Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak Magyarországon olyan...

Vannak Magyarországon olyan mecsetek vagy muszlim közösségek ahol nem acsarkodnak a siíták ellen és nem uszítanak ellenük?

Figyelt kérdés

Nekem a legtöbb magyarországi mecsetről van személyes tapasztalatom. Legalábbis a három fő "egyház" (mostmár csak kettő) közül mindről.

Egyikről sem tudok, hogy járnának siíták is oda.

Az egyik mecsetbe eleve sokszor szalafi-gyanús elemeket is lehet látni, oda nem is csoda, hogy nem mer bemenni siíta.

A másikban meg egy rakás muszlimtól hallottam eléggé negatív dolgokat a siítákról.

Sokszor láttam, hogy eid-ek alkalmával az Iráni Nagykövetségre mennek imádkozni vagy találkozni egymással, nem mecsetbe.


Az összes magyarországi mecset amennyire én tudom nyíltan szunnita (hanafi döntő részt).


De tud valaki véletlenül olyan mecsetet ahova siítaként is el lehet menni gond nélkül?



2022. jún. 8. 21:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy magyarul helyesen "síitának" írják. Hát sosem ment nekem az átírás, mindig könnyebb volt arabul megjegyezni, mert az átírások nem adjál vissza az eredeti hangokat. Szóval az elírásért bocsánat.
2022. jún. 8. 21:16
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom honnan szedsz ilyeneket. Soha èletemben nem tapasztaltam olyat hogy "uszítanànak" vagy "acsarkodnànak" a siítàk ellen. Kissè erős vàdak ezek.

Èn magam a siítàkat muszlim testvèreimnek tekintem, jóllehet szunnitànak vallom magam.


Erősen lejàrató troll gyanús a kèrdèsed ne haragudj.

2022. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Semmi gond. Múzeumot kéne csinálni sz összes mecstből, és akkor nem lenne ilyen probléma.
2022. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#2


Akkor bármelyikbe be lehet menni síitaként?

2022. jún. 8. 21:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi a különbség?
2022. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem ismerek minden mecsetet, de ki mondta neked hogy nem lehet ???


A mecset Isten hàza, bèkès keresztèny èrdeklődőket is szeretettel szoktak vàrni.

2022. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

#6


A keresztényekkel sokkal kevesebb gond van mint a síitákkak.

Mert a szalafi teológia szerint aki keresztény az még mindig áttérhet az (igaz) iszlámra. De aki síita, az már csak a pokol kénköves tüzébe juthat csak.

2022. jún. 8. 21:53
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#7: Èn mèg ilyet SOHA egyetlen szunnita testvèremtől sem hallottam.


Èn szemèlyesen azt gondolom, hogy ők a Mennyorszàgba fognak jutni, de erről Magasztos Allah fog majd dönteni minden ember esetèben.

2022. jún. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8


Ez jó. Remélem mások is így állnak hozzá. Mert sokan Yusuf Estes meg társait követik. Azok meg wahábiták.

2022. jún. 8. 21:58
 10/16 anonim ***** válasza:
"szalafi teológia" == nem tudom ilyet honnan szedsz, mèdiában tudatlanul hangoztatott szlogen.
2022. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!