Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresek olyan meditációt ami...

Keresek olyan meditációt ami a krisztusi szeretetet erősíti, csak olyat írjatok amely biblikus, minél hosszabb és szerteágazó a megfogalmazása, tehát nem hétköznapi, hanem mélyebb, mint amit a youtube-on találhatunk?

Figyelt kérdés
2022. júl. 20. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Tessék:


" Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.

2

És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.

3

És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.

4

A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a gonoszt,

6

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.

8

A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

9

Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10

De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

11

Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.


Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.

Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet."

2022. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt keresed:


[link]

2022. júl. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rózsafüzér
2022. júl. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tgt ***** válasza:
A jezsuitáknak vannak lelkigyakorlatai, ahol ilyet gyakorolnak. Könyvben is megjelent a szent Ignáci lelkigyakorlat.
2022. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék a 4-eshez. Ő az új tanítód, aki közelebb vihet Krisztushoz:

[link]

2022. júl. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el szentségimádásra.
2022. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!