Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ki az a tapasztala...

Szerintetek ki az a tapasztalatabb ember youtube-on aki a leglényegretörően, legfontosabbakat, leglényegesebb dolgokat tudja megfogni a kereszténységben Jézus létezéséről, Isten létezéséről, mennyország létezéséről?

Figyelt kérdés
2022. máj. 11. 02:56
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Tehát aki utánajárt és tud olyan értelmes vitát kezdeményezni erről a hármasságról és TÉNYLEG ért is hozzá: Isten, Jézus, Mennyország
2022. máj. 11. 02:57
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

"Tehát aki utánajárt"

Na én azokat kerülöm, mert ők mondják a legtöbb ökörséget. Helyettük inkább tanult teológusokat érdemes nézni.

2022. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%

dr. Szalai András. Képzett és jól magyaráz. Az oldalán az apologia.hu-n a háromságról is van cikke: [link]

A youtubon több videója is fenn van. Össze-vissza vannak fent előadásai és általában mind érdekes.


Én amúgy a Biblia Projektet (Bible project) ajánlom még mindenkinek. A videóik jók. Lemerem fogadni, hogy nem olvastad a Bibliát kérdező, ez pedig tökéletes bevezető. Sokkal jobban fogod érteni a dolgokat.


Amúgy a #2-nak igaza van.

2022. máj. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Ha tudsz angolul akkor szerintem a nonstampcollector csatorna a legjobb.
2022. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Magyaroakt tudtok ajánlani amit youtubeon is lehet hallgatni és folyamatosan tanít?
2022. máj. 12. 03:50
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Folyamatosakat nem tudok, de ird be, higy Dereck Prince magyarul.

Az alapokat legalább meghallgatod.

2022. máj. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Én azt javaslom, Dereck Prince-t inkább ne.
2022. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Érdemes meghallgatnod, tanulságos bizonyság


[link]

2022. jún. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szilágyi Zsolt


[link]

2022. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

dr. Szalai András. Képzett és jól magyaráz. - Tényleg? Azt vallja, hogy Jézus sosem volt kisebb Istennél. Tényleg? Amikor Jézus megkísértette Jézust, akkor sem volt kisebb, hiszen Isten bűnnel nem kísérthető. Jak 1:13 ... Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

Hogy Jézus megkísérthető volt, azt mutatja, hogy nyilvánvalóan kisebb volt Istennél. Szalai egy háromsághívő filozófus, bálványimádást propagáló hamis tanító. Az imádatban nem lehet tévedni a kárhozat veszélye nélkül!

2022. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!