Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen volt az orfikus görög...

Milyen volt az orfikus görög vallás?

Figyelt kérdés

Kérlek ne csak egy wikipédiás linket küldjetek, mert azt én is megtalálom. Olvasni olvasom, csak érteni nem értem.


Tényleg ezoterikus, misztikus, aszketikus volt, illetve foglalkozott asztrológiával, és hasonlított a filozófiája sok kérdésben a gnosztikusokéhoz, gnosztikus keresztényekéhez?


Milyen volt, illetve mi volt ez?



2022. júl. 4. 01:18
 1/2 A kérdező kommentje:
Érdekel a téma, de még nem igazán vagyok jártas az antik vallások irányzataiban, tanításaiban.
2022. júl. 4. 01:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Annyit olvastam, hogy nagyon szigorú szabályok szerint éltek, különösen a papok, akik tartózkodtak a hústól, de még a babtól is, sokszor böjtöltek, tartózkodtak a szextől, illetve orgiákat tartottak, ami leginkább Dionüszosz vagy Apollón tiszteletére szólt, és ilyenkor zenéltek, himnuszokat énekeltek és táncoltak, amitől módosult tudatállapotba kerültek. Ez igaz? Szeretném jobban megismerni.
2022. júl. 4. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!