Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ellenzik az ábrahámita...

Miért ellenzik az ábrahámita vallások annyira a meditációt mikor már rengeteg kutatás megállapította, hogy mennyire egészséges az a egészségre és a pszichére egyaránt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 10. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Muszlimok az imát tartják rendkívül egészségesnek.


Ha a meditációnak semmilyen spirituális és vallási töltete nincs akkor sztem nincs vele baj. De ez csak magánvélemény.


Viszont személyes tapasztalatom hogy az ima során békére lelünk, szerintem nincs szükségünk meditációra ha megfelelően imádkozunk.

2022. júl. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

a keresztenyek csak az olyan meditaciot ellenzik, amelynek valami mas vallasi tanitas a targya, pl. nirvana, zen stb., ami szerintem ertheto.

ha relaxalni akar valaki, es annak a resze a vizualizacio, pl. kepzeld el az eget, ahogy a felhok eltunnek es a ragyogo kek eg marad, vagy setalsz es nezed a pillangokat - azt engedik. tehat relaxacio, autogen trening, ilyesmi, az oke.

2022. júl. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A zen meditáció általában nem más mint koncentrálás a megfelelő légzésre.
2022. júl. 10. 03:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3. Igazabol nem teljesen: a zen a buddhista filozofiabol eredo gyakorlat, amely a figyelem szabalyozasara iranyul, illetve, hogy arra gondolsz, hogy ne gondolj semmire. Mint vallasos gyakorlat, az elet melyebb retegere is keresi a valaszt, intuicio stb. segitsegevel.


A stresszcsokkentes es relaxacio egyik fajtaja a legzeslassitas. A legzeslassitas csokkenti a stresszvalaszt, es ha lassabban fujod ki a levegot, mint amilyen gyorsan beszivtad, csokkenti a szivfrekvenciat stb. Ezek tudomanyosan igazolt folyamatok.

A relaxacioban altalaban nem nagyon szoktak azt mondani, hogy valamire ne gondolj, vagy hogy ne gondolj semmire. Inkabb azt, hogy mire gondolj helyette.

2022. júl. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Keresztényeknél is van meditáció én épp nemrég fejeztem be, minden reggel szoktam ha van idő.

Csak nem a fej kiüresítése a gondolatoktól a cél, hanem Istenre való koncentrálás. Egyfajta szemlélődő ima. Applikació is van hozzá ahol zenei alafestes van és kísérő az imában ami segít Istenre koncentrálni. Én ilyenkor gyertyát gyújtok és illatos olajjal ksnem a csuklómat és megprobálom kizárni a külvilágot.

Tehát kívülről talán épp úgy látszik mint a buddhisták meditációja de tényleg a lényege az más.

Nagyon régi módszer azthiszem a jezsuitáktól ered. Nekem nagyon segít az Istennel való kapcsolatom fenntartásával

2022. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5.

Pontosan igy van.

A katolikusok szemlelodo imait valoban a jezsuitak dolgoztak ki. Nem tudom, te melyik applikaciot hasznalod.

Van egy ir jezsuitak altal mukodtetett honlap, ami magyarul is elerheto, a "megszentelt ter".

Rakattintasz arra, hogy "az ima kezdete", valaszthat egy napot, es amikor egy-egy rovid imaval kesz vagy, akkor lapozhatsz.

[link]

Ha tudsz angolul, az erdekes modon mas szoveg ugyanarra a napra.


Van a "Pray As You Go" angolul, ami egy app, de letoltes nelkul is van egy-ket pelda

[link]


Az imaorak liturgiajat is lehet meditativ imakent imadkozni, zenevel stb,. ott megallva, ahol ugy erzed

h.kbs.sk/hu/default.htm


En anglikan vagyok, (Angliaban). Anglo-katolikus vagyok, mi ezeket a katolikus formakat is imadkozzuk, illetve van egy sajatunk, a "Julian csoportok". Norwich-i Szt. Juliannarol van elnevezve, aki az elso misztikus irono volt Angliaban, a 14.szazadban. Heti egy Julian csoport van nalunk a templomban, feloras, most indulnak ujra a jarvany ota.

[link]


A 2-es, 4-es vagyok, eredetileg a vilagnezetileg semleges relaxaciokrol irtam. Ami teljesen mas, mint a kereszteny szemlelodo ima.

2022. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen a pray as you go-ra gondoltam köszi
2022. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ellenzik, csak másként nevezik.

Az ima is meditáció, a magadban elmondott, nem betanult imaszövegre gondolok. A keresztényeknél is van meditációs gyakorlat.

2022. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdésedben állítasz egy butaságot.

A keresztények a meditációt szemlélődő elmélyülésnek, kontemplációnak nevezik.

[link]

2022. júl. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Valóban ne állíts a kérdésedben.

Előbb tájékozódj!

2022. júl. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!