Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire ismered a gyülekezete...

Mennyire ismered a gyülekezeted vezetőjének vagy vezetőinek (pl. lelkész, pap) életét, mennyire engedi be a ő a "sima" egyháztagokat az életébe?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy megmutatja magából a rosszat és csúfat is, nem csak a jót és a szépet? János az 1. levele elején kifejti, hogy ha nem vagyunk valóságosak, ha titkoljuk a bűneinket a testvérek előtt, akkor a "sötétségben" járunk (1Jn 1:5-10), hiszen mindenkinek vannak bűnei. Ha a sötétségben járunk, akkor emiatt nincs közösségünk Jézussal. És ha egy keresztény vezető a sötétségben jár, nincs közössége Jézussal, akkor vajon hova vezeti a gyülekezetét?

Lehet, hogy azt mondod, hogy a gyülekezeted vezetői egymás között bizonyára megvallják a bűneiket. Biztos vagy ebben? Ha így is van, ez akkor lenne rendben, ha a vezetők csak egymást vezetnék. Én viszont úgy gondolom, hogy ha a vezető egy gyülekezetet vezet, akkor a gyülekezet bármely tagja felé nyitottnak kell lennie, hogy mi folyik az életében.



2022. jún. 30. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Ez kicsit bigott gondkodás nem gondolod?
2022. jún. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

?

az nincs benne, hogy "a testvérek előtt"

"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."

Istennek kell megvallania, és igen, amikor a gyülekezet megvallja, akkor ő is megvallja a bűneit

voltál már templomban?

2022. júl. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunl a pap azt mondja hogy ő a közvetítő Isten és ember között. Tehát nem vegyül annyira, sosem "engedi" el magát, nem hord pl rövidebb nadrágot, nem beszélget a gyerekekkel....nekem ez nem szimpatikus.

Szeretném meglátni benne az embert, nem csak egy felettünk álló valakit aki "közvetít".

2022. júl. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Protestánsak vagyunk. Kifejezetten nyitott a lelkész, és a kapcsolat barátinak mondható. Ennek ellenére nem tartok igényt rá, hogy "megvallja a gyülekezetnek a bűneit", mert egy sor dolog van, ami nem tartozik a gyülekezetre - akik, legyünk őszinték, sokszor álszentek és pletykásak. Nem azért, mert ő a lelkész, hanem azért, mert joga van a privát szférájához. De nem, nem tesz úgy, mintha ő felsőbbrendű lenne (vagy "jobb") mindenki másnál.
2022. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: A János 1. levelében tényleg nincs benne, hogy a testvérek előtt, de a Jakab levelében (Jak 5:16) benne van: "Valljátok meg azért EGYMÁSNAK bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok. Nagy az ereje az igaz ember buzgó könyörgésének."

Tehát a protestánsok tévúton járnak, amikor azt mondják, hogy csak Istennek kell megvallani a bűnöket. Luther Márton törölni is akarta annakidején a Bibliából a Jakab levelét, mert a Jakab levele a hit és a cselekedetek egységét hangsúlyozza, vagyis kerek perec kijelenti, hogy a hit cselekedetek nélkül halott (Jak 2:26).

2022. júl. 1. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyit tudok a tiszteletes asszony magán életéről, hogy van egy lánya aki főiskolás, van egy fia aki fiatalabb mint a lánya, a férjével talán kétszer-háromszor találkoztam de akkor sem beszélgettem vele csak köszöntünk és kb. ennyi, a címét sem tudom. De ő volt a hitoktatóm még általánosban, biztos vagyok benne, hogy amit ő mind, azt komolyan is gondolja, tehát NEM "bort iszik vizet prédikál".
2022. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Evangélikus vagyok.

Nagyon nem ismerem. Nagyjaból megvan az hogy ki kinek a kije (pl gyerekek) de ennyi. Ennél nem is vagyok többre kiváncsi, minek fúrkálni a másik életében, semmi közöm nincs hozzá.

Persze addig amíg valaki nem képmutató. Bár erre inkább katolikusoknal van nagyobb valószínűség ahol pl van cölibátus és hasonlók.

Kifelé megy a kép, hogy papi nőtlenség meg hasonlók, aztan hogy a kulisszák mögött mi folyik, ki tudja.

Ha lelki vezetőről van szó, igen, inkább vállalja fel, hogy akkor pl ferje van vagy nős, mint hogy predikál nekünk egy kivetített kép aztán ki tudja mi van mögötte. Ezert is jobban húzok a kevesbé szigorú, protestans irányba.

2022. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5

Miért, kérdező, nálatok hogy van? Katolikus vagy, és a pap meggyón neked?

2022. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!