Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ábrám miért nem volt annyira...

Ábrám miért nem volt annyira ellenszenves a szomszédos amoritákkal, illetve miért volt Mamrá Ábrám szövetségese?

Figyelt kérdés

Feltűnő, hogy a szodomai kánaánitákkal mennyire ellenszenveznek a zsidók, ugyanakkor az amoritákkal nem igazán sőt, Ábrám és Mamré szövetségesek voltak a harcokban is, amit Szodománál vívtak a királyok ellen.


Ez valószínűleg azért volt, mert az amoriták nem voltak erkölcstelenek, illetve hasonló (mezopotámiai) kultúrkörből származtak?


Mi lehetett ennek az oka?


Ebben a filmben is látszik: https://www.youtube.com/watch?v=wc5S6W2hVcE&t



2022. júl. 20. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ábrám és Mamré szövetségesek voltak a harcokban is, amit Szodománál vívtak a királyok ellen."


Ez ugye a Bibliából van? Mert illene pontosan idézni ha ilyen állításokat írsz.

2022. júl. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2022. júl. 20. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Ja most látom a filmben lehet.

De most csak szerintem kevered dikrekt meg es egybehozod a dolgokat? Szodomaiakat a zsidó Izraellel? Mezopotámiaikat Mózessel a népeket népekkel? Ezeket mind egybehozni Ábrahámmal? Bocsi de itt sok minden feljöhet ha akarom válaszként hacsaknem direkt nem akarod összekeverni és vitát kVarni

2022. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3.

Mi a frászkarikáról beszélsz?


Ki beszélt itt Mózesről?


Mámréről volt szó.


Arról kérdeztem, hogy a zsidók miért jöttek ki viszonylag jól a mezopotámiai eredetű amoritákkal, míg a szodomai kánaánitákkal nem igazán.

2022. júl. 20. 22:06
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Én nem ismerem a Bibliát, de az nem lehet, hogy nem csak a vallás játszott szerepet, hanem politikai érdekek is?
2022. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!