Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A protestáns Bibliában miért...

A protestáns Bibliában miért nincs benne Sirák fiának könyve?

Figyelt kérdés

Elsőre ránézésre teljesen hiteles.


Sirák fia könyve 5. fejezet


1Sose hagyatkozz a vagyonodra, s ne mondd hetvenkedve: elég javam van. 2Ne kívánság és vagyon szabja meg utadat, szívednek ösztönös vágyait ne kövesd. 3Ne kérdezd hencegve: „Ki parancsol nekem?” Mert az Úr nem késik, hogy észre térítsen. 4Ne mondd: „Vétkeztem és mi bántódás ért?” Mert az Isten tovább bírja kitartással. 5És a bocsánatot ne vedd oly biztosra, hogy bűnt bűnre halmozz annak tudatában. 6Ne mondd: „Olyan nagy az Isten irgalma, hogy tengernyi bűnöm is elnézi.” Igaz, hogy irgalmas, de ha kell, haragszik, és a bűnös ellen fordul indulata. 7Halogatás nélkül térj hát az Úrhoz, megtérésed napját ne halaszd későbbre, mert az Úr haragja váratlanul kitör, és elragad az ítélet napján. 8Ne hagyatkozz csalfán szerzett kincseidre, a haragnak napján nem veszed hasznukat.



#Biblia #protestáns #Sirák fia
2022. máj. 8. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Hiába bölcs és magvas szöveg, az első fejezetből kiderül, hogy nem isten szava, hanem "csak" egy állhatatos emberé.
2022. máj. 8. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

1

A Példabeszédek mitől 'jobban' Isten szava?

2022. máj. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Elsőre ránézésre teljesen hiteles."

Definiáld, kérlek, mit jelent nálad az, hogy egy bibliai könyv "hiteles". - Hogy nem ezer évvel későbbi hamisítvány? Ez elképzelhető.

- Hogy valóban Sirák fiai írták? Nem tudom, azok kik voltak, de a legtöbb bibliai könyvet nem azok írták, akiknek tulajdonítják őket. Sámuel könyveinek nagy része is Sámuel halála után játszódik.

- Hogy maga Isten diktálta? Ugye ezt meg senki nem gondolja komolyan?

A kanonizáció egyébként hosszas folyamat volt, aztán valahogy nem ugyanaz került bele a katolikusok és a protestánosk bibliájába. Az első Károli Bibliában, amit 1590-ben adtak ki, olyan könyvek is vannak, amelyek ma már sem a katolikus, sem a protestáns Bibliában nem szerepelnek.

2022. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak ez, több másik könyv tekintetében is eltér a katolikus és a protestáns Biblia kánonja. Deuterokanonikus könyveknek hívják ezeket, amik a katolikus Bibliában szerepelnek, de a protestánsban nem:

Tóbiás könyve, Judit könyve, Sirák fia könyve, Báruk könyve, Bölcsesség könyve és a Makkabeusok 1-2.

Valamint a Dániel könyvében is van olyan pár fejezet, ami a protestánsban nincs.

2022. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok teológus, úgy látom a többiek sem, szerintem egyikük sem tudott válaszolni, én megpróbálok, de lehet, hogy az információim tévesek, vagy féligazságok:

Amikor a reformátorok kanonizálták a Bibliát, az eredeti (talán Krisztus kora-beli) ószövetségi könyvekhez nyúltak vissza, azokat a könyveket hagyták ki, amik később kerültek bele a kánonba.

Egyébként nekem úgy tűnik az idézeted alapján, hogy összecseng a Biblia többi részével, sok protestáns lelkész ajánlja a deuterokanonikus könyveket is olvasásra, mert attól ha nem is a kánon része, lehetnek benne igazságok. (Egyébként Júdás levele Énók prófétától idéz, és úgy tudom, Énók könyve nincs semelyik Bibliában.) Mindenesetre a lényegen nem változtat -a megváltás üzenetetét nem csorbítja az sem ha benne van, az sem, ha nincs.

2022. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!