Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként nézhetem a...

Keresztényként nézhetem a Lucifer cimü sorozatot?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nezni nagyon tetszett de észre vetem hogy elkezdtem szimpatizálni Lucifer karakterével.

2022. jún. 2. 18:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
37%

Azt a hamis képet kelti, hogy Lucifer egy kedves, csibész, egy szerethető meg nem értett angyal.

Rendkívül manipulatív......nem vagyok keresztény, de engem is megütött ez a hamis üzenete az egésznek.....szóval légy észnél nagyon, és lásd annak ami.

2022. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
A lelkiatyád biztosan megbizhatobb választ ad, mint az itteni válaszok.
2022. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Pál apostol mondja, hogy mindent lehet, de nem minden használ (nyilván bizonyos határig):

"Mindent szabad, de nem minden használ. Mindent szabad, de nem minden épít."


Tehát nézheted a sorozatot, de nem biztos, hogy pozitív hatással lesz rád. Ha negatív hatást érzel, akkor pedig lehet jobb, ha nem nézed.

2022. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Elviekben nézheted, mert lelkiismereti kérdés.

Viszont én nem ajánlom. Az a sorozat veszélyes! Az én gyomrom már nem bírta, én nyugodt lelkiismerettel azt már nem tudtam megnézni, bármennyire is dicsérték, hogy mennyire jó sorozat.

Az oka pedig az, hogy veszélyes olyan gondolatokat elültetned a fejedben, hogy Lucifer a jófiú, a szegény, meg nem értett, szerelmes hős, akit Isten igazságtalanul büntet stb. Túl torz a kép. Bár ez csak egy kitalált történet és csak egy sorozat, viszont úgy gondolom hosszútávon hatással lesz rád. A sorozat a történeten és a színészi játékon keresztül voltaképpen megkedvelteti veled a Sátánt. Gondolod ez semmilyen szinten sem lesz hatással rád? Nem fogod a sorozatban szereplő hőst összemosni a valódi Luciferrel?

Szerintem ez a sorozat nagyon veszélyes és nagyon ravasz módon, észrevétlenül képes befolyásolni az emberek gondolkodását.

Ott azért valami baj van, amikor akár egy kitalált, szórakoztató sorozatban, keresztényként tulajdonképpen a Sátánnak szurkolunk az angyalok és Isten ellenében. Ez azért elég necces szerintem. Úgy vélem ez hosszútávon hatással van a nézőre, akár nem tudatosan is és ezért nem ajánlom. Számomra valahogy felháborító és sértő is, hogy voltaképpen Isten a "rosszfiú" a sorozatban. Ráadásul, ha jól emlékszem még a világképe sem stimmel, hanem mintha Istennek lenne felesége is vagy valami ilyesmi...

Szóval szerintem inkább kerüld el messzire.

2022. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Nézheted. Lucifer karaktere meglepően jól van megírva. Csak ne ess bele abba a hiába, hogy a sorozat hatására elkezded a bibliai Sátánt is szimpatikusabbnak, vagy kevésbé rossznak látni. A sorozat, az csak fikció. Krisztus és az apostolok tanítása nem az.

Persze, tudom kedves ateisták, szerintetek a Biblia is csak fikció, "mesekönyv", de én a kérdésre válaszoltam egy kereszténynek keresztény szemszögből nézve, zárójel bezárva.

2022. jún. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

#4


Amúgy abba gondolj bele, hogy mekkora tömegmanipuláció, hogy milliók kezdenek el szimpatizálni az Ördöggel, lélekben szurkolnak neki, a nevét dicsérik (az a címe), csak azért, mert a története egy emberileg nézve jól megírt sorozatba van ágyazva. Minél jobban gondolkozom rajta, ez annál szörnyűbb. Kifejezetten sátáni. A világosság angyalának öltözött Sátán...

Ennyi erővel kössünk masnit egy skorpióra és adjuk oda ajándékba, mert így már cukibb. Nyissunk neki youtube csatornát, öltöztessük és reklámozzuk, hogy az ideális házikedvenc.

2022. jún. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Kár, hogy bezárt az OPNI.
2022. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7

Légyszives fejsd ki.

2022. jún. 3. 14:35
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Melyik részét nem értetted?
2022. jún. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9

Csak anyit hogy azért mert én egy sorozatban levö karaktert szinpatikusnak találok eböl hogy következik hogy bezárt az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet ?

2022. jún. 4. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!