Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki nyerne egy Németh Sándor...

Ki nyerne egy Németh Sándor vs. Böjte Csaba vitában?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 17:18
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%

#9

Miben nagyobb a tapasztalata? Én eddig csak prédikálni láttam, dolgokat kijelenteni a piedesztálról, de vitázni sose. Tudnál linkelni ilyen hitvitákat tőle, amikor más teológusokkal vitázik?


Amúgy a vita nem rossz dolog. Például az egyik ilyen nagy, sőt egyik legnagyobb hitvitázó Szent Atanáz püspök volt. Ha ő nem lett volna, akkor ma a hitgyüli is szentháromságtagadó lenne, ha egyáltalán létezne.


#10

A tékozló fiú történetében az atya igazából mind a két gyerekével ünnepel, ne felejtsük el, hogy a nagyobb sose hagyta el őt, nem tékozolta el a kincseket, tehát nagy becsben van. De Isten örül minden megtérő bűnösnek is, a történetben ezt az örömet látjuk a lakomával.

Bár nem tudom, hogy ez a példabeszéd miként kapcsolódhat a kérdéshez. Ha kapcsolódik is, akkor még az ünneplésnél nem tartunk, a kisebb tesónak előbb még vissza kell találnia atyjához.

2022. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
57%

10

- A kisebbik fiú belátta, hogy tévutakon bolyongott.

- Hazatérve alázatosan bocsánatért esedezett.

- Béreseként akart újra az atyja szolgálatába állni; meg se gondolta, hogy az otthon maradt fiúval azonos jogok illetnék.

- Az atya ezt látva újra fiává fogadta.


Kíváncsi vagyok, ti mikor fogtok ilyen alázatos megbánást mutatni, mert egyelőre csak szégyentelen arcoskodást látok. :D

Ja, vagy nem erre utaltál? Akkor gondold át még egyszer az analógiát, mert te is láthatod, hogy ezer sebből vérzik. (Már ha kicsit is ismered a Bibliát. :D)

2022. ápr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
19%

@12


Egy rossz szót nem szóltam se Böjte Csabáról se a Katolikusokról de te rendszeresen jössz nem rád tartozó kérdések alá szektázni a gyülekezetet inkább neked kéne szerintem magadba nézni és visszavenni az arcoskodásodból.

2022. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
81%

#13

Ez nagyjából igaz, de lássuk be, sajnos ez a ritkaság nálatok. Például egyik hittársad (korábban több is) csak annak szenteli itteni életét, hogy folyamatosan, még ha kérdés szempontjából 100%-osan is irreleváns, szidja, rágalmazza a katolikusokat. Ez pedig azért sokakban ellenszenvet szül, annyira ocsmány viselkedés, hogy látod, még a reformátusok szemében is inkább ellenszenvesek lesztek. Pedig a refiket nem nagyon lehet "vádolni" katolikus-pártisággal.


Nem a 12-es voltam.

2022. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
72%

"...te rendszeresen jössz nem rád tartozó kérdések alá szektázni..."


Az fel sem merül benned, hogy rajtam kívül még rengeteg ember látja és leírja az igazságot veletek kapcsolatban? :D

Komolyan mondom, egyre jobban elvakít a logikád.

2022. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
23%

#13.

Sok az ideje biztos és ráér huncutkodni. Én próbálok nem itélkezni senki fölött ez a legjobb módja annak, hogy velem is igy bánjon Isten.


#14.

Ez valami elterelés vagy most jöttél először szektázni?

Annyit szektázol amennyi kedved van, csak nem értettem nekem mit kellene megbánnom és miért kellene visszavennem az orcámból.

2022. ápr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

16

Legalább a saját analógiádat illene érteni, de mondjuk egy hitgyülistől ezt sem várom el. :D

2022. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
8%
Az analógia csak abban érdekes, hogy ott is az idős báty volt irigy a kissebb testvérre. Persze adtam egy magaslabdát és a többi részét meg ráerőltetted a gyülire de ez kicsit morbidra sikeredett szerintem. Miből kellene megtérnie a gyülekezetnek és mit kellene annyira alázatosan megbánni nyisd már fel a szemem légyszives.
2022. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
48%

Egy hitvita olvasható az alábbi linken, Németh Sándor (karizmatikus lelkész) és Békés Gellért (bencés szerzetes, teológus, tanár) hitvitája 1995-ben:


[link]

2022. ápr. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem vitázzanak azon, hogy melyikük aljasabb fideszes.
2022. ápr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!