Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A beavatott buddhisták ténynek...

A beavatott buddhisták ténynek kezelik a reinkarnációt vagy csak hitnek?

Figyelt kérdés
2022. júl. 9. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Olyan nincs, hogy valamiben hiszek, de nem fogadom el tényként, az már nem hit.
2022. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényként. De a hitüknek is része. Azért mondjuk hitnek, és nem tudásnak, mert nem lehet bebizonyítani. Én úgy hiszem, úgy vélem, úgy gondolom, hogy a halál után nincs semmi, én is tényként kezelem ezt, de bebizonyítani én sem tudom.
2022. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ők mindig a megtapasztalásokkal jönnek amiket meditációbanb éreznek, szerintem csak a gondoaltok, érzések játéka, bár igzauk lenne. A halált amúygsem lehet gondoaltokkal érzésekkel leírni, senem megtapasztalni.
2022. júl. 9. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyan nincs, hogy valamiben hiszek, de nem fogadom el tényként, az már nem hit."


Dehogynem, pont hogy az a hit, ha valamiben csak hiszel, de nem tudod biztosra, hogy tényleg úgy van-e. Tényként azt lehet elfogadni, amire van bizonyíték, és az akkor már nem hit.

2022. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És mi a bizonyíték erre ami megfelelő vajon?!
2022. júl. 9. 22:29
 6/6 Képernyőkép válasza:

A Ténynek kezelés nagyon jó megfogalmazás. A mi fogalmaink szerint nem tény az ő fogalmaik szerint tény.


Az én fogalmaim szerint például az a tény amiről senkit se kell meggyőzni ha nem elég annyit mondanom hogy járjon utána és ha utána jár akkor arra fog jutni mint én.


Persze nem tudom hogyha egy ember elkezd meditálni akkor arra fog eljutni mint a buddhisták. Ezért nem tudok arra válaszolni hogy ez az én fogalmaim szerint tény e. De az ő fogalmaik szerint az.

2023. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!