Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi, hogyan...

Kedves Jehova Tanúi, hogyan zajlik a szolgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon érdekel, hogyan zajlik a szolgálat nálatok. Nagyon becsülöm a munkásságotok és kitartásotok. Elmesélnétek, milyen a szolgálat? Miből áll, mit kell csinálni? Esetleg tudnátok ezt részletezni?

Nagyon kérek mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon, ha tud érdemi választ adni. Köszönöm…



2022. jún. 18. 00:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Tilos nekik klf médiumokban megjelenni. Tévét sem nézhetnek.
2022. jún. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
2022. jún. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

erülnek terjesztésre szerte a világon, több mint 240 országban (Magyarországon 1992 óta ingyenesen).


Legismertebb folyóiratuk az Az Őrtorony hirdeti Jehova Királyságát (The Watchtower Announcing Jehovah's Kingdom) és az Ébredjetek! (Awake!), melyek a 2010-es években havonta 228 nyelven, közel 53 millió példányban jelennek meg. 1998 és 2008 között összesen 20 786 804 802 kiadványt adtak ki (DVD, CD/MP3, füzet, könyv, folyóirat stb.).

.

Honnan erre a pénzük?!

2022. jún. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Régen a közösség tagja voltam . Nem célom őket szidni/ negatív irányba hozni. Én szimplán kiléptem, családi okok miatt. De, a szolgálat azt jelenti, hogy Jehova üzenetet adod at az embereknek , ennek szenteled az életed . Ezt nehéz így össze foglalni, általában ezért kezdenek biblia tanulmányozást , hogy komplexen értsd. De nagyjából azt kell értened, hogyan célszerű élni, hogyan tehetsz isten kedvére, ill hogyan erheted el a paradicsomi létet. Végeredményben isten bibliai alapelveit kell kovetned. Pl ne gyilkolj, ne kövess el házasság törést stb. Igazából nem akarnak rosszat, de meg vannak győződve arról, hogy ez az egyetlen út. Én ezt a kisajátítást nem tartottam ésszerűnek . Sok bibliai utalást sajátosan értelmeznek. Valójában minden ember aki nem talaja meg magától az élet értelmet, egy valláshoz folyamodik, vagy elvhez, aztán ebben kezd hinni. Nem hibaztatom őket, de bizonyos szolgálat tevők néha túlságosan bele élik magukat. Talán innen a sztereotípia. Azon felül meg bárki hihet bármiben . Szóval . Én nem itelkezem, de nem is osztom .
2022. jún. 18. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Ui. 4 voltam . Szóval a szolgálat az, hogy a környékeden főként házról házra járva atadod ezt az üzenetet, illetve ha jobban bele eled magad, más területeken is , távol az otthonodtol. Illetve ha nagyon elszánt vagy, jelentkezhetsz az un. “ bételbe”, ahol közösségi szolgálatot tudsz végezni , csekély anyagi javak fejeben .
2022. jún. 18. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Szia! Lényegében Jézus nyomán "hirdetni kell Iten Királyságának jó hírét" és megtanítani azoknak az embereknek, akik figyelnek, hogy mi Isten szándéka a földre vonatkozóan. Máté 28:18 " Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket,kereszteljétek meg őket ...., 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek..." Több módon is megteheted ezt, felkeresheted az embereket házanként, vagy kiállhatsz forgalmasabb közterületekre (pályaudvarok, bevásárlóközpontok környéke) kis gurulós állványokkal, amin inygenesen elvihető bibliai irodalom van, de ha úgy adódik az alkalom, beszélgethetsz kötetlenül utazás közben, vagy a munkahelyeden, vagy épp a szomszédaiddal. Szóval keresed a lehetőséget, hogy felvess valamilyen bibliai kérdést egy hétköznapi esemény kapcsán és aztán kiderül, ogy a beszélgetőtársad hogyan gondolkodik, érdekli-e több bibliai gondolat.
2022. jún. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak 1 kérdésem van: Ha a szolgálat közben, amikor házról házra járnak, és az ember azt mondja, hogy köszönöm NEM!, akkor miért kell erőszakossan hétről hétre visszajárni, és próbálkozni?

Ez a tanítás? Illetve a bibliában hol van ez az erőszakosság?

2022. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

#7 Biztos vannak jó memóriával megáldott emberek, de szerinted számon tartják, hogy mikor hol jártak már? Meg, hogy épp ki nyitott ajtót, és kivel beszéltek?


Ha ennyire zavar, tegyél ki egy cetlit az ajtódra, jelezve nekik, hogy már jártak nálad, és még mindig nem érdekel a mondandójuk.

2022. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon erdekes, hogy a kerdezo feltett egy kerdest. Aki pedig oszinten leirta a velemenyet a tobbiek lepontozzak. Most akkor vagy kitalaciokat es hazugsagokat kellett volna irniuk, vagy azoknak akiknek ellenszenves a tema, nem lepni be a beszelgetesbe. Erdekes ez a szelsosegesseg, nem is ertem akik nem a valaszt szerettek volna tudni minek leptek be? Vagy ennyi szabadidejuk van csak ugy olvasgatniuk itt? A kerdezonek mi volt a celja? Provokacio vagy valaszkereses?
2022. jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 qkker1 ***** válasza:
68%

"Biztos vannak jó memóriával megáldott emberek, de szerinted számon tartják, hogy mikor hol jártak már"


Fel kellene írniuk a lapra, amin a térítési körzeteik vannak, csak szarnak rá!

2022. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!