Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy sokszor a...

Miért van az hogy sokszor a különböző nézeteket vallók (például az ateisták és a hívők vagy különböző isteneket követő hívők) egyáltalán nem értik meg mit mond a másik?

Figyelt kérdés

Nem az én kérdésem de jó példa talán


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


-(válaszoló)

"Istenben, az egyetlenben és nem a kérdező által hirdetett sok Istenben hinni tartós boldogság."


-(kérdező)

"Ateista vagyok, egyetlen istent sem hírdetek, valamit félreérthettél."


-(válaszoló)

"Akkor te gunyolodsz csak, hogy imádkozzunk érted, hogy melyiket? ÉRTEM."


Egyrészről szerintem egyáltalán nem gúnyolódik. Attól még hogy ateista attól még kereshet istenségeket. Valahonnét el kell indulni és nem mindenki születik bele a hitbe.


A másik része pedig hogy hirdet isteneket. Én amennyire figyelemmel kísértem a kérdést nem hirdetett semmilyen istent sem és itt volt a másik félre értés szerintem. Mert nem hirdetett másikakat csak keresi a valódit. Keresi azt a dolgot amiből kitűnik hogy az a valódi.


De ez csak egy példa.


Szóval mi okozza azt hogy ha az egyik fél nyitottan áll a dolgokhoz és kérdésekkel közelít akkor is elakad a kommunikáció?


2022. máj. 8. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Értik, csak lesz.rják.


Ahogy én is. Ateista vagyok. Nem érdekel a magyarázkodás, hogy márpedig a hívőnek miért van igaza. Nincs igaza. Nekem ez a véleményem.


Mindenki hisz abban amiben akar. Én tiszteletben tartom ha valaki hisz valamiben, elvárom visszafelé ugyanezt. Én 1 házba sem kopogtattam be, hogy arról meséljek miért jó nem hinni 1 vallásban sem, elvárnám hogy hozzám se kopogjon be senki, hogy rámtukmálja a saját nézeteit.

2022. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell ilyen messze menni. Időnként az ember a saját felesége mondatait sem érti, pláne, amikor azt mondja: "tudod, mire gondolok".
2022. máj. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Figyelj, én csak a kérdést olvastam el ott, tehát nem jutottam el odáig, amit kérdezel.

Istenhivőként annyit tudok mondani, hogy az ilyenfajta kérdések mellett szó nélkül megyek el. A való életben teljesen normálisak az ateisták, a legtöbb, és nem is téma az egész. De amikor egyik-másikra szabadidejében rájön a hoppáré, felmegy az internetre es ilyen kérdésekkel jön, az persze hogy sehova nem vezet. Mégis mit várt?

Az ilyen ateistáknak fogalmuk sincs arról, hogy mi a hit, csak azt hiszik, hogy igen.

"imádkozzon mindenki a maga istené

hez, hogy mondja meg nekik, engem mi térítene meg tutira, és akkor azt mondjátok meg nekem!"

??

Ha én nem hiszek istenben, akkor nem nyomulok azon a területen, amit nem értek.

2022. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Az értelmesebb hívők és ateisták értik a másikat, de nem fogadják el a véleményét.

Jobb esetben meg is lehet jelölni azt az állítást, amit nem fogadnak el.

2022. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
1-es az sem érdekelne, ha egy természetgyógyász ingyé kopogtatna be hozzád, hogy mitől fogod magad jobban érezni és milyen ételeket fogyassz, hogy 120 évig élj? Befogod a füled?
2022. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a természetgyógyász tud valós, ellenőrizhető érveket mondani.
2022. máj. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Én pl. úgy tartom, hogy egy természetgyógyász össze-vissza süketel.
2022. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van ennek valami alapja is, vagy csak a hasadra ütöttél, aztán ahogy éppen kongott, a szerint mondtál valamit?
2022. máj. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Azokat a tanításokat ahol ütköznek a nézőpontok, másképpen értelmezik.
2022. máj. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!