Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mit jelent kereszt...

Szerintetek mit jelent kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés

2022. jún. 20. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Jézus követését jelenti,Neki tetszően élni
Eljárni templomba és néha imádkozni
15 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

A szavazásod alapvetően rossz, mert Jézust nem tudod anélkül követni, hogy rendszeresen járnál templomba/gyülekezetbe és ne imádkoznál rendszeresen.

Ha ezeket nem teszed, akkor nem élsz Neki tetszően.

2022. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Jézus nem tanította, hogy járjunk templomba. Tehát a templomba járás nem érdemszerző előtte.

„Tiszta és szeplőtelen kegyesség (istentisztelet) az Isten és Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket nyomorúságukban, és tisztán megőrizni az embernek önmagát a világtól." Jakab 1,27

2022. jún. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Képmutatást
2022. jún. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az összes hívő az első választ fogja bejelölni, de aki megjárta a kereszténységet, és tapasztalata van, az nagyon jól tudja, hogy inkább a második a helyes válasz.


Én adventista voltam, és ott folyamatosan Jézussal érveltek a tagok. Ellen G White - akinek a felekezetben nagy tekintélye van - írásainak jelentős része lényegében Jézus körül fororgott. Néhány könyv címe , amit ő írt: A Jézushoz vezető út, Jézus elete, Krisztus példázatai.


Ennek ellenére az adventista keresztény élet rendszerint abból áll, hogy amit a vezetők hoznak a Generál Konferencián, azt a híveknek meg kell tartani.


Más felekezetekben is hasonló a helyzet: Jehova tanúinak a Vezető Testület hozza meg a kötelező előírásokat, amiket aztán majd Jézusra hivatkozva elfogadtatnak. De emelíhetnék más felekezeteket is.


[megjegyzés: bár az adventistáknál is el kell fogadni a vezetők döntéseit annak, aki tag akar maradni, de nincs olyan szigor, mint a Tanúknál. Az adventistáknál lehetnek egyéni gondolatok, mondhatom azt, hogy elfogadom a vezetők döntéseit, de nem értek vele egyet, Jehova tanúinál ilyet nem lehet megtenni].


Szóval Jézusra hivatkoznak a hívek, de valójában inkább a felekezeti tanításokhoz ragaszkodnak.

2022. jún. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A köznyelveben az a keresztény, aki hisz abban, hogy Jézus Krisztus Isten Fia.


A Bibliában van egy olyan rész, ahol megemlíti hogy Jézus tanítványait keresztényeknek nevezik, előtte pedig nem nevezték őket annak. Tehát a keresztények Jézus tanítványai, akik az ő tanítása szerint élnek.

2022. jún. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Cipelni a keresztet, rendszerellenesen élni, önként fiatalon meghalni.
2022. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#2

Jézus minden szombaton ment, gyakran fel is olvasott. Egyszer olvasd el az evangéliumokat is, hidd el érdekes és meglepődsz majd rajta.

2022. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
#7 olvastam az evangéliumokat, sőt a Bibliát. Jézus nem tanította, hogy a templomba kell járni, ha tanított ilyet, írj igehelyet. Nem követelménye az üdvösségnek és Jézus követésének a templomba járás, de nem is tilos.
2022. jún. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

"Bementek Kafarnaumba. Szombaton mindjárt bement a zsinagógába és tanított."

"Amikor szombat lett, elkezdett a zsinagógában tanítani."

"Azután elment Názáretbe, ahol felnövekedett. Szokása szerint bement szombaton a zsinagógába, és fölállt olvasni."

"Én nyíltan beszéltem a világnak, mindig a zsinagógában tanítottam és a templomban, ahova a zsidók mindnyájan összegyűlnek, és titokban semmit sem mondtam."

"Azután Jeruzsálembe értek. Bement a templomba, és kezdte kiűzni azokat, akik adtak és vettek a templomban. A pénzváltók asztalait és a galambárusok székeit fölforgatta, s nem engedte meg, hogy valaki bármilyen edényt átvigyen a templomtéren. Azután így tanította őket: »Nincs talán megírva, hogy az én házam az imádság háza lesz minden nemzet számára?

Ti pedig rablók barlangjává tettétek azt.«"

"Mikor már az ünnep közepe volt, Jézus fölment a templomba és tanított."

"Három nap múlva akadtak rá a templomban, ott ült a tanítók közt, hallgatta és kérdezgette őket. Akik csak hallgatták, mind csodálkoztak okosságán és feleletein. Amikor meglátták, csodálkoztak. Anyja így szólt hozzá: „Gyermekem, miért tetted ezt velünk? Íme, atyád és én szomorúan kerestünk.” Ezt felelte: „De miért kerestetek? Nem tudtátok, hogy nekem Atyám dolgaiban kell lennem?”"


"olvastam az evangéliumokat"

Akkor nem elég figyelmesen, vagy nem értetted meg. Hiszen hogy akarod követi Jézust, ha semmibe veszed példáját?


"de nem is tilos"

Mondjuk érdekes lenne, ha tilos lenne, hiszen Jézus is rendszeresen járt. Merész elképzeléseid vannak.


"Nem követelménye az üdvösségnek"

Hát nem tudom:

"Ez az én testem, mely értetek adatik. Ezt tegyétek az én emlékezetemre!"


A kenyértörést a keresztények csak gyülekezetben/templomban gyakorolták. Ennek elmulasztása Jézus parancsának megtagadása. S ne feledjük Jézus mit mond:

"Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon."

2022. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

#9

János evangéliuma

6,54 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, örök élete van annak, és én feltámasztom azt az utolsó napon.

6,55 Mert az én testem bizony étel és az én vérem bizony ital.

6,56 A ki eszi az én testemet és iszsza az én véremet, az én bennem lakozik és én is abban.

...

6,60 Sokan azért, a kik hallák ezeket az ő tanítványai közül, mondának: Kemény beszéd ez; ki hallgathatja őt?

6,61 Tudván pedig Jézus ő magában, hogy e miatt zúgolódnak az ő tanítványai, monda nékik: Titeket ez megbotránkoztat?

...

6,63 A lélek az, ami megelevenít, a test nem használ semmit: a BESZÉDEK, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.


Jézus teste és vére, ami életet ad, az ő TANÍTÁSA, igéi.

Mielőtt még belém kötnél, természetesen, mint keresztény, elismerem, Jézus kereszthalálának váltság voltát.


Nem vagyok egyház ellenes, hasznos dolgokat is végez az egyház, evangelizációs munkát pl. De nem tartozom felekezethez és nem járok templomba. A katolicizmusban sok mindennel nem értek egyet, a protestantizmusban pedig azzal, hogy a Bibliát istenítik, és Jézus tanításait ugyanolyan súllyal kezelik mint az Ószövetséget és Pál tanítását. Ha lenne olyan felekezet, ami Jézus tanítását kiemelten kezeli, és akik kb. úgy értelmezik a Bibliát mint:

[link]


akkor járnék!


Aki megtalálja a helyét valamelyik felekezetben, járjon, aki nem, azt sem rója meg Isten, mert pontosan ismeri azt az élethelyzetet, amiben van.


Nem feltétele az üdvösségnek az eukarisztia. Egyedül az élő hit.

2022. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!