ér a világ, ott kezdődik Isten országa.

Én is olyan rosszul voltam, hogy megírtam a végrendeletemet.

Lelki szinten meghaltam a világi dolgoknak.. Megtapasztaltam, hogy Jézus él és Isten szeret.



Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti...


Szóval elég legyen kedves kérdező, hogy mi akik hiszünk tudjuk és tapasztaljuk Isten gondviselését.


Boldogok, akiknek tiszta a szívük, mert Ők meglátják Istent.

2022. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Érzéki ember pedig nem foghatja meg az Isten Lelkének dolgait: mert bolondságok néki; meg sem értheti..."


Ha ezt a szöveget az ősi spirituális témákra vonatkoztatnánk, akkor azt mondanám, van is benne valami. A szerző azonban a keresztény hit igazságaira céloz, így viszont nem tudom komolyan venni.


A válaszokat viszont köszönöm.

2022. ápr. 18. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Maga a vallás nem szolgál arra, hogy megtaláld Isten, mert maga a vallás is kusza.


Azt mondja, hogy Isten kezében vagyunk, ezért ha bármi jó történik, az csakis Istennek köszönhető, viszont, ha tragédia történik, akkor Isten nem felelős érte, meg Isten útjai kifürkészhetetlenek.


(Meg a kedvencem, hogy még a tragédiának is célja van, így kellett történnie. Mi az hogy így kellett történnie? Örüljek, hogy valakit hidegvérrel meggyilkoltak, mert így kellett lennie? Örüljek, hogy egy kisgyerek belefulladt a tóba, mert így kellett lennie? Örüljek, hogy Valaki üvöltve vonaglott az ágyban hónapokig, aztán elvite a rák, mert így kellett lennie?)


Azt mondja, hogy ne árts a másiknak akármit is tett ellened, miközben rögtön a Biblia elején írják, hogy Isten özönvízzel el akarta törölni az emberiséget és csak Noét meg a famíliáját meghagyni.


Azt mondja bocsásd meg a másik bűnét, mert Isten is megbocsátó és ez Isten akarata, mégis, amikor levelet küldesz valakinek, nem az Édenkertbe címzed meg.


Ja és a tudósok hány olyan csontvázat találtak, amiknek a tulajdonosa még a 800at is megérte? Mert Isten csak később csökkentette az emberek élettartamát 100 év alá, addig 700-900 évig is eléltek.

2022. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!