Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a zsidók helyzete...

Milyen a zsidók helyzete Törökországban?

Figyelt kérdés
Különösen a nagyvárosok (Isztambul, Ankara, Izmir) érdekel. Azt hallottam, hogy volt egyszer régen egy isztambuli zsinagógában robbantás, de mennyire elterjedt az antiszemitizmus ott? Milyen a két ország kapcsolata? (Törökország-Izrael)

2022. júl. 29. 14:56
1 2 3 4
 1/31 Drakula ***** válasza:
100%

Én éltem ott egy ideig, de csak az izrael- ellenes plakáton láttam hogy van egyáltalán tudásuk a zsidokról.

Nem nagyon hallottam bárkit is szidni őket.

2022. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Kis túlzással némely nagyvárosban inkább a muszlimoknak (értsd: aki egyáltalán vallásos) kell csendben meghúzniuk magukat az ellenzékiek, ateisták, liberálisok, kommunisták, homoszexuálisok, amerika6uzik, K-pop fanatikusok, örmény kisebbség, az Iráni vallási rezsim elől átmenekült milliók és a turisták végtelen halmaza között, sőt, a tengrista érzelműek azt is kerek perec megkérdőjelezik, mit keres az arabok idegen vallása törökség feje tetején. Nem a zsidók ott a téma. Ha mesterséges feszültség kell, azt máshol fogják megtalálni.
2022. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
37%
Izrael ellenesség van Törökországban de zsidóellensség nincs. Az Izrael ellenesség meg érthető tekintve hogy Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen. Egyébként pont Törökország vol az aki mindig is befogadta a keresztények elől menekülő zsidókat.
2022. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok.

Volt idő, amikor a két ország nagyon jóban volt. Aztán Erdogan (nem tudom, hogy irják a nevét magyarul) elkezdett diktatúrát épiteni, akkor ellenséges lett a kapcsolat. De aztán rájött, hogy az Izraelből odaérkező túristák sokat számitanak a gazdaságnak, akkor az ellenségeskedés enyhült.

A legutóbbi hónapok fejleménye érdekes: Irán a Törökországba érkező izraeli túristákat vette célba, létrehozott Isztambulban es környékén több terrorcsoportot. Szerencsére a Moszad éber volt, és szólt a törököknek. Ők eleinte nem hitték, hogy Irán őket akarja sz.rba hozni, de aztán nyomoztak, rájöttek, hogy igen, és egy csomó iránit letartóztattak. Most újra nyugi van, Törökország újra kedvelt helye az izraeli túristáknak.

2022. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Drakula ***** válasza:
Azért azt megjegyezném az útolsónak hogy izraellel erdogan előtt sem volt különösebben jó véleményük a helyieknek (nagypapitol tudom)
2022. júl. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
19%

"Aztán Erdogan (nem tudom, hogy irják a nevét magyarul) elkezdett diktatúrát épiteni, akkor ellenséges lett a kapcsolat."


Ehhez az is közre játszott hogy Izrael megint népirtást rendezett a palesztinok között és ha jól emlékszem 1500 civilt köztük 3-400 palesztin gyereket öltek meg izraeli katonák.

2022. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

"Azért azt megjegyezném az útolsónak hogy izraellel erdogan előtt sem volt különösebben jó véleményük a helyieknek (nagypapitol tudom)"


Izrelről nem de a zsidókkal nincs problémájuk a törököknek. Sokszor jártam Törökországban. Nagypapid török?

2022. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%

Az izraeli vagyok.

6-os, hagyd már ezt a marhaságot a népirtással! Az égvilágon semmi alapja nincs.

2022. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Ez tény, Izrael népirtsáét követ el a palesztinok ellen. Alábbi térkép jól bemutatja. 1947-ben alig volt zsidó kézen terület ma meg alig van palesztin kézen terület. A palesztin civil áldozatok száma fényévekkel több. Sok millió palesztin él menekülttáborokban. Izrael ma is terjeszkedik Ciszjordániában, Gázát pedig néhány évente a földig bombázza.



[link]

2022. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Figyusz 9-es.

Veled én nem vitatkozom, mert te onnnan károgod a szélsőséges propagandát mint egy papagáj, én meg itt élek és TAPASZTALATBÓL tudom a tényeket. Ezzel valószinűleg te is tisztában vagy, tehát tudatosan hazudozol.

Az egyetlen megjegyzés, amit neked válaszolok, az a belinkelt terkep-hazugságra a válasz . De eddig sem álltam szóba veled és ezután sem fogok reagálni rád. Szóval ez az egyetlen "beszélgetésem" veled.

Az 1947-es térképen az Angol Mandátum idején jegyzett Palesztina térképe látható. A Mandátum területe zöld alapon fehér foltokkal mutatja a zsidók lakhelyeit. Már ez is hazugság ugyan, jóval több területen éltünk, de ez apróság. A nagy hazugság az az, hogy azt a látszatot akarja kelteni, mintha a zsidók által nem lakott területeken éltek volna arabok .

Hát nem.

Izrael területén 1974-ben összesen élt 4.1 millió ember. Valóban az arabok voltak többségben, de a a terület döntő része majdnem LAKATLAN volt. Pld a Negev. A térképen mégis úgy láttatják, mintha ott arabok valóban laktak volna.

A térkép akkor lenne igaz, ha a zsidók lakta helyek mellett az arabok által TÉNYLEGESEN lakott területeket és az üres területeket is feltüntetné.

De nem ezt teszi. Hanem hazudik.

2022. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!