Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszel abban hogy Jézus...

Hiszel abban hogy Jézus valóban feltámadt? Mik a lehetséges magyarázatai az üres sírnak?

Figyelt kérdés
Kérem kulturáltan fogalmazzák meg vèlemènyüket!

2022. jún. 13. 12:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
55%

Mivel meghallottam a szívemmel Jézus hangját, ezért megtapasztaltam, hogy Ő valóban él. Őt figyelem szüntelen.

Ő ma is szól a népéhez.

Szóval tudom, hogy Jézus él. Így gondolom logikus, hogy a sír üres volt, ahogy meg van írva a Bibliában.

2022. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
68%

Igen, valószínűnek tartom, hogy Jézus feltámadt.


Egyéb magyarázatok:

1)nem is halt meg a kereszten csak elájult, aztán mikor magához tért elhengergette a nagy követ a sírbolt elől és eltűnt, soha nem tért vissza. Aki azt állította, hogy a feltámadott Krisztussal találkozott az mind hallucinált.


2) a tanítványok ellopták a testet, majd készakarva azt hazudták, hogy feltámadt és ezért meg is voltak hajlandók halni. Az összes magát tanúnak valló összebeszélt, és hazudott.

2022. jún. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Engem mèg az is érdekel,hogy a tudomány vizsgálja e azt hogy ezek az emberek èpelmèjűek voltak vagy sem?(a tanúkra gondolok)
2022. jún. 13. 13:34
 4/33 pelgrim ***** válasza:
79%

Igen, én hiszem, hogy Jézus valóban feltámadt.

Nem tudom mi lehet a magyarázata az üres sírnak. Én azt gondolom, hogy ha már képes volt feltámadni, miután megölték, akkor már könnyen kijuthatott a sírból bármekkora kővel volt lezárva, az már nem alkothatott különösebb akadályt számára.

2022. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 pelgrim ***** válasza:
77%

3/4

Lehet, hogy vannak akik még ma is, több mint 2000 évvel a történtek után igyekeznek bizonyitani, hogy valami helytelen dolog történt, ha másképp nem hát a tanuk elméi képességeit kétségbe vonva.

Szerintem ez teljesen fölösleges, vagy elhiszed vagy nem. Az evangéliumok szövegeiből szerintem nem lehet a tanúk eféle fogyatékosságára utalni.

2022. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Demion ***** válasza:
57%
És, ha nem is volt üres sír?
2022. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
11%
Dögevők fogyasztották el a testet, mint kiderült nem volt zárt a helység.
2022. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Igen, én hiszek benne, számomra ez az üres sír magyarázata; Krisztus testben támadt fel.
2022. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
22%
Igen, hiszem. De jelent ez bármit is? A démonok is hiszik, hogy feltámadt Jézus!
2022. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 KZitus ***** válasza:
46%

szia

Ha nem hinném el Krisztus feltámadását, akkor hasonló lennék azokhoz, akikről Pál apostol írt (isteni ihletéssel) :

"Ha pedig Krisztusról azt hirdetjük, hogy feltámadt a halottak közül, hogyan van az, hogy némelyek köztetek azt mondják, nem támadnak fel a halottak? Ha csakugyan nem támadnak fel a halottak, akkor Krisztus sem támadt fel. Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor semmi kétség, hogy hiábavaló prédikálnunk, és hiábavaló a hitünk is. Sőt, Isten hamis tanúi is leszünk, mert azt mondjuk, hogy feltámasztotta Krisztust, pedig nem is támasztotta fel, ha tényleg nem támadnak fel a halottak. Mert ha a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel. Továbbá, ha Krisztus nem támadt fel, hasztalan a hitetek, és bűnösök maradtok. Akkor azok is örökre elvesztek, akik Krisztus követőiként haltak meg. Ha a Krisztusba vetett reményünk csak ezt az életet érinti, mi vagyunk a legszánalomraméltóbb emberek." 1Korintusz 15:12-19

Én inkább ezt vallom:

"Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, elsőként azok közül, akik meghaltak. Mivel egy ember miatt lett a halál, egy ember által van a feltámadás is. Mert ahogy Ádám miatt mindenki meghal, úgy Krisztusnak köszönhetően mindenki életre fog kelni." 1Korintusz 15:20-22

2022. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!