Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keressek fel egy buddhista...

Keressek fel egy buddhista szerzetest (is) az indulataim miatt?

Figyelt kérdés

Rettenetesen indulatos és dühös vagyok sokszor a modern világ gondjai miatt. Nem vagyok kipihent, rendkívül fáradt vagyok már, de még mindig csak jönnek az elvárások, amelyeket sok esetben túl is teljesítek, de jönnek, csak jönnek, közben meg még mindenhonnan ömlik minden stb. Elegem van. A dühöm és az indulataim nem tudom ott, helyeb levezetni, mert akkor gyakorlatilag megölném magam a társadalomban. Ezért hát magammal viszem őket, aztán csak gyűlnek és gyűlnek, végül egy nagyon aprócska, kis gond miatt kipukkan a lufi (általában otthon, ismerősöknél vagy akár azt utcán), és ebből ilyenkor képes vagyok dühkitörést is produkálni, ami abban merül ki, sírok, olyan érzésem van, hogy "lesz@rok mindent és mindenkit", elegem van a modern világból és közben akár kiabálok, esetleg beleütök egyet az ágyba, vagy saját magamba, hogy higgadjak már le. Sok esetben ezzel a családomnak, barátaimnak, vagy akár vadidegeneknek is ártok. Tudom legbelül, hogy semmi köze az egészhez a szüleimnek (akiket nagyon szeretek), családomnak, barátaimnak, vagy éppen a buszsofőrnek/ellenőrnek az egészhez, de mégis rajtuk vezetem le. Tudom, hogy nem leszek kevésbé stresszes és frusztrált attól, hogy flegmán nyújtom oda a jegyem az ellenőrnek, vagy hogy hirtelen minden problémám odaordítom a szüleimnek, de attól még nem tudok semmit sem csinálni. Olyan apró dolgok miatt ki tud pukkadni a lufi, minthogy valaki nem úgy tett le valamit, ahogy én azt akartam stb. A valódi ok, mint említettem nem ez, hanem az elmúlt heti/havi/félévi gondjaim, stresszeim.


Van egy sztúpa, illetve templom, ahova sokat járok. Van ott egypár kedves szerzetes.


Lehet tőlük kérni szellemi vezetést? Beszéljek valamelyikkel?



2022. máj. 31. 22:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem te is tudod erre a választ.

Persze. Minden emberben vannak érzelmek, düh, harag, stb. Nekik több ezer év tanítása áll rendelkezésre, hogyan kell/érdemes ezt kezelni.

Neked nem tökéletesen, hibátlanul kell odamenned, mert ha az lennél, már minek?!

2022. máj. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Miért nem inkább szakembert keresel fel? Van tucat pszichológus, aki segíthet. Ezek a kedves szerzetesek tanultak pszichológiát, mentálhigiénét?
2022. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Ezeknek a kedves szerzeteseknek 2500 év tudása, sok millió gyakorló tapasztalata áll a rendelkezésükre.

Tény hogy más irányból közelít, mások a "gyógyszerek", de működnek.

A pszichológia és a mentálhigiéne nagyon fiatal....de persze az is működhet.

2022. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Miért, esetleg 2500 évesek? Ha nem, akkor biztos nem áll rendelkezésre ennyi tapasztalat.
2022. máj. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
A matematika tudomànya annyi éves, ahány évesa legöregebb matematikus?
2022. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#2.

A pszichológia által alkalmazott relaxációk eredete a buddhizmus különböző irányzatainak meditációs gyakorlataiból, a kereszténység szemlélődő/elmélkedő imáinak a felépítéséből, valamint valamilyen szinten egyéb vallási gyakorlatokból ered (szúfi/kabbala gyakorlatok, hindu jóga).


Egyébként létezik vallásos pszichológia, ami keveri a modern pszichológia, illetve a régi vallásokból eredő lélekkel kapcsolatos meglátásokat.


Régebben már jártam magánpszichológusnál, de igazából egyetlen egy volt tényleg szakértő, valóbban nagy tudású, aki segített feldolgozni egy akkor kialakult helyzetet az életemben. A többi nem igazán használt. Igazából magam másztam ki a kalamajkákból, önerőből.

2022. máj. 31. 23:31
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
A matematika az tudomány, a másik népi humbug. Ne akard egymáshoz hasonlítani, mert értelmetlen. A matematika az ókor óta jól dokumentált, folyamatosan fejlődik, nyomon követhető, ellenőrizhető. Egy buddhista szerzetes az éterből szívja magába ezt a tudást? Mert dokumentálva biztos nincs, nincsenek 2500 éves buddhista iratok sem. Vagy ez valami kollektív tudat is, hogy ehhez a több millió tapasztalathoz hozzájut mind? Ne tedd magad nevetségessé ennyire.
2022. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%

A buddhisták, a mostani tanítók, egy élő átadási láncot alkotnak, az első buddháig.

Elképzelni sem tudod milyen régi könyveket, iratokat, feljegyzéseket, tanítások az őriznek, de nem értetted meg a lényeget.

2500 éve csiszolódik a módszer, sok száz millió tanulón, szerzetesen át, és ezt kapod ma készen.

"Ne tedd magad nevetségessé ennyire" nem terveztem, de ez már csak öncélú személyeskedő sértegetés a részedről, nem akarlak ingerelni, ennyit akartam csak elmondani 😊

Sok sikert kérdező! 🙏

2022. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"de még mindig csak jönnek az elvárások, amelyeket sok esetben túl is teljesítek, de jönnek, csak jönnek, ..."


Milyen elvárások jönnek, aminek úgy érzed, hogy meg kell felelned, és kinek, kiknek a részéről?

2022. jún. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

"Elképzelni sem tudod milyen régi könyveket, iratokat, feljegyzéseket, tanítások az őriznek, de nem értetted meg a lényeget."

De, el tudom képzelni, közel se túl régiek, egyik sincs 2500 éves.


Viszont ennyi erővel beszéljen egy zsidó rabbival, ott nem 2500 év tudása és tapasztalata halmozódott fel, hanem 4000 év tudása és tapasztalata. Tehát közel kétszer jobban, hatékonyabban tud segíteni neki.

2022. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!